Перейти на мобільну версію сайту


11.03.2016

ЗАОЩАДИМО Й НЕ ПОГІРШИМО

Нині як ніколи кожна громада рахує свої гроші, можливо, хтось ще вчиться, а хтось ними сміливо вже розпоряджається. На жаль, наше місто має дефіцит бюджету, і тому ми як ніколи маємо заощаджувати на всьому. Тому наша влада і взяла курс на економію.

- Ми робимо все, щоб економити кошти, - каже заступник міського голови з гуманітарних питань Вадим Савчук, - але робимо не в збиток людям. Нині багато різних розмов точиться навколо закриття двох Центрів - «Надія» і «Довголіття», які займаються наданням соціальних послуг населенню, передбачених законодавством. Вони надавали величезний спектр соціальних послуг, але деякі послуги дублюються. Тому утримувати два центри в таких економічно складних умовах недоцільно.

Кабмін від 1 січня вніс зміни в порядок фінансування таких установ, а саме кошти з їхнього утримання мають виділятися з місцевих бюджетів. Коли їх фінансувала держава, ми не рахували гроші, а тепер, щоб утримувати дві структури, нам потрібно лізти в кишені кам’янчан, тож доводиться рахувати кожну копійку. Тому нині постали питання, які економічно виправдані, про ліквідацію цих двох центрів і створення єдиного, де буде можливість максимально використовувати всі фінансові ресурси. Він діятиме за адресою: вул.Франка, 30, де наразі знаходиться «Довголіття». Тамтешні умови відповідають усім вимогам: будівельним, технічним, санітарно-гігієнічним, пожежної безпеки. Тут є всі умови для отримання комплексу соціальних послуг. Крім того, планується ввести деякі платні послуги, адже в місті є проблема з доглядом за пристарілими хворими, родичі яких не мають змоги постійно перебувати біля них. Тому ті, хто має фінансову можливість і винаймає сумнівних доглядальників, зможуть у Центрі замовити цю послугу, тобто офіційно заплатити й мати гарантію того, що фахівці нададуть професійний догляд, і вони ж несуть відповідальність.
З початком роботи цього центру не потрібно буде стояти в черзі кілька місяців. Усі послуги для пенсіонерів, учасників бойових дій, дітей війни, інвалідів будуть надаватися безкоштовно. Саме для цього цей заклад береться під контроль. Економія коштів, яка відбудеться при з’єднанні двох центрів, дасть можливість покращити матеріально-технічну базу, розширити кількість соціальних послуг. Також у планах - відгородити територію, яка, до речі, знаходиться в парковій зоні. Там будуть розміщені альтанки, гойдалки, проведено озеленення, щоб люди похилого віку мали можливість комфортно себе почувати.

Ще раз наголошую, що весь спектр соціальних послуг, які надавали два центри, будуть збережені. А те, що хтось створює соціальну напругу, невиправдано. Після нашої оптимізації економія коштів складатиме близько півтора мільйона гривень, які й підуть на розвиток переформатованого центру. Прошу кам’янчан не піддаватися на провокації і, якщо в когось є якісь питання, звертайтеся особисто до мене.

З чого візьметься економія? За приміщення, яке повністю закривається, не будуть сплачуватися комунальні послуги та кошти на утримання.

Теги: центр "Довголіття", центр "Надія"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.