Перейти на мобільну версію сайту


10.08.2012

ЯК ПІДГОТУВАТИ ДИТИНУ ДО ШКОЛИ. ПОРАДИ БАТЬКАМ

Підготовка до школи – одночасно хвилюючий та урочистий процеси. І не лише для вашої дитини, яка вже через місяць стане «дорослим» школярем, але і для вас, шановні батьки.
Отож, як підготувати дитину до школи, отримуючи при цьому мінімум стресу та максимум задоволення? Кілька корисних порад допоможуть вам з цим упоратися.

ВЛАШТУЙТЕ ПРОГУЛЯНКУ ДО ШКОЛИ
Обов'язково проведіть дитині невелику екскурсію до школи: походіть по двору і навколо неї, а потім увійдіть всередину. школа5.jpgБажано показати дитині, в якому класі вона буде вчитися, де знаходиться туалет (до речі, якщо дитина привчена ходити в туалет тільки вдома, то не буде зайвим під час прогулянок по місту поводити її в громадські туалети) та їдальня. Періодично можна ходити гуляти до школи, граючи дорогою у якусь гру. Так дорога до школи буде завжди викликати хороші асоціації у малюка.

ЗБИРАЙТЕ ПОРТФЕЛЬ ТА ОДЯГАЙТЕ ФОРМУ
Було б непогано кілька разів за місяць робити тренування «зборів до школи». Нехай майбутній першокласник самостійно одягне шкільну форму. Потім мама або тато, розкидавши його шкільне приладдя по підлозі, покажуть, як збирати портфель і що куди класти.

ГРАЙТЕ В ШКОЛУ
Батьки можуть посадити дитину серед іграшок і провести «урок», і нехай все буде, як у школі. Попросіть малюка встати, школа4.jpgколи мама-«вчителька» заходить до класу, потім сісти за парту, взяти в руку ручку, відкрити зошит. Так для дитини не будуть незвичними ці «команди», коли вона почує їх у школі, і вона легко їх виконає. Також доведеться пояснити майбутньому першокласникові, що в школі його будуть називати за прізвищем. Тому необхідно навчити його реагувати і відгукуватися на власне прізвище. Цей метод використовуйте і під час гри.
Читайте побільше книг про школу. Є чимало дитячих письменників, які в своїх розповідях описують маленьких дітей, майбутніх першокласників. Нехай головний герой якоїсь книжки супроводжує вашого малюка на всіх етапах підготовки до школи.

ВСТАЄМО РАНІШЕ
У вас попереду місяць, щоб привчити дитину вставати раніше. Достатньо щодня віднімати від її сну по 5-10 хвилин. Тоді першого вересня малюк не буде сонно позіхати на лінійці. Але пробудження дитини має супроводжуватися приємними для неї діями, наприклад, посмішкою або обіймами мами.
Необхідно навчити малюка розбиратися в часі. Для цього краще за все поставити в його кімнаті годинника. Також важливо, щоб ваша дитина вміла вкладатися у визначені терміни. Для цього слід скласти графік її звичайного дня і повісити нашкола3.jpg видному місці. А коли вона буде, наприклад, малювати, грати або їсти, можна звернути його увагу на те, скільки їй ще залишилося часу на цю дію за розкладом.

«ДОРОСЛА» КІМНАТА
У дитячій кімнаті має обов'язково з'явитися щось, що говорило б дитині про «доросле» шкільне життя, зміну статусу на школяра. Наприклад, придбайте для дитини письмовий стіл або парту, можна навіть невелику шкільну дошку з крейдою: вибір усього цього нині достатній у дитячих магазинах.
Також варто привчити дитину до порядку, якщо ви ще досі цього не зробили.

ПОЗИТИВНИЙ ОБРАЗ ШКОЛИ
У жодному разі не варто говорити першокласнику фрази на кшталт, «закінчилося дитинство, почалося доросле життя» або «не будеш слухати вчительку, вона тебе покарає». Так любов до школи в нього точно не виховати. Добре, якщо б перша вчителька написала листа майбутньому учневі, розповівши про те, як вони цікаво будуть проводити час у школі, скільки всього нового він дізнається, як багато друзів з'явиться. Якщо домогтися творчого підходу від учителя не вдалося, розповідати про школу мають батьки. Буде добре, як ви поділитись із дитиною власними спогадами підготовки до школи, якимись кумедними історіями з шкільного життя. Не зайвим буде показати малюку, як його батьки були малими першокласниками.

НЕ «ЛІПІТЬ» ВУНДЕРКІНДА
За місяць до школи не потрібно намагатися підтягти всі «хвости», годуючи дитину новою інформацією. Педагоги та психологи не радять відточувати уміння дитини до досконалості, наприклад, вчити його читати не 30 слів за хвилину, як годиться першокласникові, а 60. Так, з одного боку, бути лідером серед своїх однолітків приємно будь-якій дитині, але з іншого - відсутність «конкуренції» вбиває прагнення поліпшувати власні навики. У той час як успіх того ж сусіда по парті - хороший стимул для «відсталого» першокласника навчитися читати трохи швидше.
У жодному разі не залякуйте дитину оцінками. Казати дитині, що вона повинна приносити тільки хороші оцінки, заборонено, тим паче, що в 1-му класі їх не ставлять.
Тренуйте увагу, мислення і мову. Для цього можна грати в різноманітні ігри, розмірковувати з малюком на якусь тему. Побільше розмовляйте з ним та усіляко підтримуйте. Саме батьківська підтримка для майбутнього першокласника стане найкращим стимулом до будь-яких занять.

Теги: підготовка до школи, першокласник, поради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.