Перейти на мобільну версію сайту


17.01.2020

ЯКИМ БУДЕ СУПУТНИКОВЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ ТЕПЕР?

теле-120 січня усі любителі посидіти біля телевізора будуть мати обмежену можливість, адже власникам супутникового телебачення більшу кількість каналів, які вони звикли дивитися, закодують. То як тепер дивитися через «тарілку»?

Мова про те, що найбільш популярні канали будуть кодувати, була давно. В такий спосіб Україна намагається привести до ладу ринок платного телебачення.

Вітчизняні телеканали закуповують за кордоном фільми та серіали, права на спортивні трансляції, формати шоу і дитячі передачі. За все це медіагрупи платять гроші. Правовласники при цьому вимагають, аби частина продукту була доступна глядачам лише на платній основі, чого українська сторона, на жаль, гарантувати не може. Адже на ринку працюють оператори супутникового ТБ, які віддають за безцінь пакети по 100 і навіть по 1 000 каналів, куди, природно, потрапляють і канали медіагруп. Українець, звісно ж, замислюється: «Навіщо мені роками платити за кабельне ТБ, якщо я можу один раз поставити тарілку та дивитися все це безкоштовно?» У результаті гроші отримують нелегальні оператори так званих сірих тарілок, а медіа­групам бракує коштів, щоби відраховувати правовласникам і створювати чи закуповувати новий якісний контент. Здоровий цикл обігу грошей між виробником телепродукту та кінцевим споживачем порушується. Гроші йдуть у тінь.

Тому українські медіагрупи кодують канали: щоб їх могли дивитися лише ті, хто встановив тарілки легально і так само легально платить за послуги. 

Кого торкнеться кодування?
В Україні супутниковим телебаченням користуються близько 4 мільйонів абонентів, тобто відключення торкнеться кожного третього українського глядача. А саме власників супутникових тарілок, які не підключені до офіційного провайдера. В Україні наразі таких два – Viasat або Xtra TV. Також ходять чутки про плани виходу на український ринок третього потужного гравця – французької Vivendi. Ця компанія чекає на кодування сигналу.

Не відключаться канали у користувачів аналогового, цифрового (Т2, інтернет) і кабельного телебачення.

Чому сигнал кодують?
Безкоштовний сигнал, що ловлять українці, насправді є технічним та призначений для провайдерів, які мають доставляти його для користувача. В Україні компанії встановлювали супутникові тарілки, не повідомляючи клієнтам, що вони дивляться технічний сигнал. Таким чином, фактично такі користувачі є піратами.
Також через супутник незакодований сигнал українських телеканалів доходить до мешканців інших країн. Вони можуть дивитися канали безкоштовно, що є порушенням законодавства Європейського Союзу.

Які канали не будуть доступні
Закодують 23 телеканали чотирьох найбільших медіа-груп України:
– 1+1 media: 1+1, 2+2, ТЕТ, ПлюсПлюс, УНІАН, Бігуді;
– StarLightMedia: СТБ, ICTV, Новий канал, М1, М2, Оце;
– Inter Media Group: Інтер, НТН, К1, К2, Мега, Піксель, Zoom, Enter-фільм;
– Медіа група Україна: ТРК Україна, НЛО ТБ, Індиго, Ескулап ТБ.

Близько 40 регіональних та нішових телеканалів залишаться у відкритому доступі.

Як тепер дивитися українські канали?
Способів багато, тож зовсім без розваг ви не залишитеся.
Можна придбати супутниковий приймач однієї з наявних DTH-платформ – Україна або Xtra TV.
Або розгляньте перехід на приймання звичайного ефірного ТБ – DVB-Т2. Там канали будуть у відкритому доступі;
Ще можна приєднатися до кабельного оператора, якщо ви перебуваєте в зоні його мережі;
Чи скористатися послугою IPTV «інтернет + ТВ» від свого інтернет-провайдера.

Також є можливість придбати підписку на онлайн-сервіс, який працює через інтернет та надає доступ до різноманітного контенту, в тому числі телеканалів. Приєднатися можна до будь-якого сервісу незалежно від вашого інтернет-провайдера. Наприклад, в Україні працюють Megogo, Divan.TV, Oll.TV, Omega TV, YouTV, Sweet.TV та інші. Для перегляду вам потрібен телевізор зі SmartTV чи приставкою. Або телебачення можна дивитися на ноутбуках і смартфонах.

телеСкільки грошей доведеться заплатити?
Безкоштовний сигнал, що ловлять українці, насправді є технічним та призначений для провайдерів, які мають доставляти його для користувача. В Україні компанії встановлювали супутникові тарілки, не повідомляючи клієнтам, що вони дивляться технічний сигнал. Таким чином, фактично такі користувачі є піратами.
Також через супутник незакодований сигнал українських телеканалів доходить до мешканців інших країн. Вони можуть дивитися канали безкоштовно, що є порушенням законодавства Європейського Союзу.

