Перейти на мобільну версію сайту


10.08.2012

ВОДІ ПОСТАВИЛИ ДІАГНОЗ: НЕ В НОРМІ

В Україні завершився проект незалежного дослідження якості питної води. Наприкінці липня фінішувала Всеукраїнська екологічна експедиція «Знай, що ти п'єш!». Дев’ять позашляховиків і мобільна лабораторія з 10 до 24 липня пройшли більше 5 тисяч кілометрів. Серед об’єктів дослідження був і Кам’янець-Подільський. Взагалі маршрут дослідників виглядав наступним чином: Київ – Новоград-Волинський – Житомир – Рівне – Луцьк – Львів – Івано-Франківськ – Кам’янець-вода.PNGПодільський – Чернівці – Хотин – Бар – Немирів – Вінниця – Кіровоград – Одеса – Очаків – Херсон – Крим – Запоріжжя – Донецьк – Харків – Дніпродзержинськ – Полтава – Лубни – Золотоноша – Черкаси – Кременчук – Прип’ять і знову Київ.
Учасники експедиції дізнавались у місцевих жителів, звідки ті використовують питну воду, та брали проби води з кранів, криниць, колонок, джерел, бюветів, а команда хіміків аналізувала їх в мобільній лабораторії. Результатом стала перша інтерактивна мапа України з результатами аналізів проб води (http://www.watermap.com.ua/) зі спеціальними мітками: червоні мітки означають суттєве перевищення гранично допустимої концентрації (ГДК) бодай за одним показником, жовті — невелике перевищення ГДК і зелені — всі показники в межах норми. В червоних і жовтих мітках також можна знайти примітки щодо хвороб, яким сприяють понаднормові показники.
У Кам’янці-подільському в результаті таких досліджень з’явилося дві мітки - червона та жовта. По карті можна навіть приблизно здогадатися, в якому районі міста брали проби води.
Та, хоч на перший погляд, результати аналізів лякають, проте, як пояснюють дослідники, насправді не все так жахливо. проби води аналізувалися за декількома показниками (жорсткість, вміст заліза, фторидів, нітратів, поверхнево-активних речовин, мікробіологічні показники тощо), у більшості випадків серед проаналізованих проб норми перевищено лише за одним-двома показниками.
«Інтерактивна мапа з результатами аналізів проб води, створена в рамках проекту, є лише першим кроком до створення повної мапи води України — кожна людина повинна знати, що вона п’є», - зазначають організатори проекту.

Теги: вода, якість

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.