Перейти на мобільну версію сайту


24.01.2014

ВІД ДЕМОКРАТИЗМУ ДО ТОТАЛІТАРИЗМУ НАВПРОШКИ

Минулого вівторка песимісти, чи то б пак, реалісти (зважаючи на ситуацію в країні), говорили про останній вільний день в Україні. Чому останній? Все просто. Саме 21 січня парламентська газета «Голос України» та урядове видання «Урядовий кур’єр» надрукували Закон «Про внесення змін до закону України "Про судоустрій і статус суддів та процесуальні закони щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» нардепів від фракції Партії регіонів Володимира Олійника та Вадима Колесніченка. Прийнятий із порушеннями та бійками законотворчий dictatorship.jpgдокумент, набирає сили наступного дня з дати опублікування. Тож 21 січня ми ще засинали у вільній державі, а 22 січня прокинулись у підневільній.
Хоча ні, держава залишилася незалежною, правда, у її керманича, народу, відібрали голос.
Незнання законів не звільняє від відповідальності. То до чого маємо бути віднині готовими?
Мобільний зв’язок стає персоніфікованим: якщо раніше було певною мірою складно ідентифікувати людину, котра користувалася послугами сотового зв’язку, то з травня всі абоненти бездротового зв’язку поіменно світитимуться в базах даних мобільних операторів. Сім-карти наприкінці весни можна буде придбати лише за наявності паспорта, решта абонентів мусять персоніфікуватися, інакше їхні картки оператор просто-напросто блокуватиме.
Закон «Про відповідальність за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі» набирає чинності через місяць з дня його опублікування. Тепер за порушення правил дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, замість водія до відповідальності можуть притягнути власника авто. Якщо ж буде зафіксовано рух у колоні більше 5 автомобілів, водіїв можуть позбавити права керування терміном на два роки.
Непереливки буде й учасникам мітингів та мирних зібрань. Їхні несанкціоновані дії підпадатимуть під статті Кодексу про адмінпорушення. Зокрема, за порушення порядку мирних зібрань світить до 10 діб арешту; участь у форменому одязі та касці - до 10 діб; встановлення наметів чи сцени без дозволу міліції - до 15 діб. Учасники Майдану одразу ж відреагували на ці заборони, одянгувши на голови каструлі, друшлаки та інші предмети захисту.
За групові порушення громадського порядку та масові заворушення відтепер каратимуть в’язницею. Загриміти за грати можна буде терміном від 2 і аж до 10 років! Невже в країні буде нова хвиля дисидентів?
Як відтепер працюватимуть журналісти? - чи не головне питання, що турбує нині медійників. Передачі, засновані на журналістських розслідуваннях, як одна потрапляють під закон про наклеп. До речі, за ним відновлено кримінальну відповідальність, як було за «совка» - покарання за це мінімум - 850 грн штрафу, максимум - два роки за гратами.
Практично небожителями нашої держави відтепер стануть судді та «Беркутівці». Оприлюднення інформації про тих чи інших - гарантована тюрма. Скільки знахабнілих «зваричів» з’являться найближчим часом? Скільки суддів знаходитимуть пом’якшувальні обставини для вбивць чи рецидивістів? Хоча, що це я займаюся наклепом...
Інтернет за новими законами також потрапив у зону ризику - незареєстровані Інформагенства не мають права на публікації, й держава залишає за собою право обмежувати доступ до певних мереж та сторінок.
Також спрощено порядок на надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт народних депутаті, які скоїли злочин.
Узагалі, щодо підозрюваного чи обвинувачуваного у скоєнні злочину може застосовуватись заочне кримінальне провадження! Ви, до прикладу, п’єте чай на кухні, а вас заочно вже засудили, років так на п’ять. Нормально? А як же презумпція невинуватості і ст.62 Коституції? Чи переписування Коституції на черзі?
Події в українському парламенті стали топ-новиною світу. Закордонні медіа рябіють заголовками на кшталт, «Скандальне право. Український парламент запроваджує диктатуру», «Закони в Україні ухвалюються кулаками», «Україна оголосила Європу ворогом» тощо.
Здається, відтепер українцям усе заборонили: мітинги, демонстрації, захист прав, майдани, критику влади, незалежну журналістику... І якщо ви завтра зберетеся на весілля й будете щось погане говорити про владу - вам припишуть усе - і мітинг, і наклеп, і поїздку на весілля в колоні більше 5 автівок...
Якщо не маєте спеціального довзолу влади - штраф чи тюрма. Та й узагалі - будь-який неправильний крок - тюрма. Романтика!
Та чи думала влада, що завтра буде інша влада, яка може «папєрєдників» за спрощеною процедурою - в тюрму?
Напевне, ні. Влада сліпа поки вона при владі...

Теги: Закон України, тоталітаризм

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.