Перейти на мобільну версію сайту


19.04.2019

З «РЮКЗАКІВ» ПЕРЕЙШЛИ НА МУЖИЛА

Аваков«Була б людина, а справа знайдеться», – саме за таким принципом розпочалася справа проти експертки «рюкзаків Авакова» Надії Бугрової, яка проводила експертизу в Києві, а справа дійшла аж до Кам’янця. На Хмельниччині цю справу вело 12 слідчих та 10 прокурорів. Високопосадовці викручували й викручують руки кому лише можна і не можна. Шукають лохів скрізь і сподіваються на «слабо» з боку бодай когось. Можливо, хтось забоїться, або зможе покривити душею і з чесної людини вийде нашому «правосуддю» зробити злочинницю.

Отже, 12 квітня аж у нашому місті почалося судилище всеукраїнського масштабу, яке хочуть провести по-тихому. Але по-тихому не вийде, бо ж справа набрала розголосу.

Свого часу експерт Надія Бугрова проводила експертизу вартості наплічників, які син Авакова «втюхував» правоохоронцям. Пані Надія встановила реальну вартість рюкзаків, яка складала 555 грн, у той час, як міністерство Авакова закупили їх у п’ять разів дорожче – за 2899 грн за один рюкзак. І це в той час, коли економіка країни лежить на землі, коли йде війна, і військові не мають що їсти й досі. Коли військова форма замість того, щоб захищати людину, навпаки шкодить її здоров’ю. Коли ми всі платимо військовий збір, збираємо допомогу в АТО, коли ми самі, за власний кошт збирали наших чоловіків і синів на війну. І врешті, коли вбивають наших солдат, інші набивають свої кишені за класичною схемою наживи під час війни. Одні воюють, ризикують своїм життя, інші на їхніх життях наживаються. А тих, хто їм заважає це робити, в кращому випадку садять за грати, а в гіршому..., самі знаєте, що роблять.

Отже, таке цікаве судилище дісталося до нашого міста. Надія Бугрова проводила експертизу наплічників і саме на її висновки посилалися прокурори та детективи, вказуючи на кустарний спосіб пошиття. Тоді НАБУ вручило підозру синові голови МВС Олександру Авакову. Але згодом провадження у частині підозри екс-заступника голови МВС Сергія Чеботаря та Олександра Авакова Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила «за відсутністю складу злочину». А Нацполіція Хмельницької області, підпорядкована голові МВС Авакову, відкрила кримінальну справу щодо самої Надії Бугрової. В ухвалі Хмельницького міськрайонного суду йдеться про те, що, за версією слідства, Бугрова під час експертних досліджень у 2013 році (по іншій справі) нібито використовувала недійсні документи щодо власної кваліфікації. За даними програми «Схеми: корупція в деталях», правоохоронці підозрюють експерта в тому, що вона начебто отримала за роботу «кошти в розмірі 5000 гривень, чим заподіяла матеріальну шкоду на вказану суму». Хмельницькі слідчі рили, рили і нарили потерпілого, але він сам не знав про те, що він потерпілий. Ним виявився Володимир Мужило, але той стверджує, що потерпілим не є і для нього це велика несподіванка, а за експертну оцінку, яку колись для його підприємства проводила пані Богрова, він дуже вдячний. Жодної шкоди на 5 тисяч гривень вона йому не завдавала. Крім того, виявляється, що експертизу пані Надія проводила ще 2013 року.

– Я не потерпілий, я навпаки вдячний Надії Бугровій, – зазначив Володимир Мужило. 

Володимир Петрович розповів про конфлікт між ТОВ БК «Поділля-Трансбуд» та «Агропромтехніка- Стоа», яке заподіяло шкоду його фірмі, порізавши обладнання формувального цеху. Тоді була порушена кримінальна справа, і слідчий знайшов спеціалістів, які мали право зробити оцінку завданої шкоди. Такою фірмою виявився «Правозахист», експертом якого і була Надія Бугрова. Справу в суді Володимир Мужило тоді виграв, тому вдячний Надії Бугровій за її професіоналізм.

– Пройшло вже 5 років, аж раптом військовий прокурор знайшов цю справу і тепер ми чомусь потерпілі, – зазначив Володимир Мужило.

