Перейти на мобільну версію сайту


07.09.2012

ВОНИ РОБЛЯТЬ НАШЕ ЖИТТЯ КОМФОРТНИМ ТА БЕЗПЕЧНИМ

Щорічно у другу неділю вересня працівники Кам’янець-Подільської філії ПАТ «Хмельницькгаз» відзначають професійне свято. Сьогодні значення та користь газу в нашому з вами повсякденному житті, здається, не оцінити. Яків ГарштВін став настільки звичним явищем, що безсумнівно є запорукою комфорту та затишку.
І якщо міські жителі звикли до нього давно, він полегшує їм життя ось уже більше півстоліття, то для селян прихід у оселі газу перетворюється на справжнє свято, стає червоним днем в календарі населеного пункту.
Тож напередодні професійного свята газівників, ми завітали у Кам’янець-Подільську філію ПАТ «Хмельницькгаз» та дізналися, як і чим живе колектив цього надзвичайно важливого підприємства. Зустрів нас керівник філії – Яків Гаршт.
Яків Йосипович працює керівником підприємства не так давно. Та й цього часу достатньо, щоб вміло керувати справами. Сьогодні, коли газифікація набирає все більших обертів і, здається, за кілька років у районі не залишиться населеного пункту, в якому б не було блакитного палива, простежити за таким великим філія "Хмельницькгаз"господарством – справа не з легких.
А колись, у період зародження газового господарства Кам’янеччини, «газівників» на пальцях можна було перерахувати. Як пригадують старожили Кам’янець-Подільської філії ПАТ «Хмельницькгаз», чисельність працівників щойно створеного підприємства була всього-на-всього 16 осіб.

ПІВСТОЛІТТЯ ТОМУ

Починалося все з далекого 1956 року. У квітні в складі міськводоканалу запрацювала дільниця із забезпеченням міста зрідженим газом. Після восьми років роботи на базі дільниці було створено госпрозрахункову експлуатаційну контору зрідженого газу. Її першим директором призначили філія "Хмельницькгаз"Дмитра Полянського. Як уже зазначали, тут спочатку працювало 16 осіб – три водії, дев’ять слюсарів та четверо осіб адмінперсоналу. Та з кожним роком ця кількість росла. І нині у філії ПАТ «Хмельницькгаз» працює майже 200 осіб.
На час створення експлуатаційної контори зрідженого газу на обслуговуванні знаходилось 58 газобалонних установок. Та час, як і робота не стоять на місці. Газифікація міста з кожним днем набирала все більших обертів. Будувались групові газові ємності, від яких газифікувалися багатоповерхові будинки, йшли підготовчі роботи з проектування та будівництва магістрального газопроводу високого тиску до міста.
У травні 1973 року в Кам’янець подано природний газ. Було побудовано перших 19 км вуличних газових мереж, 6,7 км філія "Хмельницькгаз"дворових вводів та 2 ГРП. Такі кардинальні зміни потягнули за собою не менші й у конторі: на її базі у 1975 р., відповідно до наказу Міністерства житлово-комунального господарства, створене виробниче управління по експлуатації газового господарства. І лише через 20 років управління перейменовують у філію ВАТ «Хмельницькгаз».
Важко переоцінити значення події в житті, коли в місто або віддалене село приходить справжнє благо – природній газ, коли оживає надія на достойне життя, поліпшення добробуту.
При цьому мало хто замислюється над тим, а хто ж працює, непомітно, але чітко й точно, як годинник, щоб ми з вами отримували той добробут і комфортне життя.

