Перейти на мобільну версію сайту


28.04.2017

ЗАЧЕПИЛИСЯ НА ЛАГЕРНОМУ І ШЕПТИЦЬКОГО

сесія26 квітня відбулася чергова сесія міської ради. На розгляд було представлено понад 100 питань.

Депутати затвердили звіт про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку за 2016 рік, Програму залучення інвестицій в економіку міста на 2017-2020 роки, звіти КП «Комбінат благоустрою» та «Комунтранссервіс» про фінансово-господарську діяльність у 2016 році.

Перші дебати розгорнулися навколо звіту голови постійної комісії міської ради з питань землекористування, архітектури, будівництва та екології Валерія Слободяна. Звіт комісії заслуховувався на всіх семи постійних депутатських комісіях, але в залі були слухачі, для яких потрібно було влаштувати показові виступи колег-депутатів. Валерій Анатолійович чітко розставив усі крапки над «і» та дав відповіді щодо забудов у Старому місті. Він повідомив, що за звітний період проведено 21 засідання з розгляду земельних питань (4 - виїзних) та 18 засідань комісії щодо розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, об’єктів зовнішньої реклами, виготовлення проектної документації на реконструкцію квартир тощо.

Усі члени комісії брали активну участь у роботі комісії. Питання, які не потребували додаткового розгляду, приймалися одноголосно, інші - відкритим голосуванням. Комісією були розглянуті звернення, для розгляду яких необхідно було виїхати на місце. Слід відзначити, що партійна приналежність членів комісії не впливала на прийняття рішень. Підхід до вирішення питань був максимально професійний - допомогти виборцям у вирішенні проблем у межах чинного законодавства. Також комісія розглянула близько 2800 проектів рішень, з них 2488 - земельні питання.

Варто зазначити, що депутатський корпус 7-го скликання є більш активним та уважним до земельних питань. Практично на кожному засіданні комісії присутні депутати міської ради від інших комісій, представники громадських організацій, журналісти та небайдужі громадяни. Такий громадський контроль сприяє більш уважному вивченню всіх питань. Як наслідок, з 2488 запропонованих проектів рішень міською радою були підтримані та проголосовані лише 1780.

Комісія доручала департаменту економіки спільно з фінансовим управлінням підготувати та винести на розгляд міської ради проект рішення про виділення з бюджету міста необхідних коштів для внесення змін до містобудівної документації. Доручення опрацьоване, кошти передбачені, зміни до генплану розробляються та будуть представлені на розгляд сесії міської ради.

Неодноразово члени комісії обговорювали проблемні питання, пов’язані зі створенням та ефективним функціонуванням відділу «Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю» та рекомендували виконкому міськради терміново вирішити нагальні проблеми щодо повноцінного функціонування цього відділу. На зазначене доручення підготовлено та направлено на ім’я Президента України звернення щодо вжиття заходів з прискорення процедури передачі повноважень від ДАБІ України органам місцевого самоврядування та знаходиться на контролі.

Комісією доручено вивчити питання щодо можливості будівництва гаражів біля підстанції «Північна» ПАТ «Хмельницькобленерго» за адресою вул.Голосківське шосе, 8, та законності функціонування платної автостоянки біля території кладовища по просп.Грушевського і винести на розгляд комісії пропозиції щодо можливого використання цих земельних ділянок. Після моніторингу цього питання комісія запропонувала виділити ту земельну ділянку під гаражі учасникам АТО та мешканцям прилеглих кварталів. Також комісією доручено розробити пропозиції щодо комплексної забудови кварталу: просп.Грушевського - вул.Панівецька - вул.Годованця, відповідно до вимог Закону України «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду». Доручення в стадії виконання.

Рекомендовано виконкому міської ради звернутися до Міноборони, як до найбільшого неплатника земельного податку на території міста, з пропозицією щодо погашення заборгованості або розгляду можливості передачі в комунальну власність міста частини земель, які фактично не використовуються й не є необхідними для потреб Міністерства. Доручення в стадії виконання.

Також звітували про будівництво. За 2016 рік у місті прийнято в експлуатацію 187 об’єктів, серед яких 60 об’єктів житлового будівництва загальною площею 35 675,0 кв.м, у тому числі житловою площею - 16 873,0 кв.м. До міського бюджету забудовники перерахували кошти від пайової участі в 2015 році - 1 113,2 тис. грн, у 2016 році - 1407,9 тис. грн.

Справжній ажіотаж розгорівся навколо перейменування вулиць. У список декомунізації потрапив провулок Лагерний, проте його мешканці були категорично проти перейменування, бо ж провулок під закон не підпадає. Проте депутати-свододівці наполягали на перейменуванні провулку. Його хотіли назвати на честь загиблого військового в АТО, досить порядного чоловіка, справжнього офіцера й захисника незалежності України Валерія Лізвінського. Але наше місто розбудовується й будуть нові вулиці, тому й можна буде одну з них назвати іменем кіборга.

Ще дивнішою була пропозиція однієї релігійної громади міста перейменувати вулицю Андрея Шептицького на Якова Гальчевського, до речі, жоден представник навіть близько біля тієї вулиці не проживає, мотивуючи тим, що вулиця Чапаєва (Шептицького) знаходиться на задвірках міста, тому потрібно для цієї історичної постаті знайти більш достойну вулицю. Лишень одне не зрозуміло, чим мешканці Чапаєва гірші за якусь іншу-кращу вулицю. Крім того, якісь нездорові амбіції прохачів повинні переважити думку самих мешканців вулиці, які вже внесли зміни у свою документацію. Чи можливо, вони зберуть гроші і відшкодують їм витрати? Дійшло до вигуків «ганьба», але депутатський корпус більшістю став на бік мешканців, як провулка Лагерного так і вулиці Андрея Шептицького. Було також проголосовано за перейменування двох провулків, які отримають імена героїв АТО. Тепер Богінського носитиме ім’я Сергія Мелимуки, а Гастелло – Павла Стрельчука.

Також імена загиблих учасників АТО Андрія Журавленка та Аркадія Чухнова будуть присвоєні новим вулицям, які проектуються на земельній ділянці біля вулиці Руслана Коношенка (колишня Пархоменка).

Серед розглянутих на засіданні сесії питань було внесення змін до міського бюджету, структури виконавчих органів міської ради, Концепції розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, порядку розміщення об’єктів зовнішньої реклами, упорядкування питань щодо встановлення будинкових (загальнобудинкових) вузлів обліку природного газу.

Наші депутати звернулися з клопотанням до Кабміну щодо питання виплати в 2017 році разової грошової допомоги, яке стосується сімей загиблих у зоні АТО. Зокрема йдеться про те, що особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, отримають 3500 грн, а членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з причин, які не одружилися вдруге - 600 грн. Ця сума є ганебною, тому має бути збільшена до 3500 грн. Завершилася сесія розглядом земельних питань.

Теги: сесія міськради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.