Перейти на мобільну версію сайту


01.06.2020

ЯКИМ БУДЕ ЗНО-2020?

Ще до недавнього часу було до кінця невідомо, яким чином випускники шкіл не лише закінчать навчальний рік, але й отримають свій атестат. Та найбільше як батьків, так і дітей турбувало питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Адже пандемія коронавірусу та запроваджені з метою її стримування карантинні обмеження внесли зміни у плани проведення цьогорічного ЗНО.

1Міністерство, спираючись на рекомендації лікарів, підготувало два сценарії проведення тестування – все залежатиме від епідемічної ситуації в країні. Так, планується, що зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться з 25 червня до 17 липня. Перед тим, 15-17 червня, може бути проведено пробне ЗНО. Звісно ж, це стане можливим, якщо в Україні не погіршиться ситуація з коронавірусом. Якщо ЗНО не вдасться провести у вказані дати, тоді тестування, айімовірніше, перенесуть на кінець серпня – початок вересня.

Єдине, про що можна говорити з абсолютною впевненістю – цьогорічне тестування проходитиме за посиленими заходами безпеки. Зокрема, в аудиторіях під час складання ЗНО перебуватимуть не більш ніж 15 абітурієнтів, а дистанція між партами становитиме 1,5 метра. При цьому всі учасники ЗНО та інструктори будуть у масках та з дезінфекторами. Крім того, проводитиметься температурний скринінг, а також дезінфекція та провітрювання приміщень.

Можуть відбуватися і зміни щодо місця проведення ЗНО. Наприклад, воно може бути в населеному пункті, який максимально наближений до місця проживання або перебування учасників. Змінити місце складання ЗНО учасники можуть, звернувшись до керівника свого закладу освіти та вказавши місце свого перебування у час проходження сесії ЗНО. Керівники закладів освіти, зі свого боку, мають внести зміни до реєстраційних даних.

Як і де ЗНО буде проходити в нашому місті, районі та ОТГ, спілкувалися з керівниками віділів освіти.

Начальник Кам’янець-Подільського міського відділу освіти Сергій Мельник:

– Незважаючи на непросту ситуацію, яка склалася з пандемією, ми дуже чекали рішення стосовно того, як буде проходити ЗНО. Сподіваємося, що змін вже ніяких не буде і з 25 червня ми розпочнемо тестування наших учнів.

Наразі в місті пунктів тестувань маємо 7. Всі вони будуть готові приймати дітей з врахуванням всіх санітарних норм. Пункти будуть працювати на базі загальноосвітніх закладів №17,15, 16, 9, 7, 5 і №3, як резервна.


Олена Пронозюк – завідувачка сектору освіти Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації.

– У районі пунктів тестування немає, тому наші учні, які подали заяви на ЗНО, проходять їх у місті. Маємо 17 шкіл, 9 з них є I-III ступеня. У 2019-2020 навчальному році 77 випускників здобудуть повну загальну середню освіту. Всі здобувачі освіти закладів загальної середньої освіти зареєстровані та зможуть пройти державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

З них українську мову та літературу складатимуть 74 випускники (3 звільнені у зв’язку із хворобою), математику – 12, історію України – 66, біологію – 33, географію – 24, англійську мову – 14, хімію – 2, фізику – 1. Для учасників зовнішнього незалежного оцінювання буде організований підвіз шкільними автобусами до пунктів тестування. Так саме організація підвозу дітей буде проводитися з об’єднаних громад, які знаходяться в межах району.

1Лілія Срібняк – начальник відділу освіти, культури, молоді, туризму та спорту Гуменецької ОТГ. (На сьогодні це найбільша об’єднана громада в Кам’янець-Подільському районі).

– У Гуменецькій ОТГ 2019-2020 навчальному році функціонує 8 закладів загальної середньої освіти, з яких 4 заклади освіти І-ІІІ ступенів в яких своє навчання завершують 31 випускник 11-х класів та 1 екстерн. Здобувачі освіти та їхні наставники мають ще місяць для якісної підготовки до ЗНО. Наразі Міністерство охорони здоров’я розробило та опублікувало розпорядження Головного санітарного лікаря з пропозиціями протиепідемічних заходів, що враховують правила проведення ЗНО та підготовку приміщень і територій, підвезення до пунктів проведення. На балансі закладів освіти Гуменецької ОТГ є 5 шкільних автобусів, отож випускники без проблем будуть забезпечені підвезенням як на пробне тестування, так і на основну сесію.

1Олена Сендзюк – начальник відділу освіти, культури, молоді, туризму та спорту Слобідсько-Кульчієвецької ОТГ.

– На сьогодні наша громада має 11 учнів, які проходитимуть ЗНО. Всі вони вихованці Мукшо-Китайгородської ЗОШ I-III ступенів. Зареєстровані вони в міських школах, де знаходяться пункти тестування. Ми також забезпечуємо їм підвезення, з дотриманням усіх санітарних карантинних норм. Дуже хочеться, щоб все пройшло добре і діти отримали гарні бали.

До відома: за станом на 21 травня Міністерство освіти та науки України оприлюднило дати проведення основної сесії Зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році. Як пише пресслужба Українського центру оцінювання якості освіти, в цьому році сесія ЗНО проходитиме з 25 червня до 17 липня.
Таким чином, тестування відбудуться з наступних предметів:
• математики – 25 червня;
• української мови та літератури – 30 червня;
• фізики – 2 липня;
• іспанської, німецької, французької мов – 6 липня;
• англійської мови – 7 липня;
• історії України – 9 липня;
• біології – 13 липня;
• географії – 15 липня;
• хімії – 17 липня.

При цьому наголошується, що до 4 червня зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде вказано час і місце проведення тестувань. Також там буде розміщена інформація про результати основної сесії ЗНО – до 29 липня 2020 року. Крім того, додаткова сесія ЗНО запланована на 23 липня – 11 серпня, а результати будуть розміщені до 14 серпня.

У цьому році до участі в додатковій сесії ЗНО зможуть зареєструватися під час додаткового періоду реєстрації (25 травня – 9 червня) всі, хто не зміг зареєструватися протягом 3 лютого – 24 березня.

Випускники зможуть отримати документи про освіту після проведення державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Це орієнтовно відбудеться наприкінці липня.


Теги: ЗНО, ЗНО-2020, Сергій Мельник, Олена Пронозюк, Олена Сендзюк, Лілія Срібняк, освіта, ОТГ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.