Чому так відбувається?
Крім того, що українські телеканали виробляють контент самостійно, вони за власний кошт купують за кордоном фільми та серіали, права на спортивні трансляції, формати шоу, дитячі передачі та іншу телевізійну продукцію. Купуючи права на них, канали повинні гарантувати правовласникам дотримання взятих на себе зобов’язань щодо його трансляції, у тому числі – зобов’язання транслювати цей контент виключно на визначеній угодами території мовлення та у встановлений домовленостями спосіб.
На жаль, трансляція телевізійного сигналу у відкритому форматі є можливістю для його несанкціоновано прийому та ретрансляції піратами: отримуючи телевізійний сигнал, вони незаконно пропонують його абонентам за гроші, таким чином наживаючись на глядачах та наражаючи їх на перспективу залишитись без телебачення у будь-який момент. У результаті, канали не отримують достатню кількість коштів для створення або закупівлі нового якісного контенту, а також потрапляють у ризик штрафних санкцій від правовласників, чий контент через трансляцію у відкритому супутнику не зміг бути 100% захищений від піратства. До того ж, за кордоном закодований супутниковий – це рішення, до якого країни прийшли вже багато років тому, що дозволило якісно вплинути на боротьбу з піратами та відчутно позначилося на розвитку ринку платного телебачення.

Тому для того, щоб український телевізійний контент був на рівні закордонного, а програмні пропозиції українських телеканалів оперативно поповнювалися світовими новинками, кодування супутнику – це логічне явище, від якого виграють усі учасники, в тому числі й глядачі.

Що потрібно робити?
Якщо ви не є абонентом супутникового телебачення, кодування не вплине на вас, тому ви можете безперешкодно продовжити переглядати улюблені канали через обраний вами раніше тип мовлення.

Якщо ви – абонент супутнику і хочете надалі користуватися перевагами супутникового ТБ, вам необхідно зробити декілька простих кроків для того, аби не залишитись без доступу до телепрограм, які транслюють 1+1, 2+2, ТЕТ, ПЛЮС-ПЛЮС, Бігуді, УНІАН та решта популярних українських телеканалів.

Ось ці кроки:
Крок 1:
придбати тюнер супутникового телебачення, який підтримує систему кодування «VERIMATRIX».
Такий тюнер повинен обов’язково містити маркування «УТБ». Знайти його можливо у роздрібних мережах електроніки, на сайті www.viasat.ua або у майстрів з підключень. Подбати про заміну тюнерів потрібно якомога швидше, аби уникнути ажіотажу та черг.

Крок 2: встановити та налаштувати тюнер.

У випадку, якщо вам не вдається зробити це самостійно, ви можете у телефонному режимі скористатись підтримкою оператора колл-центру провайдера супутникового телебачення, послугами якого ви користуєтесь. Крім цього, за бажанням, у вас є можливість викликати майстра додому для налаштування обладнання – для цього вам необхідно зателефонували до колл-центру вашого оператора та подати заявку на цю послугу.

Крок 3: насолоджуватись переглядом популярних телепередач на ваших улюблених каналах, користуючись усіма перевагами супутникового телебачення – до 1000 різноманітних каналів, HD-версії з більш якісною картинкою, цілодобова служба підтримки, надійність, широкий вибір найкращих каналів, додаткові можливості (catch up – перегляд телеперадачі після її виходу).

Альтернативи супутниковому телебаченню:
– кабельне телебачення OTT/IPTV – кількість каналів залежить від провайдера та пакета (може бути до 500 каналів), є канали в HD-якості; покриття та підключення залежить від наявності провайдерів у вашому регіоні;
– цифрове ефірне телебачення (Т2) – 32 канали, 1 канал в HD-якості; потрібно перевірити, чи є покриття у вашому регіоні.

На разі є багато запитань, з якими не погоджуються власники супутникового телебачення. До прикладу: навіщо купувати тюнер, якщо є вже встановлена та працює супутникова тарілка? Таке запитання є найбільш поширеним на сьогодні. Але, на жаль, супутникова тарілка може приймати телевізійний сигнал, а старий тюнер – ні. Для цього він має містити програмне забезпечення для розкодування сигналу. Аби не залишитись без доступу до ТБ, потрібно придбати новий тюнер із підтримкою системи кодування «VERIMATRIX». «Прошити» ваш старий тюнер новим програмним забезпенням неможливо.

Кодування каналів не значить, що ви залишаєтесь зовсім без телебачення. Альтернатива як завжди є. Ви можете дивитися суто розважальні, інформаційні та соціальні канали, або можете підключитися до кабельного телебачення. Там, ви можете дивитися всі ті канали, до яких звикли. Перевага кабельного телебачення полягає, напевне, в стабільності. Хоча щодо сільської місцевості, то є багато але.. Більшість людей, які там проживають, звикли до так званої «тарілки». Тому що можливість підключитися до кабельного телебачення не завжди є. Причиною цьому, насамперед, якість ліній електроопори. Вони вже давно застарілі та потребують капітального ремонту. Тому підключатися через них не завжди є можливість. Але таким населеним пунктам в районі як Гута Чугорська чи Вільне найбільш доступним є все таки супутникове телебачення. Хоча, якщо в будинку є 2 і більше телевізорів, то це значно вплине на кишеню.

Тож вибирати вам!


Теги: кодування супутникового ТБ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.