Перейти на мобільну версію сайту


01.02.2013

«ВІДПУСТИ ЙОГО!» - ТАКИМИ СЛОВАМИ НАМАГАЛАСЯ ЗУПИНИТИ ВБИВСТВО ПЕНСІОНЕРКА

25 і 28 січня продовжувалося слухання у кримінальній справі щодо вбивства Павла Теплюка. До суду викликали свідків, заявлених стороною відповідача у справі. Ще до початку судового засідання підозрюваний у вбивстві хлопчини хизувався гарним утриманням його в СІЗО та ІТТ, зокрема, розповідав родичам, як йому добре в камері, що там є кабельне телебачення, вдосталь їжі, навіть, більше ніж потрібно, що у нього там ящиками екзотичні фрукти.
На щастя, присутні розуміли, що ув’язнений в такий спосіб провокує людей до якихось дій. І коли це не спрацьовує, він приступає до словесних образ родичів убитого Павла та присутніх у залі, переходячи навіть на особистості. Та вже коли й на це немає реакції, Макоцей від безсилля просто плює в судову залу. Жоден міліцейський підрозділ, який забезпечує порядок у залі - «Грифон» та «Беркут» -  не можуть втихомирити підсудного. Можливо, їм подобається розповсюдження мікробів з його рота чи плювки у залу? Ось і очікуй, нормальна, законослухняна людино, захисту від правоохоронців! Крім того, вже кілька місяців, як розпочався суд, і весь цей час Макоцей плюється на людей. Невже не можна хоч якось припинити це зухвале хамство?
Підсудний намагається керувати колегією суддів, злословить в бік СБУ, міліції, правосуддя, окремих людей, а в законні рамки його ніхто не може поставити.
Попри всі негаразди, допит свідків розпочався. Пані Чесанівська з сусіднього від помешкання звинуваченого будинку заявила в суді, що чула на вулиці в ніч убивства лише якийсь гуркіт і стукіт. Але двір дуже гамірний, під вікнами постійно б’ється молодь, тому великої уваги вона цим звукам не надала і на балкон не виходила. Пані Цибух з цього ж будинку змогла повідомити лише те, що прокинулася о 05.30 і вийшла на балкон. Звідти вона побачила в провулку багато людей. І ще згадала, що близько 02.30 чула на вулиці, як щось бахкало. Пан Мацерський, мешканець цього ж будинку, вночі чув на дворі звук битого скла. Він подумав, що хтось розбив пляшку. Потім він почув кілька пострілів та зойк: «Ой, ой!»
Свідок Галина Даниленко прокинулася близько 04.30 і пішла на кухню. Побачивши там розбиту віконну шибку, покликала чоловіка. На підлозі валялася грудка з цементу, а на холодильнику була вм’ятина. До цього моменту вона нічого не бачила й не чула. Вранці всіх опитували міліціонери, згодом прийшла якась жінка й заплатила за розбите скло. Вона сказала: «Можливо, це зробив мій син, і щоб мене не мучила совість, нате гроші». За словами пані Галини, в залі суду цієї жінки немає.
Окремі мешканці будинку, що на вул.Гагаріна, 13, яких запросила до суду в якості свідків сторона обвинувачення, теж мало що могли повідомити: хтось чув постріли, хтось, як розбилась пляшка під його балконом, хтось - розмови хлопців. Але цей будинок знаходиться досить далеко від місця вбивства. Лише пан Тросіух чув крик жінки: «Що ти робиш? Куди ти його тягнеш?» а також чув постріли.
Також сторона обвинувачення викликала до суду важкохворих людей, людей поважного віку, які самостійно, у зв’язку із станом здоров’я, не змогли прийти. Натомість, кожен з них надавав довідку про стан здоров’я та власноруч написану заяву з свідченнями подій тієї ночі. Більшість із цих свідків нічого не бачила й не чула, що відбувалося тієї трагічної ночі. Проте підсудний разом із своїм представником вимагали повторно викликати цих людей до суду для свідчень.
Сперечання підсудного з суддями вилилися в чергові два попередження про видалення його із судової зали. Крім того, варто зазначити, що ці свідки були заявлені стороною відповідача, отже вона мала й забезпечити їхню явку та зібрати докази. Та, як виявляється, за словами адвоката Скрижалевської, кам’янчани дуже агресивні люди, негативно налаштовані на Макоцея, і вона боїться збирати докази про невинність свого підзахисного. Що цікаво, пані Скрижалевська взагалі невідома в нашому місті людина, її не знають кам’янчани, тому агресивно до неї ставитися не можуть (Від ред.).
Головуючий суддя оголосив покази свідка Білеги, який через стан здоров’я теж не міг з’явитись у залу суду. Зокрема, свідок у заяві зазначила, що вона чула, як один чоловік звинувачував іншого у розбитті скла і бив його. Вона не витримала такого знущання, вийшла на балкон і крикнула тому, хто чинив насилля: «Що ти робиш самосуд? ісвм.jpgВідпусти його! У хлопця є батьки і вранці прийдуть та заплатять тобі за те скло!». Потім вона почула постріли...
28 січня судове засідання продовжилося. До суду з’явилися свідки, заявлені стороною обвинувачення. Вони теж нічого суттєвого не змогли розповісти, бо вбивства не бачили і мало що про нього знають.
Макоцей кілька разів вимагав відводу колегії суддів. Але все те, що він говорив на їхню адресу, є безпідставним. Спостерігаючи за перебігом судового засідання, яскраво видно, що йде звичайне затягування судового процесу, бо підсудний вишукує будь-які можливості для цього.
Укотре від підозрюваного у вбивстві звучали клопотання про забезпечення заходів безпеки для його матері й дружини та повернення вилученого майна. Проте головуючий суддя Драч разом з колегами не бачили підстав, які можуть нести загрозу для життя матері та співмешканки підозрюваного. Такий статус останньої обурив підсудного: він намагався довести, що у нього дружина, а не співмешканка. Також Макоцей стверджував, що з боку матері вбитого Павла йдуть погрози, а в його будинку двоє малолітніх дітей, і він вимагає для них охорони. Крім того, він стверджує, що в залі суду біля потерпілої сидить чаклун, від дій якого всім стає зле, і що через це до секретаря суду викликають швидку допомогу...
Окрім того, підсудний заявив, що мати Павла – злочинець.
Зрештою, всі свідки у справі були допитані. Згідно з судовою процедурою, підсудний має пройти ще одну судово-психіатричну експертизу амбулаторно. Колегія суддів ухвалила рішення про відправлення Макоцея на експертизу до Львова. Ймовірно, ця процедура розтягнеться щонайменше на місяць...

Теги: Макоцей, вбивство, Павло Теплюк

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.