Перейти на мобільну версію сайту


25.01.2019

ЗАГОВОРИЛА ПРОКУРАТУРА

Гончар1.JPG18 січня в місцевій прокуратурі пройшло засідання координаційної наради за участі міського голови Михайла Сімашкевича, голови РДА Василя Сукача, прокурора Олександра Гончара, представника обласної прокуратури Сергія Наконечного та керівників структурних правоохоронних підрозділів міста та району.

– Протидія злочинності та корупції продовжує залишатися головним завданням усіх правоохоронних органів, – каже Олександр Гончар. – У цих питаннях правоохоронці Кам’янеччини задніх не пасуть, а в деяких позиціях серед перших в області. Знизилася кількість особливо тяжких і тяжких злочинів на території міста, тяжких та злочинів середньої тяжкості, вчинених на території району. Вищі загальнообласного відсотки розкриття кримінальних правопорушень (по місту 59,4%, по району 48,9% проти 46,3% по області) за остаточними результатами досудового розслідування.

Але попри все існує ще багато проблем, які потрібно вирішувати. Досить болючим є питання гральних автоматів. У той час, коли в інших містах від них позбуваються, у нас вони чомусь з'являються, як гриби. Ходять чутки, що їх «кришує» влада і правоохоронці, хоча докладаються зусилля, щоб їх позбутися. Та напевне, їх замало, якщо навіть у центрі міста гральні автомати діють, і поліція не бачить цього. Це свідчить про те, що повністю згорнута робота з виявлення та припинення фактів незаконного зайняття гральним бізнесом, у тому числі з використанням комп’ютерного програмного забезпечення. Пан прокурор вимагає від начальника міської поліції більш принципово реагувати на ці факти і підвищити якість роботи поліцейських та позбутися в місті від цього негативного явища і нещадно припиняти діяльність гральних закладів, які не мають на те відповідних дозволів та ліцензій.

На нараді було відзначено, що на 7% збільшилася кількість злочинів проти життя та здоров’я людей, в тому числі на 50% збільшення на території міста кількості умисних тяжких тілесних ушкоджень. 2018 року в порівняні з аналогічним періодом 2017 року, спостерігався ріст вчинених розбоїв у місті, грабежів – на території району.

Не зменшується кількість шахрайств, особливо з банківськими картками та через торгові майданчики мережі Інтернет.

Користуючись безкарністю, зловмисники продовжують дурити громадян, які купують речі через Інтернет. Незважаючи на постійну увагу прокуратури до цієї категорії проваджень, продовжується практика їх незаконного закриття. Подекуди слідство триває менше доби. Складається враження, що слідчі свідомо не проводять у цій категорії проваджень необхідних слідчих дій щодо встановлення злочинців. Не встановлюється місцезнаходження комп’ютерного обладнання та телефонів, а також осіб, які їх використовували. Все розслідування, у кращому випадку, зводиться до отримання виписок із банківських рахунків. Напевне, такий стан справ від непрофесіоналізму чи лінощів слідчих, і це нині у вік інноваційних технологій, коли легко встановити звідки і хто. Олександр Валентинович порадив начальникам міського та районного відділів поліції ініціювати покращення роботи щодо цієї категорії злочинів.

Також було відзначено незадовільну роботу з викриття та припинення корупційних кримінальних правопорушень, зокрема виявлення фактів хабарництва у діяльності контролюючих органів при освоєнні бюджетних коштів під час реалізації загальнодержавних програм, відповідності вимогам проведення процедур публічних закупівель, стан використання коштів на будівництво та ремонт доріг.

У минулому році до суду скеровано 472 обвинувальних акти у кримінальних провадженнях. Разом із тим майже половина із них – про злочини невеликої тяжкості: основна маса за ст.125 ККУ. До прикладу, дитина поцупила помаду і парфуми, і замість того, щоб провести з нею профілактичні заходи, щоб поспілкуватися з батьками та допомогти дитині позбутися звички до крадіжок, просто заводили провадження. Всі вони епізодичні, не складні, де особу фактично встановлено.

Актуальні кримінальні провадження, у тому числі у сфері господарської, службової діяльності, пов’язані з бюджетними коштами, використанням земель до суду фактично не скеровуються. Олександр Гончар обурений таким станом справ, адже немає результату роботи карного розшуку та слідства, належного супроводу працівниками УЗЕ. 

– Можна зі впевненістю констатувати провал роботи правоохоронних органів області у протидії кримінальним правопорушенням у сфері земельних відносин, – каже Олександр Валентинович. – До суду не скеровано жодного обвинувального акту. Незважаючи на актуальність питання захисту прибережних територій річок, зокрема Дністра, вкрай незадовільною залишається робота правоохоронців щодо викриття та документування злочинів, пов’язаних з незаконним виділенням та захопленням земельних ділянок у межах прибережних захисних смуг. У минулому році жодна особа до кримінальної відповідальності не притягнута. Вимагаю активізувати роботу у цьому напрямку та забезпечити результат. Хочу почути, які заходи буде вжито для виправлення ситуації. Не повністю задовольняє стан прокурорського нагляду за додержанням законів органами Нацполіції при провадженні оперативно-розшукової діяльності.

Кам’янеччина негативно виглядає в питанні росту злочинності серед підлітків. А це свідчить про недостатню профілактику, особливо серед учнів шкіл.

Залишаються невирішеними проблеми паркування в недозволених місцях. Особлива ситуація навколо Центрального ринку. По периметру ринку суцільна паркувальна зона, навіть у місцях, де взагалі не можна зупинятися. Водії паркують свої автівки та мікроавтобуси, які перекривають видимість учасникам руху. І коли заявляєш у поліцію про такі факти, то доводиться дуже довго очікувати приїзду поліцейських. І навіть коли вони приїжджають, то чомусь не з великим ентузіазмом складають протоколи. А от минулої неділі патрульний П. чомусь дуже активно складав протоколи на водіїв, які на кілька хвилин призупинилися, хоча навколо було безліч припаркованих базарних автівок. І коли у нього запитав водій, чому він на решту не складає протоколи, той у грубій формі намагався водія-порушника викликати з автівки, аби поговорити. І такі випадки, на жаль, непоодинокі.

Гостро нині стоїть питання виплати «зарплати в конвертах» суб’єктами підприємницької діяльності без укладання трудових угод. Нині, коли Кам'янець бере участь у реалізації програми «Безпечне місто», вищезгадані прорахунки у роботі негативно впливають на імідж міста та зокрема правоохоронних органів.

Міський голова теж окреслив низку проблем, які місто нині має подолати у рамках програми «Безпечне місто», адже до нас мають приїхати інспектори.

– Нині в рамках проекту вже розробляється сітка встановлення відеокамер, щоб забезпечити безпеку нашого туристичного міста, – зазначив Михайло Сімашкевич.

Чесно кажучи, за багато останніх років жоден з прокурорів чомусь не показував громаді проблеми, з якими нині зіштовхуються правоохоронні органи, а прокуратура взагалі варилася, як кажуть, у «власному соку». І цей пласт зрушив з місця молодий прокурор, який має чималий досвід.

Теги: прокуратура, координаційна рада

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.