Перейти на мобільну версію сайту


25.10.2019

ЯК АРХІТЕКТОРИ ОСІНЬ МАЛЮВАЛИ

пленерАрхітектура – чи не єдиний вид візуальних мистецтв, що синтезує воєдино всі інші, об’єднує їх стилістично, етнічно, конфесійно. Архітектура формує простір, організовує його, перетворює на середовище. Архітектура долає час, залишаючись у ньому величними храмами, ошатними палацами, гордовитими майданами, живописними парками, затишними двориками. Архітектура звучить гучно, промовляючи крізь століття лініями конструкцій, фактурою матеріалу, кольором поверхні, генієм думки!

Скільки великих архітекторів побачив світ! Їх шанували деспотичні фараони, зухвалі королі, могутні магнати! Творча фантазія, помножена на прагматичну інженерну ідею, задовольняла найрізноманітніші потреби суспільства. 

Зодчий, будівельник, художник, інженер, математик, психолог – далеко не повний перелік професій, що їх містить у собі фах архітектора. Шляхетність і відповідальність, престиж і тяжка праця, креатив і складні прорахунки. А ще бюджетні можливості, ландшафтні умови, вподобання замовників, існуюча містобудівна ситуація та багато іншого, без урахування чого результат не буде якісним. То ж за красою, що звуть «застиглою музикою», ховається безліч умовностей та перешкод, об’єктивних і суб’єктивних причин, які щодня долає архітектор у боротьбі за ствердження художнього образу. Цей образ архітектор шукає та знаходить не лише безпосередньо в професії, а й за межами її жорстких рамок. Історія світової архітектури знає не один період, коли зодчі надихалися природою, її плавними та гнучкими лініями, її мерехтливою красою, її емоцією та неспокоєм.

пленер-1Кам’янецька осінь не залишила байдужими сучасних архітекторів Поділля. 11–12 жовтня архітектори – члени Хмельницької обласної організації Національної спілки архітекторів України зібралися у мальовничому Кам’янці на живописний пленер. Символічно пленер відбувся слідом за Всесвітнім днем архітектора та напередодні Дня художника. Архітектура, живопис і графіка утворили мистецьку єдність – протягом лише двох днів під пензлями та олівцями фахових зодчих народжувалася двовимірна краса. Старовинні будівлі в осінньому обрамленні постали на полотні та папері. Вони радуватимуть кам’янчан і гостей міста з 12 по 28 жовтня 2019 року на виставці «Осінній день…» у конференц-залі Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець». 

Доброзичлива атмосфера, дружня підтримка, посмішки, гумор, тепло кам’янецької осені та людських сердець стали запорукою успіху. Суворість і стриманість професії архітектора змінилися на емоційний запал, що його дає фарба, колір, мазок, живе спілкування та швидкий результат власної творчої праці. Шалене сьогодення раптом спинило свій біг, дозволило посмакувати миттєвості життя, приправлені ароматом сливок, грушок, яблук і винограду…

Коли щось вдається, то неминуче залишається бажання повторити це щось! Тож чекаємо наступної осені, щоб зібратися знову на живописний пленер архітекторів, які «збудують» архітектуру в лаштунках природи та вкотре подарують світу красу!

Інна БЕРЕЗІНА, мистецтвознавець,
член Національної спілки архітекторів України.

Теги: архітектурний пленер

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.