Перейти на мобільну версію сайту


22.08.2014

ВИ ВОЮЙТЕ, А МИ ПОДУМАЄМО

Дуже добре, що держава дбає про своїх захисників, проте велика частина з них це переживає дуже болісно, адже чомусь не може отримати статус учасника бойових дій. Щоправда, Президент України Петро Порошенко таки підписав закон «Про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», що передбачає надання статусу учасника бойових дій усім, задіяним в антитерористичній операції бійцям.
У законі учасниками бойових дій визнано військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних сил, Нацгвардії, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, осіб рядового, начальницького IMG_20140814_074657.jpgскладу Міністерства внутрішніх справ, військовослужбовців Міністерства внутрішніх справ, Управління держохорони, Держслужби спецзв’язку та захисту інформації, інших утворених, відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, а також працівників підприємств, установ, організацій, які залучались до участі в АТО, у порядку, встановленому законодавством.
Проте питання отримання статусу учасника бойових дій сьогодні чи не найбільш актуальне. Воно турбує сотні тисяч бійців, та зокрема кам’янчан, що нині захищають Україну.
Найголовніше, що потрібно кожному, хто потрапив у зону АТО, у перший день перебування там задокументувати цей факт. Майже 50 тисяч солдат та офіцерів, які нині проходять службу в зоні антитерористичної операції, досі не мають жодного підтвердження цьому факту. У їхньму числі й кам’янецькі контрактники.
Одні кажуть, що вони не підпадають під цей статус, адже служать за контрактом, тобто добровільно побажали туди їхати, інші ж намагаються їм допомогти, бо саме добровольці перегородили шлях ворогу, який суне на нас.
Отже, конче необхідно, щоб у першу добу, щойно боєць чи офіцер прибув у зону АТО, командування підрозділу, в якому він служить, поставило штамп чи записало у військовому квиткові статус учасника бойових дій.
Уся ця процедура залежить від бажання командира, який зобов’язаний скласти списки особового складу і подати їх у штаб зони АТО, аби задокументувати факт перебування бійців.
Також Законом, підписаним Президентом, регламентується надання статусу учасника бойових дій, зокрема, і співробітникам Державної прикордонної служби, УДО, цивільним співробітникам Міноборони, які раніше не могли отримати такий статус. Важкою залишається ситуація з питанням отримання вищезгаданого статусу й у членів добровольчих підрозділів та поранених у боях. Немає нормативного акту та механізму, які би регулювали ці питання. Зміни, внесені до Закону про статус ветерана війни, не стосуються статусу добровольців. Немає переліку документів, які бійці повинні зібрати, аби отримати статус учасника бойових дій чи інвалідність.
Речник Інформаційного центру РНБО Андрій Лисенко пояснив, як отримати статус учасника бойових дій. Іноді військові шпиталі не прописують причини поранення або загибелі бійців, що унеможливлює отримання або ними, або їхніми родинами відповідних компенсацій у майбутньому. За словами Лисенка, якщо лікарі у довідці прописують, що солдат отримав поранення із невизначених обставин, це означає, що вони досі не отримали підтвердження із військового комісаріату щодо перебування вояка у зоні АТО. Тому родичі повинні звернутися до військового комісаріату для отримання довідки про прикріплення солдата до конкретної військової частини, адже під час призову видаються накази щодо кожної людини. Існує перелік частин, що знаходяться в зоні АТО, а тому в разі підтвердження перебування цієї людини там, вона автоматично стає учасником АТО.
Незважаючи на те, що співробіники кам’янецької контрактної роти пройшли вже кілька ротацій та виконують завдання в зоні АТО, лише п’ятеро з них змогли отримати довідки про перебування в зоні бойових дій. А процедура оформлення статуса учасника бойових дій триватиме до півроку. Як завжди, маємо електронну базу, але одне відомство не може сконтактувати з іншим, щоб люди не мали проблем. Папірчик через дорогу потрібно нести півроку, замість того, щоб автоматично надати бійцеві статус учасника АТО і безпроблемно вручити йому посвідчення.
Складається враження нібито тебе висадили на Марсі, пообіцявши на зворотньому шляху забрати додому, але забули це зробити, і ти сам починаєш вишукувати шляхи...
На сьогоднішній день кам’янецькі спецпризначенці виконують завдання з охорони Маріупольського аеропорта та чергують на блокпостах.
Приємно, що ще хтось переймається і підтримує мобілізованих військовослужбовців. Як нам стало відомо, окремі банки оголосили військовим, які перебувають у зоні АТО, кредитні канікули, скасуваши нарахування відсотків за кредитами позичальникам, яких мобілізовано до української армії. Кредитні канікули діють на час проходження клієнтами військової служби.
Як повідомили в одному із банків банку, скасування нарахування відсотків діє протягом проходження військової служби для клієнтів програм споживчого кредитування, кредитування малого бізнесу та тих, хто користується кредитними лімітами на картках. Також на період мобілізації клієнтів банк не буде нараховувати штрафні санкції за несвоєчасне внесення кредитних платежів за всіма видами кредитних програм.
- Правління банку вирішило скасувати нарахування відсотків за кредитами всім клієнтам, які в цей непростий для України період захищають її цілісність і мирне майбутнє, - зазначив керуючий Кам’янець-Подільською філією «ПриватБанку» Віктор Тимченко. - Усім нашим клієнтам, призваним в українську армію, на час проходження служби не будуть нараховуватися відсотки за користування кредитами та штрафи за прострочені обов’язкові платежі.
Щоб скористатися кредитними канікулами, треба звернутися в будь-яке відділення банку чи зв’язатися із сервісним центром нашого банку. Для підтвердження проходження військової служби клієнтам достатньо надіслати в банк копію військового квитка, у якому зазначено дату мобілізації.
Також «ПриватБанк» звернувся до всіх українських банкірів з ініціативою списати заборгованості за кредитами для всіх українських військових, які загинули під час проведення АТО на сході країни. Такий порядок уже діє в цій фінустанові для клієнтів-військовослужбовців і мобілізованих до частин Національної гвардії.
Ми збережемо світлу пам’ять про героїв, які віддали життя за майбутнє країни, і зробимо все можливе, щоб допомогти тим, хто не дочекався батьків і синів з війни. Списання заборгованостей за кредитами загиблих вояків стане хорошою Наш банк спише заборгованість загиблих за Україну героїв, згідно з даними Міністерства оборони України та інших силових відомств, задіяних в АТО. Родичам загиблих військових не треба буде особисто звертатися до відділень банку та надавати необхідні документи.
На сьогодні «ПриватБанк» у рамках громадянської ініціативи вже списав заборгованість за кредитами загиблих учасників АТО на загальну суму понад 134 тис. грн.

Теги: АТО, выйськовослужбовці, контрактна рота

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.