Перейти на мобільну версію сайту


17.11.2017

ВПЕРШЕ ВІНШУВАЛИ МАРТІНА

мартін-2У суботу, 11 листопада, вперше в історії Кам'янця-Подільського в рамках року німецької мови в Україні пройшла святкова хода та концерт на Європейській площі до Дня св.Мартіна, одного з традиційних свят Німеччини та країн Європи. Це свято – день пам’яті єпископа Мартіна Турського, який допомагав бідним. Відзначають його ходою вулицями міста з паперовими ліхтариками-латернами, вогонь яких символізує мир і добро, та традиційною святковою вечерею, де основними стравами є запечена гуска і випічка. Хода супроводжується вершником на коні, вбраним в одяг римського воїна: червоний плащ та шолом. Це святий Мартін.

Організаторами свята виступили вчителі німецької мови Ганна Братиця та Ольга Ліпман за сприяння міської ради. Сьогодні маємо чудову нагоду поспілкуватися з однією з тих, без кого б це свято не відбулося.

– Ганно Георгіївно, як у вас з Ольгою Вікторівною виникла ідея провести це свято? Чи одразу ініціативу підхопили на рівні міста, адже, як відомо, для організації такого дійства потрібні чималі кошти?

– Побажання відзначити День святого Мартіна на рівні окремих заходів у містах України пролунали на одному із зібрань членів Асоціації українських германістів, адже 2017-2018 рік визначено роком німецької мови та культури в Україні. Як координатор осередку Асоціації у Хмельницькій області, поділилася цією ідеєю з адміністрацією та колегами «Славутинки» і отримала цілковиту підтримку.

Ольга Вікторівна – моя давня подруга та колега по цеху, окрім того, за сумісництвом працює у «Славутинці». Вона одразу відгукнулася на мій заклик. А далі, як завжди: пошук однодумців, спонсорів та підтримки з боку міської влади (у вихідний день важко організувати будь-яке дійство без сприяння органів місцевого самоврядування), продумування сценарію, пошук ведучих, залучення студентської та учнівської молоді, різні організаційні моменти тощо. Потрібно було все продумати до дрібниць.

мартін-1Міська влада одразу перейнялася нашою ідеєю – сформувала оргкомітет з підготовки та проведення свята. Щойно інформація про захід з'явилася в соціальних мережах, то набула неабиякого розголосу: телефони організаторів не змовкали. У процесі неймовірних зусиль сформувалася команда, з’явилися нові ідеї, втілення яких потребувало фінансової підтримки. Мушу визнати, що найпроблемніше було знайти спонсорів. Після численних «паломництв» підприємствами міста, а у Кам'янці є чимало фірм, які співпрацюють з Німеччиною, єдині, хто нас підтримав – це ЗАТ «Преттль Кабель Україна» (генеральний директор Андреас Цінн).

– Ми бачили багато гостей на сцені Євро­пейської площі. Як вони дізналися про святкування?

– Так, на свято завітали Почесний консул Німеччини в Україні Олександр Шламп, лектор Чернівецького DAAD (Німецької служби академічних обмінів) Каті Брунер, лектор Луцького DAAD Андре Бьом із сім'ями, представник Асоціації українських германістів Любомир Бораковський (м.Львів), учитель німецької мови з польського міста-побратима Глогув Кшиштоф Майсак. Особисто надсилала їм запрошення від організаторів. Ідея взяти участь у святковій ході їх неабияк захопила. Багато з них мої давні знайомі по співпраці зі спілкою германістів та Німецькою службою академічних обмінів (DAAD). 

У суботу вранці всі запрошені завітали до Кам'янець-Подільської спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Славутинка», серед них були викладачі та студенти К-ПНУ та Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Метою останніх, в першу чергу, було налагодження співпраці з Асоціацією українських германістів та участь у воркшопах Каті Брунер і Любомира Бораковського. По закінченню всіх заходів на гостей чекав святковий фуршет та екскурсія «Славутинкою», будівля якої належить до архітектурних пам’яток кінця ХІХ – початку ХХ століття.

Кшиштоф Майсак, вчитель німецької мови школи №2 польського міста Глогув, та його вихованці приїхали на запрошення нашого директора Олени Козлової у рамках міжнародної партнерської спів­праці з обміну досвідом у галузі шкільної освіти та, як-то кажуть, потрапили з корабля на бал. Гості перебуватимуть у «Славутинці» майже тиждень та матимуть змогу відвідати уроки українських учителів, поспілкуватися з учнями польською, англійською та німецькою мовами, взяти участь у спільних заходах та проектах, ознайомитися з архітектурними пам'ятками Кам'янця-Подільського тощо. Учні «Славутинки» також отримали запрошення від дирекції школи №2 м.Глогув відвідати Польщу наступного року. 

мартін– Пані Ганно, Ви згадували про команду однодумців, які допомагали в організації свята. Адже, починаючи від ходи, закінчуючи концертом: вершник на коні в образі св.Мартіна зі світочем у руках, яскраві латерни (паперові ліхтарики), костюми, гра юних акторів, пісні, танці, ошатно прикрашена квітами кольорів німецького прапора сцена, звукові ефекти та музичний супровід – в усьому відчувався гарний смак та робота команди професіоналів. Це було неперевершене масове дійство. Чи не відкриєте таємницю, хто ж долучився до ходи вихідного суботнього вечора? Хто та команда однодумців, яка подарувала місту цей драйвовий настрій та феєричний екшн?

– Авжеж, відкрию. Концерт забезпечили учні двох навчальних закладів міста: вже згаданої «Славутинки» (директор Олена Козлова) та НВК №9 ім.А.М. Трояна (директор Наталія Осадчук). Окремо хочу відзначити учасників, серед яких художні колективи – зразковий ансамбль танцю «Світоч» (керівник А.Федоряк), вокальна студія «Колорит» (керівник О.Крилова); Влада Худзинська, Денис Повозніков, учні НВК №9; Мар'яна Вовк (німецька гостя), творча команда учнів та вчителів «Славутинки» (декор сцени та театралізація), учні СЗОШ І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням німецької мови, студенти факультету іноземних мов К-ПНУ, студенти ПДАТУ та медичного училища.

Я обожнюю німецьку мову і вірю в те, що вона зазвучала по-іншому, по-сучасному, адже основними цілями були популяризація та сприяння мотивації у її вивченні.

Ми щиро вдячні всім, хто нам допомагав, хто любить своє місто та докладає максимум зусиль для його процвітання. І хтозна, можливо, вшанування святого Мартіна в Кам'янці-Подільському стане щорічною гарною традицією...


Теги: День святого Мартіна

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.