Перейти на мобільну версію сайту


13.04.2018

ЗА РІК ПЛАНУЮЮТЬ ПЕРЕДАТИ

земляНа початку 2018 року в Уряді анонсували широкомасштабну акцію з передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність об'єднаних територіальних громад. Відповідне розпорядження Кабміну було підписане 31 січня. У лютому перші землі, що знаходилися за межами населених пунктів, перейшли у власність новостворених громад.

Процес передачі земельних ділянок розпочався й на Хмельниччині. 5 квітня в Головному управлінні Держгеокадастру у Хмельницькій області відбулося урочисте вручення наказів про передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність Вовковинецькій ОТГ Деражнянського району, Колибаївській ОТГ Кам’янець-Подільського району, Крупецькій ОТГ Славутського району та Олешинській ОТГ Хмельницького району.

Детальніше про це роповів «КЛЮЧУ» начальник міськрайонного управління у Кам'янець-Подільському районі та м.Кам'янці-Подільському Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області Антон Лобунько.

– До 1 грудня Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області планує передати орієнтовно 95,8 тис га земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність 39 об’єднаним територіальним громадам, – каже Антон Вікторович. – Першою ластівкою в цьому напрямку стала Колибаївська об'єднана громада, керівництво якої спрацювало оперативно, аби прийняти в комунальну власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення. Всього Колибаївська ОТГ Кам’янець-Подільського району отримала в комунальну власність 584,2 га. Відтепер громада самостійно прийматиме рішення, які сприятимуть розвитку сільськогосподарського виробництва, залученню інвестицій, суттєво збільшать надходження до місцевих бюджетів.

– Наскільки складним є механізм передачі таких земель у комунальну власність об'єднаних громад?

– Усе залежить від бажання керівництва громади співпрацювати та оперативно готувати необхідні документи, адже кожна земельна ділянка потребує належного оформлення. Загалом запропонований Урядом механізм передачі земель максимально прозорий і враховує декілька кроків: звернення в територіальний орган Державної служби з геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) із заявою про передачу землі, інвентаризації землі, ухвалення рішення і реєстрація права власності в органах юстиції. До слова, держава виділяє кошти на проведення інвентаризації.

Варто розуміти, що передача земель відбувається за заявницьким принципом. Це означає, що рада ОТГ на сесії має прийняти рішення про звернення до Держгеокадастру щодо передачі земель у комунальну власність та подати таку заяву за відповідною адресою. На фініші процесу – підписати акт-прийому передачі та з цим документом звернутися до державного реєстратора майнових прав для реєстрації комунальної власності на ці ділянки.

земля2– Наскільки швидко відбудеться передача земель у власність громад по Хмельниччині?

– Прогнозована швидкість передачі земель – не менше трьох громад на місяць. Координація всіх дій буде прописана в меморандумі, що підписує керівництво відповідної ОТГ та Держгеокадастру. До кінця 2018 року головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області планує передати земельні ділянки державної власності сільськогосподарського призначення по Слобідсько-Кульчієвецькій, Жванецькій, Гуменецькій сільських та Староушицькій селищній територіальних громадах. Загалом тривалість залежить у першу чергу від кількості неінвентаризованих земель на території ОТГ.

– Антоне Вікторовичу, що зміниться для територіальних громад після отримання ними земель за межами населених пунктів у власність?

– Істотно розширюється ресурсна база, якою місцеві органи влади зможуть розпорядитися на користь громади. Відтак, у конкретній ОТГ вирішуватимуть, як краще зробити, наприклад, передати певну ділянку в оренду фермеру чи пристосувати її під громадське пасовище. Автоматично питання зі зникненням пасовищ на території району знівелюється, адже керівництво тієї чи іншої ОТГ зможе його вирішити на місцевому рівні.

До слова, зміна права власності не тягне за собою автоматичну зміну договорів оренди земельних ділянок. Тож орендарі, які укладали договори оренди земельних ділянок з Держгеокадастром, після передачі земель у комунальну власність не зобов'язані їх переукладати. Щоб розірвати такі договори, має бути аргументована позиція власника, або ж закінчення терміну дії угоди.

– Чи розповсюджується на ОТГ вимога передавати землі в оренду винятково на відкритих земельних торгах?

– Так, ОТГ має передавати земельні ділянки комунальної власності в оренду шляхом продажу окремими лотами на земельних торгах. Не підлягають продажу на земельних торгах земельні ділянки або права на них у разі: передачі земельних ділянок громадянам для сінокосіння і випасання худоби, для городництва; будівництва об'єктів забезпечення життєдіяльності населених пунктів, а також в інших випадках, передбачених ч.2 ст. 134 Земельного кодексу України.


Теги: передача землі у власність ОТГ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.