Перейти на мобільну версію сайту


14.06.2013

ВІРШІ ТА ПРОЗА... ВІД «СВОБОДИ»

Останнім часом «Кав’ярня на Зарванській» стала справжньою Меккою для тих, хто щодня підкорює папір словом. Там проводяться найрізноманітніші поетичні читання, літературні зустрічі, під час яких можна насолодитись чужою творчістю і винести на загал свою.
Стає радісно від усвідомлення того, наскільки багатою талантами є кам’янецька земля. Але ще один привід для веселощів з’являється тоді, коли бачиш, що молоді письменники не пишуть «у стіл» чи «шухляду», а мають можливість бути надрукованими. Саме з приводу презентації збірки «Вірші та проза до Дня української мови та писемності» зібралося близько трьох десятків людей у кав’ярні в Старому місті 7 червня. Ініціатором видання такої книжечки виступило ВО «Свобода».  
Варто відзначити, що шлях збірки до людських рук був довгим і тернистим. Задум опублікувати збірка.jpgпоезію та прозу кам’янецької молоді виник аж півтора роки тому на поетичних читаннях. Звісно, краще пізно, ніж ніколи. Особливо, якщо очікування увінчуються гарними результатами. На мою скромну думку поціновувача книг та літератури зокрема, збірка вийшла дуже гарною. Обкладинка має вигляд українського стягу, а всередині кожна сторінка наче оздоблена вишиваним орнаментом. Окремої уваги заслуговує і змістове наповнення книги. Хоч автори – молоді письменники, проте теми, які вони зачіпали у своїх творах, були досить серйозними. Своїми роздумами на сторінках збірки поділилися Галина Комарніцька, Лілія Надвідна, Любов Олійник, Анна Осійчук, Вікторія Рикун, Ілона Сусло, Микола Сливко, Лілія Букевич, Ольга Волкотруб, Світлана Денисюк, Ольга Зьомко, Марта Мохнацька, Юлія Печенога, Тарас Пухайло, Світлана Сноз. З вітальними словами до присутніх звернулися Володимир Баранівський, Едуард Крилов, Павло Тихонов та Віктор Притуляк (який, до речі, був рецензентом виданої книги та написав до неї вступне слово).
Надзвичайно шкода, що в нашому місті не так часто видаються книги, особливо не за кошти самих письменників. Але, як відзначила одна з авторок збірки Лілія Надвідна: «Поціновувачів поезії (а я дозволю собі узагальнити і сказати «літератури» - Авт.) не повинно бути багато. Вони повинні бути справжніми». А зі справжніми любителями красного письменства, гадаю, нашій літературі нічого не загрожуватиме.

Теги: кав’ярня на Зарванській

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.