Перейти на мобільну версію сайту


21.12.2012

ВІД БУДІВЕЛЬНОГО ДО ХУДОЖНЬОГО - ПОНАД ПІВВІКУ

У цей навчальний заклад мені завжди подобається приходити, хоч я тут і не навчалася. Його директор завжди радий гостям. Скажу без перебільшення, цей заклад є одним із найстаріших професійно-технічних закладів Поділля.
Мова, звичайно, про Кам’янець-Подільський професійний художній ліцей, що розташований на вул.Червоноармійська, 43. Директором ліцею ось уже 21 рік є Іван Яловий.
ПРОФЕСІЙНІ ВИТОКИ
А починалося все з післявоєнних років, коли вкрай потрібною була професія майстра-будівельника. Саме спеціалістів будівельних професій почали готувати у цьому IMG_2932.JPGпрофесійно-технічному навчальному закладі. Випускники училища в різні роки побудували чи не весь післявоєнний Кам’янець, та найбільше потрудилися над спорудженням цементного заводу.
Реалії часу диктували нові правила й підходи у підготовці спеціалістів. І училище, наче барометр на погоду, чутливо реагувало на зміни в суспільних настроях, враховувало потреби в підготовці тих чи інших працівників.
У 1994 році тут упроваджують нові професії, такі як художня вишивка, художнє ткацтво і Іван Яловийкилимарство, різьба по дереву та бересті. У 1998 році закладу надано статус художнього училища, а в 2003 році його перейменовано в Кам’янець-Подільський професійний художній ліцей.
Сьогодні в ліцеї так і майорить від різноманітних професій. Тут готують вишивальниць, швачок, столярів-будівельників, різб’ярів по дереву та бересті, виробників художіх виробів з дерева, столярів-бджолярів, кухарів, кондитерів, офіціантів, штукатурів, лицювальників-плиточників, малярів. У цому навчальному році заклад навчає майже 400 учнів. У основному, діти приходять після 9 класу. Після закінчення ліцею вони отримують не лише атестат про повну середню освіту, а й професію. Наразі в Кам’янець-Подільському професійному ліцеї практикують інтегровані професії. Що це значить? А те, що після закінчення закладу, його випускник отримує одразу дві професії, наприклад,IMG_2968.JPG вишивальниця-швачка, кухар-кондитер, маляр-штукатур.
Це, в свою чергу, зміцнює конкурентноспроможність закладу та його учнів на ринку виробничих професій.
У цьому навчальному році в професійному художньому ліцеї будуть ліцензовані такі професії, як столяр, реставратор виробів з дерева, маляр, реставратор декоративно-художніх фарбувань, виробник художніх виробів з металу, коваль ручного кування.
- Залежно від успішності художній ліцей надає щомісячну стипендію, безкоштовний гуртожиток та забезпечує різноманітне цікаве студентське життя, - додає директор закладу Іван Яловий. - Учні, котрі закінчують навчання з оцінками «7»-«12», на пільгових умовах направляються для отримання вищої освіти та підвищення квалфікації з професій образотворчого мистецтва у вишах регіону.
БУЛАВА ЩЕ ЧЕКАЄ ПРЕЗИДЕНТА
Усе, що знаходиться в стінах закладу, зроблене руками його студентів. Директор ліцею Іван Яловий проводить нам екскурсію, показує навчально-матеріальну базу, яка, чесно-кажучи, вражає. 11 майстерень, понад 20 навчальних кабінетів, бібліотека, читальний, актовий та спортивний зали, їдальня, гуртожиток на 450 місць, спортивний майданчик.
У коридорах навчального закладу на стінах розвішані роботи випускників ліцею - картини, вишиті та написані. Окрасою закладу є його виставкова зала, у якій зібрані найкращі дипломні та курсові роботи ліцеїстів.
IMG_3039.JPGІван Федорович показує нам козацьку булаву.
- Саме її під час однієї із обласних виставок планували подарувати Президенту, - каже директор. - Але так трапилося, що він поспішав у справах, тож до нашої виставки так і не потрапив. Що там казати, колектив, звичайно, засмутився. Через кілька годин до нас підійшли працівники владних структур і запропонували віддати їм подарунок, а вони вже його передадуть главі держави. Але ми відмовились. Так що ця булава в музеї й досі чекає на свого власника!
