Перейти на мобільну версію сайту


25.05.2012

ВНОЧІ НЕ СПАЛИ І ВДЕНЬ ГУЛЯЛИ

День міста, 2012 р.У День народження міста потрібно веселитись, танцювати, співати пісень, їсти смачних страв. Все це, як завжди, можна було зробити у Старому місті. Як і, до речі, багато чого іншого...

До прикладу, поціновувачі фотомистецтва мали змогу переглянути фотороботи уДень міста, 2012 р. виставковій залі, приурочені до 90-річчя з Дня народження відомого кінорежисера Сергія Параджанова. Також тут були представлені роботи прикладного і образотворчого мистецтва авторів різних країн. Відбулось і засідання кіноклубу «Parajanov-ART» з переглядом високохудожніх фільмів, авторства Сергія Йосиповича.
День міста, 2012 р.Як зазначила координатор цього проекту Олена Оганесян, «Parajanov-ART» – не лише фільми самого Параджанова чи розповіді про нього, а перш за все, це вільний дух. Дух людей, які працюють для вічності. Кам’янець – це саме те місто, де поєдналися свобода і вічність
Взагалі, святкування Дня міста розпочалося із ночі. А навіщо час гаяти? Так співпало,День міста, 2012 р. що у рамках святкування Дня міста проходила акція «Європейська ніч музеїв». Кам’янчани та гості міста безкоштовно відвідували музеї, Картинну галерею, різні експозиції, Стару фортецю. Черги були скрізь. Було незвично спостерігати вночі за людьми, що вишикувались у довгі ряди черг, прагнучи потрапити до музею, чи Старої фортеці. Та ця ніч не тільки ознаменувалася «відкритими музеями». На початку нового дня, а саме о 4.00, відбулося встановлення рекорду, який одразу потрапив до Книги рекордів України – найбільший одночасний нічний зліт у небоДень міста, 2012 р. повітряних куль.
Продовження святкування Дня міста підхопив Міжнародний фестиваль національних культур «Острів семи скарбів. На нього з’їхалося близько півтисячі творчих колективів. Їхні День міста, 2012 р.запальні танці та мелодійні співи радо приймали глядачі у Старій фортеці та на площі Польський ринок.
Також цього дня на вулиці Троїцька гудів традиційний ярмарок, на якому можна було придбати продовольчі та промислові товари від місцевих виробників. Зокрема, були представлені кулінарні вироби від ПП «Товтри», швейна продукція Кам’янець-Подільського швейного підприємства, ПП «Постелька», меблі ТзОВ «Даланс», продукція ВАТ «К-ПЕМЗ», ЗАТ «Нива», ДП «НТК «Завод точної механіки» та багатьох інших.
А тим часом на площі Польський ринок ярмаркували народні майстри, виставивши на торг власну продукцію. А уДень міста, 2012 р. Старій фортеці усіх бажаючих частували кашею. Там навіть свято відбувалося під назвою «Каша – радість наша».
Місце зустрічі – алея. Під ангелочками... Саме так, певне, будуть призначати побачення закохані. Адже цьогоріч у рамках святкування Дня міста було відкрито Алею закоханих. Напевне, цю урочисту церемонію можна назвати кульмінацією усього святкування...
День міста, 2012 р.Доріжку, яка веде від Новопланівського мосту до Лебединого озера, вимостили кольоровою плиткою у вигляді весільного рушника. Посередині встановили арку, а вздовж алеї лавочки для закоханих та вісім фонтанчиків у вигляді бризок шампанського. Будівництво фонтанів профінансував депутат облради Володимир Мельниченко. Завершують алею двоє ангеликів.
Встановили тут камери відеоспостереження, аби всю цю красу вберегти відДень міста, 2012 р. вандалів.
Вхід у Алею закоханих оберігає жар-птиця з розпушеним хвостом, зробленим у вигляді квітів. Виготовив цю красуню приватний підприємець Володимир Кирпіченко, а хвіст розпушило ПП «Ра-плюс» (директор Олександр Бабчинський).
Взагалі, це місце з давніх часів полюбляли кам’янчани: тут прогулювалися, відпочивали, а у виноградних шатрах ховалися закохані. У вихідні в парку грав духовий оркестр. Кам’янецька інтелігенція родинами проводила тут вільний час.
За словами міського голови Михайла Сімашкевича, всі, хто долучився до створення Алеї закоханих, справжні патріоти міста. Роботи з благоустрою тривали лише 15 днів, але завдяки вмілій організації праці та вдалому менеджменту, все вдалося зробити вчасно та якісно. Найбільша подяка за це КП «Комунбуд» та його директору Сергію Когуту, які працювали вдень і вночі.
Першими новою алеєю прокрокували міський голова з дружиною та онуками, уся його свита та депутати.
Просто неба, незважаючи на дощ, тут відбувся концерт художньої самодіяльності, співали відомі кам’янецькі виконавці, зокрема, Інна та Віктор Білоцькі, які, до речі, 43 роки тому саме тут познайомилися.

Теги: День міста, свято

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.