Перейти на мобільну версію сайту


19.01.2018

ВЕРТЕП ЖИТИМЕ ВІЧНО

довжок17 січня в Довжоцькому ДНЗ «Веселка» пройшло засідання круглого столу, головною темою якого став вертеп. Театр, що виник наприкінці 17-го на початоку 18-го століття, й досі не втрачає своєї актуальності. Попри шалений ритм часу та появу нових традицій, українці відстоюють давні звичаї та обряди, передаючи їх з покоління в покоління.

– Цьогоріч ми навіть провели нестандартні новорічні ранки, – каже завідувач дитсадка Людмила Желізник. – Діти колядували, щедрували, відтворювали у новорічних сценках давні українські традиції. Було надзвичайно зворушливо! Тож вертепу однозначно бути й жити вічно! Це неоціненн надбання нашого народу, його духовний та ментальний спадок.

Вертеп зародився як театральне дійство. Ляльковий театр мав форму двоповерхового дерев’яного будинка. На другому поверсі показували різдвяну драму, на першому – механічно прив’язану до неї сатирично-побутову інтермедію. З часом вертеп з лялькового театру перетворився на справжній вуличний театр, де лялькову вертепну виставу сполучають з грою живих людей а подекуди і цілковито вся вертепна вистава зводиться до гри живих осіб. Основнй склад вертепу залишається незмінним: троє Царів, Ангел, Ірод, Пастушок, Смерть, Циган або Жид, Чортик. Інші персонажі з’являлися за вимогою часу і смаками самих вертепників.

На свято Водохреща завершувалася коляда. Тож завтра – останній день, аби зібратися великим гуртом, заспівати колядок і щедрівок, побажати всім навколо щедрого й доброго року.


Теги: ДНЗ "Веселка", круглий стіл, вертеп

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.