Окрім славнозвісної булави, в музеї Кам’янець-Подільського професійного художнього ліцею зібрано чимало експонатів. Від деяких з них перехоплює подих і здивуванню немає меж: невже цю красу зробили діти?!
Тут і національні костюми подолян, і різноманітні плаття, плахти, сорочки, змайстровані вишивальницями-швачками закладу. Є картини - гаптовані, вишиті, аплікаційні. Є навіть шахи, вирізьблені з дерева. Кожна робота унікальна й неповторна.
- Це все наші випускники! - з гордістю зізнається Іван Федорович. - Усе, що зроблено в навчальному закладі, робилося руками наших учнів.
ПЛЕЯДА АЛЬМА МАТЕРІ
До слова, випускниками у Кам’янець-Подільському професійному художньому ліцеї вельми пишаються. Кращі з кращих знаходяться на так званій Дошці пошани. Є тут, наприклад, орденоносці Василь Трофанчук, Ульян Чорний, Тамара Бригадир, Володимир Куліченко, знані виробничники Михайло Ковернега та Олександр Ковальчук, майстри-художники Володимир та Валерій Фесуни, В’ячеслав Ковальчук, Олена Сас. Свого часу закінчував навчальний заклад депутат Верховної Ради України третього скликання Сергій Танасов.
Нинішній ректор ПДАТУ, професор, академік Микола Бахмат також тут навчався. Випускниками закладу у різні часи були директор ВАТ Кам’янець-Подільський завод IMG_2998.JPG«Електрон» Святослав Бадик, режисер фільму «Дежавю» Петро Ясінський, заступник міського голови Сергій Бабій та багато інших.
Навіть співзасновник газети «КлюЧ», за сумісництвом - заступник головного редактора - Тетяна Шуханова також навчалася у ліцеї.
За час свого існування Кам’янець-Подільський професійний художній ліцей випустив 23 тисячі випускників, з них понад 3 тисячі - художніх професій.
СІЯЧІ ПРЕКРАСНОГО, МУДРОГО, ВІЧНОГО
Що не кажи, а щоб виростити стільки кадрів, потрібні талановиті й висококваліфіковані педагоги. І такі у професійному художньому лецеї є. Усі викладачі та майстри виробничого навчання мають відповідну вищу освіту та категорії, у багатьох з них за плечима чималий досвід роботи.
Зокрема, варто нині відмітити роботу майстрів виробничого навчання Валентини Муляр (вона - кавалер ордену Трудового Червоного Прапора), Юліана Кашубського, Олени Чугаєвої, Ольги Остапович, Тетяни Тритяк та інших. Високий рівень знань демонструють викладачі професійно-теоретичної підготовки Олександр Пильнюк, Ірина Сідор, Людмила IMG_2996.JPGСюдіко, Наталія Грель, викладачі загальноосвітніх дисциплін Валентина Горчинська, Ірина Барабаш, Алла Недокус, Олена Цвінтух. Загалом, у колективі працює понад 30 педагогів. Кожен за стільки років роботи в ліцеї має про що згадати й що розповісти.
Педагогічний колектив ліцею неодноразово отримував грамоти, дипломи та нагороди за вагомий внесок у розвиток професійного навчання. Художні твори учнів та викладачів є учасниками Міжнародних та Всеукраїнських виставок образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, кращі із них нагородженні дипломами. Минулого року на обласних олімпіадах і конкурсах учні ліцею зайняли ІІІ місце серед професійно-технічних навчальних закладів із загальноосвітніх дисциплін.
Сам же директор закладу Іван Яловий нагороджений знаками «Відмінник освіти України», «Антон Макаренко», «За вагомий внесок у розвиток професійної освіти».
У всіх досягненнях колишнього профтехучилища, а тепер художнього ліцею, є частка праці не одного покоління педагогів, працівників, учнів. Усі вони разом працювали і працюють на результат. Кам’янець-Подільському професійному художньому ліцею є чим пишатися, поріг цього закладу завжди хочеться переступати, навіть, якщо ти тут і не навчався.

Теги: професійний художній ліцей, Іван Яловий

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.