Перейти на мобільну версію сайту


15.08.2014

З АТО - НА ВЕСІЛЬНИЙ РУШНИК...

Минулої суботи щасливі кам’янецькі родини зустрічали своїх чоловіків, які приїхали з зони АТО у короткочасну відпустку. Серед них - мешканець села Фурманівка Михайло Басістий.
Останні роки він займався пекарською справою - випікав хліб, але доля розпорядилася так, що коли на українську землю прийшла біда, він не вагаючись пішов захищати Батьківщину в складі 7-го Хмельницького батальйону територіальної оборони.
- Після Пасхи я пройшов медкомісію і був направлений у батальйон територіальної оборони, - розповідає Михайло Михайлович. - Потім, після підготовки, 1 липня, ми вирушили в Харківську область. Штаб нашого батальйону базується в селі Миколаївка. Мій підрозділ несе службу на блокпості біля селища Михайлівка, за 7 км від кордону. Мешкаємо в наметовому таборі, самі собі його обладнали. Навіть душову зробили.
Наше завдання - слідкувати, аби ніхто не порушував спокій мирних громадян, та прикривати прикордонників, які займаються перевірками документів і доглядом автотранспорта.
- Михайле Михайловичу, а як до Вашого кроку, піти на війну, поставилися рідні?
- Під час служби в армії я присягався на вірність нородові України, тому мій святий обов’язок - захищати своїх рідних, свою державу від загарбника. Мама дуже хвилюється, дружина також. Півроку тому в нас народився синочок. Ми не узаконювали свій шлюб, моя кохана раніше не басіст.JPGпоспішала з цим, але перед моїм приїздом сама пішла й подала заяву в сільську раду. Нас ніби й зобов’язані зареєструвати в найкоротші терміни, але... Все буде добре.
- Скажіть, а їжі та амуніції Вам вистачає?
- Завдяки людям, яким не байдужа доля України та тих, хто її захищає, ми забезпечені всім найнеобхіднішим - одягом, предметами захисту, медикаментами та їжею. За це величезна подяка волонтерам, кам’янчанам, особисто Валерію Шкуренкову та нашим рідним. Ми навіть інколи підгодовуємо бідних людей, дітей, які останнім часом до нас заходять.
- Кажуть, що на нас, українців із заходу, на сході кажуть бандерівці.
- Спочатку, коли ми тільки приїхали, місцеве населення ставилося до нас дуже войовничо. Ще до нашої появи люди знали, що сюди їдуть бандерівці з Хмельницьої області, вони гвалтують жінок, вбивають старих людей і ледвь не їдять дітей. На сході дуже чітко працює російська пропаганда. Був один випадок, коли через блокпост проїжджала одна пані на шикарній автівці, я підійшов і прошу її, щоб надала документи для перевірки. Вона мене запитує: «А Ви понимаете русский язик?», я їй у відповідь на російській мові. Вона шокована каже: «Мне говорили, что бандеровцы русского не понимают». «Я не бандеровец, я такой же гражданин Украини, как и вы», - відповідаю цій пані.
Місцеве населення переховувалося від нас, відсиджувалося в підвалах. Уже тепер, коли вони переконалися в тому, що ми такі ж, як і вони, почали приходити в гості, смакувати солдатською кашею, пригощатися печивом.
- Під час Вашої служби траплялися якісь прикрі випадки?
- Нічого такого прикрого не бачив. Але одна розповідь закарбувалася в моїй пам’яті. У друга, місцевого прикордонника, під час мирного зібрання під мерією міліціонер застрелив дружину. Після цього чоловік пішов у народне ополчення. Швидше за все, він це зробив від безвиході та зневіри. Чоловіка дістало владне свавілля, виходу він не бачив, тому людина в такий спосіб виявила свій протест. Уявіть собі, як він нині мотлошить усіх у погонах.
- На Вашу думку, ця війна надовго?
- Питання не до мене, а до політиків. Я відбув Майдан, я хочу бачити свою країну, свій народ вільним. Не хочу, щоб будь-чий чужий чобіт топтав неньку-землю. Але ситуація доволі складна й неприємна. Там гинуть люди, там біда. Останні часи над нашими головами постійно снували безпілоті літальні пристрої. Росіяни проводять фото-, відеозйомку, спостерігають за подіями під виглядом чергових навчань.

Теги: військові, АТО, с.Фурманівка

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.