Судове засідання так і не змогло розпочатися, адже адвокат Надії Бугрової заявив про відвід військового прокурора Петра Кучерявого у зв’язку з тим, що він не надав оригінали документів, які підтверджують, чому саме військова прокуратура Хмельницького гарнізону Західного регіону займається цією справою. Він стверджує, що ні йому, ні його підзахисній такий документ не надавався. Але прокурор наполягав на тому, що є постанова від Генерального прокурора України Юрія Луценка, та надати її не зміг. Тоді суддя на його прохання оголосив перерву, щоб прокурор зміг представити документ. Але після перерви, яка затягнулася надовго, було надано поганої якості фотокопію постанови. Також прокурор не міг дати відповідь, чому ця справа перейшла на підслідність військової прокуратури. Врешті-решт суддя Черепахін прийняв рішення перенести засідання на 25 квітня, щоб прокурор зміг надати оригінали всіх необхідних документів.

За два тижня Надія Бугрова знову змушена буде подолати шлях з Києва до Кам’янця-Подільського, щоб взяти участь у черговому засіданні суду.

– Ми проїхали 500 км, щоб прокурор за 5 хвилин розписався у своїй некомпетентності, – зазначив адвокат Бугрової Віктор Чевгуз. – Крім того, Кам’янець-Подільський суд немає жодного відношення до правопорушень, в яких звинувачують мою підзахисну. Але оскільки в Києві представники антикорупційних органів і преса на своєму місці, вони передали справу в Хмельницьку область, де знаходиться фірма нібито потерпілого. Слідчий тут займався звичайнісіньким фальшуванням справи. Все досудове розслідування було спрямоване на те, щоб зібрати всі негативні відомості про роботу Надії Костянтинівни. Підняли всі її експертизи з 2010 року. Але таких професіоналів як вона – одиниці.

– Ось уже два роки на мене тиснуть через мою чесну, професійну роботу, – каже Надія Костянтинівна. – За 37 років свого професійного досвіду в мене не було жодної скарги, доки я не провела експертизу рюкзаків, які мали численні дефекти та виготовлялися в умовах кустарного виробництва. Тоді адвокат Чеботаря звернувся в Мін'юст, щоб перевірили мої експертизи по рюкзаках. На ці експертизи мої ж колишні колеги з Київського науково-дослідного інституту судових експертиз склали негативні рецензії. А Мін'юст притягнув мене до дисциплінарної відповідальності. Але оскільки повністю не вдалось «розбити» мої експертизи, які стали основою обвинувачення, проти мене вирішили відкрити кримінальну справу.

Нагадаємо, що Надію Бугрову обвинувачують у шахрайстві через отримання зарплати в 5 тисяч гривень у центрі правової допомоги «Правозахист» та підробку експертних висновків. За це їй загрожує до 3 років обмеження волі. 

Національне антикорупційне бюро залучило судову експертку Надію Бугрову для проведення комплексної товарознавчої експертизи у справі так званих рюкзаків Авакова. Експертизу провели на початку 2017 року.

За результатами еспертизи Надія Бугрова встановила, що рюкзаки не відповідали вимогам закупівлі МВС за 10 показниками. Крім того, вона встановила реальну вартість рюкзаків. Саме на її висновки посилалися прокурори та детективи, вказуючи на кустарний спосіб пошиття наплічників.

Наприкінці жовтня 2017 р. сину Авакова та його заступнику Чеботарю вручили підозру. У липні 2018 року прокурор САП Василь Кричун закрив «справу рюкзаків» щодо двох ключових фігурантів: сина міністра Авакова та його заступника Чеботаря. У серпні 2018 р. прокурор Кривенко уклав угоду з другорядким фігурантом – Володимиром Литвином, а вже у вересні 2018 року цю угоду затвердив суд. Реального покарання за корупційну схему ніхто не зазнав.

Уже в листопаді 2018 р. до Бугрової прийшли з обшуком додому та до офісу слідчі з поліції Хмельницької області.

Обшук обгрунтували тим, що експертка нібито колись оцінювала майно Міністерства оборони та занижувала його вартісь. Проте це не відповідало дійсності, адже Надія Бугрова ніколи не проводила такої оцінки майна Міноборони.

Слідчих поліції цікавили перш за все матеріали експертизи у справі рюкзаків Авакова. Ці матеріали вони повністю вилучили, незважаючи на те, що вони не брали на це дозволу в суді і їхнє розслідування жодним чином не стосувалося експертизи щодо цієї справи. 

У грудні 2018 року слідчі Хмельницької поліції принесли експертці повістку про виклик на допит і повідомлення про підозру. Це повідомлення про підозру кардинально відрізнялося від тих обставин, які було зазначені в ухвалі про обшук. Окрім того, 8 лютого до Надії Бугрової навідалася перевірка від Міністерства юстиції. Це була перша перевірка Надії Бугрової за останні 3 роки.

Наступне засідання 25 квітня об 11:00.


Теги: судові справи, "рюкзаки" Авакова

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.