КАДРИ ВИРІШУЮТЬ УСЕ
На території Кам’янець-Подільської філії ПАТ «Хмельницькгаз» чисто й охайно. Тут створено всі умови для повноцінної роботи та комфортного відпочинку. Одразу видно – про співробітників тут дбають. Нині не кожне підприємство в місті може похизуватися, наприклад, їдальнею для працівників.
Смачні обіди для газівників готують старший кухар Євгенія Канарська та кухар Марія Баранська.
Як нам пояснив директор підприємства Яків Гаршт, 75% вартості за харчування оплачує підприємство, решту – його працівник. А це, погодьтеся, суттєва економія сімейних бюджетів. Також усіх працівників філії забезпечують спецодягом та засобами індивідуального захисту.
На підприємстві є побутовий блок – переодягальні, душові, кімнати для відпочинку.
Спостерігаючи за всією картиною, чомусь подумалось про мурашник. Так, саме мурашник і нагадала мені філія. Тут все на своїх місцях, усі трудяться, виконують свою щоденну, копітку роботу. Усе чітко й по правилах – інакше ніяк, адже доводиться працювати із газом. А з ним, як вогнем і водою, краще не жартувати. Тож неухильне дотримання правил безпеки – невід’ємна частина роботи газівників. Тут без щоденного інструктажу з правил техніки безпеки – ні кроку. За дотриманням цих вимог слідкує відділ з охорони праці.
Про неполадки на лінії чи в системі газопроводу першими дізнаються у аварійно-диспетчерській службі. Її очолює ветеран газконтори – Олександр Щегельський, який знає практично все про газове господарство Кам’янеччини. Кращими працівниками цієї служби є диспетчер Галина Волошина, слюсар Ігор Голінберг та водій Петро Гришак.
філія "Хмельницькгаз"Монтажем системи газопроводу займаються у монтажній службі філії. Тут під керівництвом Ганни Влублевської трудиться 20 працівників. Кращі з них - Віктор Хрущ, Валентин Маканик, Іван Врублевський, Микола Дзядзя, Юрій Яковенчук.
Керівник служби обліку та розподілу газу Іван Шморгал розпочинає робочий день з короткотривалої наради. У його підпорядкуванні – контролери, які слідкують за газовими лічильниками, перевіряють їх показники. Вони найбільше спілкуються із споживачами газу, тож, у першу чергу, мають бути виваженими та терплячими. Сумлінно виконують свої професійні обов’язки Руслана Іващук, Олександр Костюк, Оксана Захарова, Олена Кірковська, Марина Горгулько.
Усе про підземні газопроводи знає служба підземних газопроводів і споруд на них на чолі з Михайлом Шипкевичем. Надійна опора та підтримка для керівника - його кращі працівники - це Валентина Гончар, Григорій Томайчук, Сергій Сорока, Василь Тодосійчук, Леонід Ганущак, Володимир Свято, Олександр Чорноус, Микола Гординчук, Микола Воронюк.
Слідкують за газовим обладнанням у будинках працівники служби з обслуговування внутрішньо-будинкового газового обладнання під керівництвом Василя Конопельнюка. Тут варто відмітити роботу Олександра Мудрика, Віктора Климця, Миколи Петрика.
Уже кілька років, як у підприємства з’явилась власна можливість здійснювати повірку та ремонт лічильників. Для цього було створено окрему службу контрольно-вимірювальних приладів і автоматики, яку сьогодні очолює Володимир Сваричевський.
До речі, наразі у Кам’янець-Подільській філії ПАТ «Хмельницькгаз» діє інвестиційна програма, за якою безкоштовно встановлюються лічильники газу в будинках. Також діє програма «Газ – малозабезпеченим», фінансування якої здійснюється за рахунок коштів міського бюджету.
На жаль, поки що не всі населенні пункти району газифіковані. Але з цією проблемою справляється служба скрапленого газу на чолі з Анатолієм Білегою. Саме вони розвозять газові балони у оселі. Кращими працівниками служби є Ігор Тімотенко, Олександр Бугера, Віктор Житняківський.
За фінансовим порядком на підприємстві, як годиться, слідкують бухгалтери на чолі з головбухом Марією Кульчицькою. Ну а кращими водіями філії є Василь Вусатий, Сергій Волощук, Василь Главацький, Олег Сафронов.
До речі, з нагоди професійного свята відзнаку «За заслуги перед міською громадою» отримає головний інженер підприємства Анатолій Мацібора.

ПЛАНИ І ПЕРСПЕКТИВИ
«Для газу потрібен облік», - переконаний директор філії Яків Гаршт.
На сьогодні філія ПАТ «Хмельницькгаз» здійснює обслуговування 1150 км підвідних та розподільчих газопроводів, кількість абонентів газ контори сягнула позначки 47380 осіб. Філія має одне теплопостачальне підприємство КП філія "Хмельницькгаз"«Міськтепловоденергія», а також ОСББ «Вікторія 56», ОСББ «Надія», КП «ЛМ-1», Кам’янець-Подільську енергосервісну компанію.
Найбільшими споживачами газу є ТОВ СП «Нібулон», філія Кам’янець-Подільська ДЕД, ПП Крупельницький, ВАТ «Модуль», ДП «Довжоцький спиртовий завод», ПАТ «Подільський цемент».
З 1973 року, коли розпочалася газифікація населених пунктів району, пройшло достатньо часу. Нині ми маємо повністю газифікований Кам’янець та 60 сіл району. Блакитний вогник запалав практично на половині території Кам’янеччини.
Особливих обертів цей процес набув упродовж останніх двох років. Наразі газифіковано села у Орининському, Жванецькому та Сокільському напрямах. На черзі – Староушицький напрямок, замовником робіт у якому виступила Грушківська сільська рада.
Тож роботи вистачає, порядок ідеальний, кожен працівник на своєму місці, а це для успішного підприємтсва найголовніше.

Теги: філія "Хмельницькгаз", Яків Гаршт

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.