Перейти на мобільну версію сайту


18.01.2013

«ЗА НАШІ ГРОШІ ХОЧЕШ НЕ ЛИШЕ ПОЛІКУВАТИ «ЧЕРЕПКИ» СИНОВІ, АЛЕ Й ЗРОБИТИ РЕМОНТ? НЕ ВИЙДЕ!»

Ця сумна історія трапилася ще наприкінці літа минулого року. Невдалий жарт або хизування власною силою та підлістю одного повернулися для іншого справжньою трагедією, наслідки якої навряд чи коли-небудь минуть.

ПОМИЛКА ЧИ НАХАБНИЙ ЖАРТ?
Родина Дейнеків мешкає зі мною в одному під’їзді, їхні двоє синів змалечку товаришують з моїм старшим сином, тому я не з чуток знаю, якими насправді є ці хлопці. 16-річний Артем Дейнека - спокійний, врівноважений, не курить, не вживає алкоголю, не водиться з підозрілими компаніями підлітків, швидше його можна назвати «домашньою дитиною», зігрітою опікою матері та бабусі. На жаль, найчастіше саме з такими дітьми трапляються біди...
- 22 серпня, близько 17.45, мого сина Артема жорстоко побив незнайомий йому хлопець, - розповідає Лариса Дейнека. - Це сталося на вул.Каліська, навпроти будику ДЕЙНЕКА 1.jpg№10. Назустріч Артему та його 13-річному товаришу йшли двоє 15-річних хлопців (як згодом з’ясувалося). Коли вони порівнялися, зненацька один із незнайомців щодуху вдарив кулаком в обличчя моєму Артемові. Дитину одразу ж заляла кров. Один з його верхніх зубів випав на асфальт, другий верхній - йому в руку, а третій верхній висів буквально на волосинці у роті. Без усіляких пояснень кривдник пішов далі. Але за декілька хвилин повернувся до закривавленого Артема і попросив вибачення, мовляв, переплутав його з іншим хлопцем, який напередодні відбив у нього дівчину.
- Ларисо, якого травмування зазнала твоя дитина?
- Струс мозку, різке погіршення зору (лікарі Одеської клініки Філатова виявили помутніння в очах), нервовий зрив, порушення роботи серця й сильне травмування обох щелеп. На верхній щелепі вибито три передніх зуби, травмовано решта зубів і роздроблена щелепна кістка, фрагменти якої лікарі видалили під час операції. На нижній щелепі зафіксовано вивихи зубів. Лікарі пояснили, що ці зуби врятувалися завдяки брекет-системі, що на них знаходилася. Протягом кількох тижнів моя дитина пила через соломинку лише рідкі супи, перемелені у блендері. Увесь рот у швах, слюна заливає. Не можу передати словами страждання Артема. Не знаю чому, але травми, нанесені моїй дитині, в міліції вважають травмами легкого степеня тяжкості. Також мене дивує, чому кривднику мого сина не було зроблено експертизу на вживання алкоголю і наркотичних речовин, хоча я неодноразово просила правоохоронців це зробити, тим паче, що хлопця було знайдено майже одразу ж після того, як усе сталося.

СКІЛЬКИ ВАРТУЄ ЗДОРОВ’Я ДИТИНИ?            
- Чи зверталися до тебе родичі кривдника Артема?
- Увечері того ж дня до нас прийшла мама і тітка того хлопця (до речі, курсанта військового ліцею). Вони просили забрати заяву з міліції, обіцяли заплатити, щоправда, суму не називали. Я пояснила, що говорити про гроші можна буде лише після медобстеження Артема. Через декілька днів, проконсультувавшись у лікарів, зателефонувала до мами того юнака і повідомила, що мова йде про 30 тисяч гривень. Через декілька хвилин мені перетелефонувала сестра цієї жінки і заявила, що я за ці гроші хочу не лише полікувати «черепки» своєму синові, але й зробити ремонт у квартирі. Далі вона пояснила, що завезе нас у Рихту, де Артемові поставлять металокерамічні зуби по 450 гривень кожен, і більше ми від них нічого не отримаємо. А якщо й наважимось звернутися до суду, то й суддя не присудіть сплатити більшу суму. Уже нині на лікування витрачено декілька тисяч гривень. Коли воно буде завершено, - взагалі невідомо. Щоб закрити дірку в щелепі, лікарі встановили Артему тимчасову конструкцію, тому що поки він росте, вживлювати інплантанти зарано.
Оскільки підозрюваний - неповнолітній, а отже, не може бути засудженим, то я звернулася з позовною заявою до суду, аби кривдник відшкодував витрати на лікування моєї дитини та моральні збитки. Перше судове засідання вже відбулося. На жаль, бачу, що ця справа непрозора, є чимало недомовок і плутанини у свідченнях підозрюваного. Наприклад, він спершу пише, що займається рукопашним боєм, а потім, що - ні. У свідченнях дівчини, яку буцімто відбив хлопець, схожий на Артема, зазначено, що з підозрюваним вони розійшлися ще задовго до того, як стався індицент. Дивує, що досі неможливо знайти того залицяльника, на якого моя дитина так схожа. Кажуть, що звати його Артем Зелінський. Та я не впевнена, що він узагалі існує.    
Проти системи важко боротися самотужки. Куди не підеш, скрізь неправда. Ввечері прийду, сяду на ліжко - руки опускаються. Артем присяде поруч: «Мамо, не плач. Не дай Бог, з тобою щось трапиться, що тоді буде зі мною?»
...Ця історія змусила замислитись, як нам, батькам, виховувати своїх дітей. На перший погляд, може здатися, що такі моральні цінності, як доброта, милосердя, чуйність уже неактуальні. Жорстокий світ формує інші «цінності» - нахабність, підлість, цинізм. Можливо, з ними жити комфортніше, та варто пам’ятати, що рано чи пізно вони знищать свого власника, виплюнуть, мов той непотріб.

Теги: Дейнека

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.