Перейти на мобільну версію сайту


18.11.2016

ЗАМІСТЬ КНИЖЕЧКИ - КАРТКА

З 11 січня міграційна служба розпочала роботу з оформлення та виготовлення документа за новим зразком для осіб, які досягли 16-річчя, а з 1 листопада, відповідно до змін, внесених до чинного законодавства України, такий документ особа зможе отримати по досягненню 14 років.

Про зміни та видачу нових ID-карток розповідає завідувач Кам’янець-Подільського районного сектору управління Державної міграційної служби України у Хмельницькій області Валерій Собачинський.

картка- Паспорт громадянина України у вигляді ID-картки - це документ, що підтверджує особу та громадянство на території України, - каже Валерій Іванович. - Новий документ - це пластикова картка, яка містить вбудований електронний носій інформації, на який записуватиметься інформація про біометричні дані власника документа. Він більш захищений від підробок і виключає можливість використання іншою особою.

- Хто з громадян може скористатись цією адміністративною послугою?

- По-перше, громадяни України, які досягли 14-річного віку та оформляють паспорт уперше. Новий документ вони отримають безкоштовно. Також такий документ буде виготовлятись при зверненні громадян у зв’язку зі втратою, псуванням, з зміною прізвища або при необхідності вклеювання фотографій при досягненні 25 або 45-річного віку. Для оформлення такого документа особі необхідно звернутись до територіального підрозділу міграційної служби за місцем реєстрації та мати з собою свідоцтво про народження й оригінали документів, що підтверджують громадянство та посвідчують особу батьків, або одного з них, які на момент народження перебували в громадянстві України (для підтвердження факту належності особи до громадянства України).

- У яких територіальних підрозділах встановлено обладнання, необхідне для оформлення паспорта у вигляді ID-карти?

- Нині вже 11 територіальних підрозділів міграційної служби області мають необхідне обладнання для оформлення паспорта нового зразка - це Кам'янець-Подільський, Шепетівський та Хмельницький міські відділи, Кам'янець-Подільський, Красилівський, Летичівський, Старокостянтинівський, Полонський, Славутський, Ярмолинецький районні сектори та Нетішинський міський сектор. Також поступово планується забезпечити таким обладнанням інші сектори міграційної служби області.

- Які терміни виготовлення документа та його дії?

- Паспорт громадянина України у вигляді картки виготовляється за 10 днів (якщо в терміновому порядку) та 20 робочих днів у звичайному порядку. Особи, які оформляють паспорт у віці 14-18 років, термін дії такого документа становить 4 роки, у зв’язку з фізіологічними змінами у цей період, а після 18 років - на 10 років.

- Яка саме інформація буде записана на електронний носій?

- Персональні дані власника документа, зокрема, відцифровані образ обличчя особи, підпис, відбитки пальців рук (за згодою), електронний цифровий підпис (з 18 років), а також додаткова змінна інформація щодо місця проживання особи, сімейний стан, номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер), відомості про народження дітей, про зміну імені тощо.

- Як щодо транслітерації у нових документах?

- Відповідно до змін чинного законодавства, як у закордонних паспортах, так і в ID-паспортах можна буде використати транслітерацію з попередньо виданих документів. На письмове прохання особи внесення імені латинськими літерами може бути виконано, відповідно до його написання, в раніше виданих документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, або в документах, що підтверджують факт народження, зміну імені (в тому числі в разі укладання або розірвання шлюбу), виданих компетентними органами іноземної держави та легалізованих в установленому порядку.

- Яка вартість цієї адміністративної послуги?

- За оформлення паспорта громадянина України передбачено сплату адміністративного збору, який включає вартість бланка паспорта, його персоналізацію та становить 192 грн, а також вартість адміністративної послуги - 87 грн (20 робочих днів), або ж 174 грн (10).

- За який час Україна має перейти на нову систему документування громадян?

- За досвідом європейських держав, процес документування громадян ID-картками триватиме 4-5 років. Ми також розраховуємо на цей період, тому документування громадян буде відбуватися поступово. Обов’язкової заміни паспорта громадянина України на документ нового зразка не передбачено, отже немає сенсу поспішати з отриманням цього документа, тим паче, що паспорт у вигляді книжечки діятиме на рівні із паспортом нового зразка.


Теги: Паспорт громадянина України, ID-картка

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.