Перейти на мобільну версію сайту


27.07.2018

ВШАНУВАЛИ ПРАЦІВНИКІВ ТОРГІВЛІ

Den-pratsivnikiv-torgivli29 липня – День працівників торгівлі. Традиційно, починаючи з 1996 року, в останню неділю липня, працівники сфери торгівлі та закладів ресторанного господарства відзначають своє професійне свято – День працівників торгівлі. День працівників торгівлі встановлено Указом Президента України від 5 червня 1995 року №427/95.

З кожним роком торгівельна галузь нашого міста продовжує розвиватися, відкриваються нові магазини та торгові центри, ресторани та кафе, створюються нові робочі місця, споживачі мають більш повний вибір товарів. Жителів та гостей міста щоденно обслуговує понад 5,5 тисяч працівників торгівлі та близько 1200 працівників закладів ресторанного господарства.

Загальний обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснювали діяльність із роздрібної торгівлі за 2017 рік, становить 1644856 тис. грн. Обсяг роздрібного товарообороту в порівняльних цінах до 2016 року по місту складає 102,6%. Питома вага обсягу роздрібного товарообороту міста Кам’янця-Подільського в загальнообласному підсумку становить 14,6%. Роздрібний товарооборот у січні-березні 2018 р. склав 393616,7 тис. грн (115% до відповідного періоду 2017 р.). Наше місто серед міст обласного підпорядкування займає друге місце в Хмельницькій області за підсумками 2017 року по обсягах роздрібного товарообороту підприємств роздрібної торгівлі та послуг. 

У 2018 році введено в експлуатацію 16 нових та реконструйованих об’єктів комерційного призначення, а саме: 6 закладів торгівлі, 3 заклади ресторанного господарства та 7 об’єктів сфери послуг. У 2017-2018 роках у місті розпочали комерційну діяльність магазини «Комфі», «Техноярмарок», «ЄВА» на вул.Першотравнева, 7; склад-маркет «Тор-ба» на вул.Івана Франка, 40; «Булка» на вул.Шевченка; ресторани «Франт» на вул.Зарванська, 20, «Хінкальня» на вул.Князів Коріатовичів, 9, «Рулька» на вул.Пушкінська, 36а/б, кафе «Молдова» на вул.Героїв Небесної Сотні, 41 і багато інших об’єктів торгівлі та ресторанного господарства.

За станом на 1 липня 2018 р., у місті нараховується 201 заклад ресторанного господарства, 559 об’єктів торгівлі продовольчої, непродовольчої та змішаної групи товарів, 187 закладів сфери послуг, 13 супермаркетів, 62 аптеки та аптечних пункти, 25 готелів та готельно-ресторанних комплексів, 19 АЗС та 2 АГНКС, 609 малих архітектурних форм комерційного призначення та ін. Загальна площа лише об’єктів торгівлі складає 102 420 кв.м. У місті працює 4 ринки: ТзОВ «КВЗП «Кам’янець-Подільський», гуртово-роздрібний ринок приватного підприємства «Торговий комплекс-2014, «Вікторія» ТзОВ «Джерело 1 ЛТД» та ринок «Автозапчастини» КП «Стадіон ім.Г.Тонкочеєва», на яких працюють близько 3,5 тисяч підприємців.

Подальший розвиток отримала фірмова торгівля підприємств – виробників продовольчих товарів. Мережа закладів представлена в усіх мікрорайонах міста, у яких реалізовується продукція місцевих та районних виробників, також підприємств з інших регіонів України. У місті працює 85 фірмових магазинів, відділів, куточків, малих архітектурних форм та комерційних блоків на автобусних зупинках.

Багато суб’єктів господарювання міста, об’єктів торгівлі та ресторанного господарства є потужними бізнесовими структурами, де працюють десятки кваліфікованих працівників, що забезпечують високий рівень обслуговування. Схвальні відгуки від жителів можна почути про достатньо високий рівень сервісу та професіоналізм колективів мережі фірмової торгівлі ТОВ «Український кристал» (директор Юр’єв В.В.), ресторанів «Старий замок» (підприємець Мельник Н.В.), «Франт» (підприємець Каденюк М.Є.), кафе «Гоцки» (підприємець Бережанська В.Г.), «У старого друга» (підприємець Баран М.Т.), кав’ярні «Люморе» (підприємець Дюженко М.В.), магазину «Тано» (ПП «Фірма «Тано», директор Насобкова Л.П.), супермаркету «Мрія» (підприємець Сварнік В.В.), мережі аптек «Валідол» (підприємець Миколюк В.О.) та «Медобори Фарм» (підприємець Андрушко С.І.), магазинів мережі «Фуршет», «Сільпо», «АТБ», «ПАККО», «Тор-ба», будівельно-господарського гіпермаркету ТзОВ «Епіцентр К», магазинів побутової техніки «Домотехніка», «Фокстрот», «Техноярмарок» та багато інших.

Напередодні Дня працівників торгівлі міський голова Михайло Сімашкевич привітав з професійним святом, подякував за плідну працю та вручив відзнаки виконавчого комітету кращим працівникам і керівникам підприємств торгівлі та ресторанного господарства міста. Відзнаки також отримали активні працівники галузі торгівлі від народного депутата України Володимира Мельниченка.

Висловлюємо повагу та вдячність власникам і директорам магазинів та кафе, підприємцям ринків та фармацевтам, продавцям та контролерам-касирам, кухарям та офіціантам, усім працівникам торгівельної галузі нашого міста. Вітаємо всіх вас з професійним святом! Бажаємо вам міцного здоров’я, добробуту в сім’ях, вдячності від покупців за відмінне обслуговування! Хай з кожним днем зміцнюється престиж обраної вами професії, хай успіх та щастя будуть вашими супутниками назавжди!

Майя ГУРСЬКА, директор департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста.


Теги: до Дня працівників торгівлі

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.