Перейти на мобільну версію сайту


10.08.2018

ВОНИ ЗВОДЯТЬ ХМАРОЧОСИ

будівельники-1Цього року День будівельника припадає на 12 серпня. Вперше винуватців цього свята почали вшановувати ще за часів Радянського Союзу: з 1956 року День будівельника відзначався 12 серпня. У незалежній Україні на державному рівні його вперше відзначили в 1993 році.

Це свято, звісно, не тільки будівельників, але й працівників промисловості будівельних матеріалів. Воно не має фіксованої дати. Щорічно День будівельника випадає на другу неділю серпня.

Будівельники – це особливий народ. Вони не раз ставали героями численних анекдотів і різної критики. На них не раз покладали свої надії прихильники широкої індустріалізації. Вони завжди несли у своїй роботі величезну відповідальність і майже завжди виправдовували всі очікування. Згадаймо, кому ми зобов’язані успіхом в грандіозних будівництвах і створенні найрізноманітніших будівельних об’єктів. Звичайно ж, будівельникам.

З розвитком нових технологій робота будівельників стає більш ефективною, проте надалі залишається одним з найбільш трудомістких занять. Усі знають, що хороші будівельники завжди високо цінувалися. Будь-який керівник скаже, що високий професіоналізм будівельника – це запорука високої якості виконаних робіт.

Сьогодні у нашому місті є близько 10 будівельних компаній – це ПП ВКФ «Будмонтажсервіс» (директор Олександр Заєць), БВТ ОВ «РОКОР» (Олександр Конюшенко), ТОВ «Фірма «Марс ЛТД» (Володимир Малащук), ТОВ «Будівельна компанія «Поділля-Трансбуд» (Володимир Мужило), ТОВ «Дан-Сервіс» (Валерій Слободян), ПП «Капітал-Буд – сучасне будівництво» (Валерій Каніцький), ГК «Нова будова» (Олег Мозолевський, Олександр Царук, Ігор Ковальський). За останніх півроку виконано будівельних робіт на 82 626 тис. грн. 

Будівництво – це, напевне, в Кам’янці єдина галузь після військових, яка приносить у бюджет чималі кошти. Напередодні свята ми поспілкувались із Валерієм Слободяном – одним із представником цієї галузі, директором будівельної компанії «Дан-сервіс», головою депутатської земельної комісії.

– Валерію Анатолійовичу, останніми роками в місті почали з’являтися, як гриби після дощу, чужі будівельні компанії, які забудовують Кам’янець висотками. Чому на наш ринок їх пустили? Чи, можливо, наші будівельники не справляються з об’ємами робіт?

– У нас немає проблем із будівництвом. У місті досить потужні будівельні компанії, і вони можуть вчасно та якісно будувати. Але ми не можемо впливати на процеси заборони приходу іногородніх компаній, це закони ринку. Йде здорова конкуренція.

– А навіщо депутати роздають їм землю під будівництво? Насамперед нам потрібно дати роботу місцевим людям, чи не так?

– Землю депутати двох останніх скликань чужим під будівництво не дають. Це було зроблено ще раніше. До прикладу, землю на стадіоні надали під будівництво торгово-розважального центру. Тоді під приводом будівництва на стадіоні Льодового палацу земля і була виділена. 11 років тому будівництво розпочалося, але це не обговорювалося з громадою, а рішення приймалося одноосібно. Так і сталося. На льодове дзеркало було відведено 600 кв.м. Це для міста нічого, невеличка така кімната. Тоді вдарила криза, і власник припинив будівництво, хоча вкладені були величезні кошти. Будівельний майданчик з десять років чортополохом стирчав у самісінькому центрі міста і серці стадіону. До слова, наш стадіон був одним із найбільших після стадіону в Лужниках. Тут була унікальна спортивна арена, а тепер досить того, що його оббудовують дев’ятиповерхівками, ще й у центрі стадіону виросте житловий комплекс із п’яти дев’ятиповерхівок. Тепер місто нічого не може зробити, щоб повернути назад цю територію. Бо новий забудовник відкупив цей майновий комплекс. У нас один вихід – погодити зміну цільового призначення з умовою будівництва там, в першу чергу, спортивної школи. Щодо будівництва на вул.Васильєва, 5, та земля була виділена міліції, яка її теж передала під житлове будівництво.

– Тож такого стрімкого будівництва житла не було навіть у радянські часи, але вартість квадратного метра нині досить висока і мало хто може придбати собі новеньке житло. Не боїтеся, що набудуєте квадратних метрів, а вони стоятимуть зачиненими?

