Перейти на мобільну версію сайту


13.03.2020

ЗА ДОВЖОЦЬКОЮ ОТГ – ДО ПРЕЗИДЕНТА

ДовжокРеформа децентралізації, яку вкотре активно обговорювали кілька місяців тому і яка наробила чимало галасу в місті та районі, здається, що впала в зимову сплячку. Та насправді процеси укрупнення та об’єднання громад протягом цього часу не припинялися, навпаки, аби зменшити соціальну напругу, їх доопрацьовували за зачиненими дверима у вищих владних кабінетах. Відтак сьогодні практично немає жодної інформації, якою остаточно буде карта Хмельниччини на фінішній прямій. Наразі є два варіанти поділу районів у Хмельницькій області, в кожному з яких Кам’янець-Подільський район матиме 14 громад. Але які? Чи виборють своє право залишитися самостійними Довжоцька та Колибаївська ОТГ, яких так наполегливо пхали до міста? Чи дадуть «добро» на об’єднання Орининської ОТГ з уже сформованою Гуківською, і який остаточний вигляд матиме перша та взагалі чи доцільне її існування? Нині питань більше ніж відповідей.

І коли більшість людей перебувають у своєрідному інформаційному вакуумі, ініціатори і прихильники майбутньої Довжоцької ОТГ не сидять, склавши руки, а продовжують виборювати своє право на самостійне існування.

Так і не отримавши позитивного висновку від очільника обласної держадміністрації Дмитра Габінета, ініціатор об’єднання в Довжоцьку ОТГ сільський голова Руслан Рябий повіз документи до Києва, напряму в профільне міністерство та звернувся з листом до президента Володимира Зеленського, під яким поставили підписи його колеги, причетні до об’єднання.

– Переконаний, що нас почують, побачать, і ми будемо мати громаду, – коментує ситуацію Руслан Петрович. – Ні для кого не є секретом, що в процесі об’єднання в Довжоцьку ОТГ ми зіштовхнулися з адміністративним опором на всіх рівнях. Найбільше це було відчутно минулого року. Появу громади блокували на районному рівні, згодом – на обласному. До цього процесу, на жаль, долучився навіть народний депутат по нашому округу Ігор Марчук, який, не прислухаючись до думки людей та ігноруючи зібрані більше 2000 підписів, активно лобіював приєднання Довжка до міста. Але більше п’яти тисяч жителів нашої сільської ради та сусідніх Зінковецької, Кадиєвецької, Рихтівської і Заліської сільських рад, загалом близько 11 тисяч жителів майбутньої Довжоцької ОТГ категорично проти об’єднання з Кам’янцем-Подільським. Ми цілком самодостатня громада, поява якої комусь дуже не подобається, відтак всіляко блокується.

Тому ми звернулися до президента України, голови Верховної Ради, нового Прем’єр-міністра та міністра розвитку громад з листами, відповідними документами та проєктами рішень, у яких підтвердили намір створення саме Довжоцької ОТГ у такому складі, як її планували в 2015 році, та яка зберігала своє існування в перспективному плані Хмельницької області 2018 року.

На думку Довжоцького сільського голови, блокування створення Довжоцької ОТГ є незаконним, адже ініціатори об’єднання пройшли всі необхідні за законом процедури, а керівництво Хмельницької ОДА, не даючи позитивний висновок, який за законом має бути зроблений протягом 10 днів з дня отримання проєкту рішення про добровільне об’єднання територіальних громад (за всіма термінами він мав би бути готовий ще минулого року – прим.Авт.), порушує принцип добровільності та державної підтримки, що визначені статтею 2 відповідного закону. Саме цей факт змусив сільських голів Руслана Рябого, Віталія Маслянка, Валентину Мартинюк, Михайла Олійника та Любов Слободян звернутися до вищих інстанцій з проханням про допомогу.

– Таку велику громаду мають почути, а не ігнорувати, – додає Руслан Рябий. – Нагадаю, право створювати ОТГ належить громадам. Ми пройшли дуже непростий шлях об’єднання з дотриманням усіх законних процедур і вимагаємо від Глави держави та Уряду підтримати нас у нашому прагненні до самоврядування та гарантувати дотримання закону і волі громад під час внесення змін до перспективного плану формування територій Хмельницької області та подальшого затвердження адміністративно-територіального устрою. Ми до останнього будемо відстоювати Довжоцьку ОТГ. І сподіваємося, що людей почують, а їхнє прагнення бути громадою підтримають.


Теги: Довжоцька ОТГ, Руслан Рябий у Києві

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.