– Якісне житло зачиненим не буде. Моя будівельна компанія будує якісно і чесно. Ми працюємо в правовому полі, будуємо з якісних матеріалів. Від наших новоселів на нашу адресу не отримували скарг. У Кам’янці ще багато людей, які потребують житла. І ми сподіваємося, що буде зростання економіки, і люди зможуть купувати собі та своїм дітям сучасні квартири.

Ми розбиваємо платежі на кілька років, йдемо назустріч людям та не враховуємо індексацію. У нас ціна, обумовлена в договорі, не переглядається в бік зростання, а всі ризики бере на себе будівельна компанія. Щодо цінової політики, то не від нас це залежить. Стрімкий ріст будівельних матеріалів, виконання субпідрядних робіт на проведення мереж, зростання мінімальної заробітної плати – все це складає ціну житлової площі. 

будівельники– А чому Ви не брали велику територію і не будуєте житлові комплекси, як, наприклад, це робить Олександр Кондратов, де відразу облаштовують територію, її обгороджують, створюють особливий мікроклімат для громади, можливо, навіть елементарну інфраструктуру?

– Моя будівельна компанія «Дан-Сервіс» вже звела житловий квартал на Привокзальний, 22, будує на Мстислава Патріарха, 2. Там ми запланували дев’ять дев’ятиповерхових житлових будинків, один вже на стадії завершення. Тут передбачені великі спортивні, дитячі майданчики, багато паркувальних місць для автомобілів та індивідуальні гаражі. У кожному будинку запроектовані об’єкти соціальної інфраструктури – магазини, спортзали, дитячі розважальні комплекси, перукарні тощо. Уже з цього року висадимо зелені насадження, щоб на момент здачі була ошатна територія.

– Яка нині найбільша складність у будівництві?

– На жаль, кадри тікають з України, і це приблизно 100 тисяч на місяць. Але, якщо будівельна компанія серйозна та добре і вчасно платить, то від неї працівники нікуди не їдуть, не залишають свої домівки і родини, а також мають достойні заробітки. Але побудувати будинок – це півбіди, закупив матеріали, забезпечився технікою – і вперед.

А от розпочати нині будівництво – величезна проблема, яка не залежить від тебе. Найбільшою проблемою є підведення мереж. До прикладу, щоб підвести до будинку газ, потрібно пройти сім кіл пекла. Раніше дозволи і виконання робіт проводила газконтора, а тепер, щоб отримати техумови, потрібно їхати до монополіста в «Облгаз». Але ж ти туди приїхав не один, а вся область, а тут ще фахівець захворів і доводиться мотатися туди-сюди. Та, можливо, якщо тобі пощастить, то за місяць-півтора тех­умови будуть у твоїх руках. Далі тобі потрібно розробити проектну документацію, знову до Хмельницького, і знову ти там не один. Ще потім потрібно, щоб хтось виконав роботи, і знову тобі умови диктує «Облгаз». Вартість цього всього виходить захмарною. Експертиза проекту – теж дуже важка процедура. Знову потрібно через сім кіл пекла пройти, щоб отримати проект на виході, також пройти експертизи і отримати дозвіл на початок робіт.

Незабаром у місті виникне проблема старого житлового фонду, як, наприклад, на мікрорайоні Черемушки. Років через десять старі будинки посипляться, і тоді буде серйозна ситуація. Тому вже сьогодні потрібно розробити програму з економічним обґрунтуванням і вирішити, що з ними робити. Як варіант – переселити людей в інше рівнозначне житло, а на тому місці звести багатоповерхівки. Для цього слід залучати державні кошти.

– А скільки в місті довгобудів і яка їхня доля?

– Нас бентежать ті довгобуди, які не прикрашають наше місто – райунівермаг «Смотрич», готель «Україна», «Міттел», житловий будинок біля гуртожитків К-ПНУ. Якщо доля універмагу нині вже вирішена і на стадії завершення житловий будинок, то решта – під великим питанням. Вони псують імідж нашого туристичного міста. Та за кожною будівлею стоять власники, яких не хвилює його вигляд. Але сподіваюся, що люди знайдуть кошти і доведуть до ладу свої об’єкти.

Користуючись нагодою, вітаю всіх колег із професійним святом. Бажаю здоров’я, благополуччя і сімейного затишку.


Теги: до Дня будівельника, ТОВ "Дан-сервіс"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.