Перейти на мобільну версію сайту


02.12.2016

ВДАЛИЙ СТАРТ ГРОМАД

Відкриття ДНЗРеформа децентралізації, на яку чекали довгий час, нареші стартувала. Процес виявився незворотним і багатообіцяючим. 

Минув рік, як у Кам’янець-Подільському районі з’явилося три об’єднаних територіальних громади. 

Чиновники у верхах нарешті дали керівникам найнижчих ланок - у селах - більше повноважень. Відповідно, місцеве самоврядування отримало друге дихання. На скільки із роком, що минає, впоралися всі - голови сільських рад, об’єднаних громад, районної ради, спробували з’ясувати напередодні професійного свята - Дня місцевого самоврядування.

У разі об’єднання територіальні громади, відповідно до займаної площі та кількості населення, отримували солідну підтримку - субвенцію з державного бюджету на формування інфраструктури ОТГ. Як нові сільські голови скористатися мільйонними дотаціями від держави і що в об’єднаній громаді розвивали в першу чергу?

Інна АбдулкадироваГУМЕНЕЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
Площа території: 249,56 км.кв.
Кількість населення: 14396 осіб.
Кількість населених пунктів: 21.
Кількість старост: 13 осіб.

Маленький район в районі, самодостатній, зі збалансованим бюджетом - так можна сказати про Гуменецьку об’єднану громаду. Здавалося, що сільський голова Інна Адбулкадирова звалила на свої жіночі плечі непідйомну ношу і не побоялася взяти під крило багатих Гуменців декілька бідних сільських громад.

Гуменецька сільська рада отримала 10 млн 431,60 тис. грн державної субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ. За ці кошти, за словами Інни Григорівни, вдалося зробити 8 об’єктів, і це були не поточні, а капітальні ремонти - саме такі, як мають бути. Чимало на розвиток громади витрачено і з власне сільського бюджету. 

Дороги.
Поки шо капітальний ремонт за державні кошти побачили дороги в центральному селі громади, проте шляхи інших населених пунктів не залишаються без уваги, адже на них витрачаються кошти з сільського бюджету.Меморандум
1. Капітальний ремонт вул.Першотравнева у с.Гуменці (від ж/б №59 до перехрестя з вул.Лісова) - 675 900 грн.
2. Капітальний ремонт вул.Лісова, с.Гуменці - 1 млн 496,44 тис. грн.

ЖКГ
Нарешті вдалося розв’язати бюлючу комунальну проблему регіону - відновлення очисних споруд.
1. У стадії завершення реконструкція каналізаційних очисних споруд в селищі Сахкамінь (загальна вартість проекту 5 млн 187,8 тис.грн, на 2016 р. передбачено 2 млн 134,6 тис. грн, виконано робіт на суму 1 млн 838,4 тис. грн.

Адмінприміщення.
Цьогоріч за кошти сільського бюджету були підготовлені робочі місця для всіх старост Гуменецької ОТГ. Фінанси з державної скарбниці спрямували на капітальний ремонт центральної адмінбудівлі.
1. Капітальний ремонт адміністративного приміщення Гуменецької сільської ради по вул.Першотравнева, 69 - 276 800 грн.

Освіта.
На території громади було відкрито два дитячих садочки - у Гуменцях та Лисогірці та спортивний майданчик європейського зразка, побудований за кошти спонсорів - ПАТ «Подільський цемент». Державні кошти, знову ж таки, використовували на капітальні роботи та придбання транспорту.
1. Капітальний ремонт покрівлі Гуменецького НВК ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія - 958 500 грн.
2. Придбання двох шкільних автобусів - 1 млн 485 000 грн.

Медицина.
Крок на перспективу було зроблено й у цьому напрямку.
1. У стадії завершення реконструкція першого поверху адміністративного приміщення сільської ради під амбулаторію загальної практики-сімейної медицини в с.Гуменці - 897 700 грн.

Культура
Серед трьох об’єднаних громад Гуменецька відрізняється надзвичайно активним культурним життям, тут навіть створено Культурний центр. Державну субвенцію спрямували на культуру Лисогірки.
7. У стадії завершення реконструкція сільського клубу в с.Лисогірка - 2 млн 105,60 тис.грн.

Юрій БезроднийКИТАЙГОРОДСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
Площа території: 186,73 км.кв.
Кількість населення: 4515 осіб.
Кількість населених пунктів: 13.
Кількість старост: 5 осіб.

Китайгородська сільська рада отримала 5 млн 894 тис. грн державної субвенції. У сільського голови Юрія Безродного роботи вистачало, адже новоспечена ОТГ зі всіх трьох об’єднаних вважається найбіднішою. Коли бідний об’єднується з бідним, то багатшим від цього не стає, проте Юрій Васильович не втрачає оптимізму, каже, що за державні гроші цьогоріч вдалося багато чого зробити.
Аж на 13 об’єктів були спрямовані кошти державної субвенції. Із більше ніж 5 млн дотації чимало дісталося освіті та культурі, які тепер повністю фінансуються з сільського бюджету, майже 2 млн побачили китайгородські дороги та напрямки.

Дороги.
Капітальний та поточний ремонт доріг робили протягом року. Відповідно у с.Субіч на 128 718 грн відновлено щебеневе покриття на вул.Садова, капітальний ремонт на 299 тис 743 грн побачила вул.Центральна у Китайгороді, вул.Центральна у Демшині (529 тис. 744 грн), вул.Центральна в Колодіївці (899 тис. 943 грн). А от на дорогу у Вихватнівцях, яка веде до сільської ради, коштів не вистачило. А там, повірте, майже катакомби...
1. Капітально відремонтовано дороги (1,465 км у т.ч. з асфальтним покриттям - 1,195 км, з щебеневим - 0,270 км) - 1 млн 858 148 грн.
2. Поточний ремонт доріг (700 м) - 32 000 грн.
3. Проведено вуличне освітлення у сс.Рогізна, Калачківці, Субіч, Демшин, Колодіївка, Китайгород, Ленівка, Вихватнівці, Дерев’яне - 120 300 грн.

Освіта.
Після об’єднання депутати Китайгородської сільської ради були змушені закрити навчальний заклад у Демшині через малу наповнюваність. Дві школи - у Калачківцях та Вихватнівцях - тимчасово відстояли своє право навчати дітей, адже, відповідно до закону, мають наповнюваність у 25 школярів. Кошти в освіті використали раціонально, а в Дерев’янах - узагалі на перспективу.Ремонт вулиці
1. Капітальний ремонт даху Рогізнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів - 529 072 грн.
2. Поточний ремонт Колодіївської ЗОШ та Вихватновеьцкого ДНЗ (заміна вікон на металопластикові) - 95 500 грн.
3. Поточний ремонт та закупівля матеріалів для всіх ДНЗ - 48 800 грн.
4. У процесі реконструкції частина Дерев’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів під сільський клуб у с.Дерев’яне - 560 399 грн.
5. У процесі реконструкції твердопаливної опалювальної системи Колодіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів - 1 млн 230 044 грн.
6. У процесі придбання шкільного автобуса - 1 млн 570 тис. грн.

Культура.
Майже мільйон гривень було спрямовано на розвиток культури, зокрема ремонт сільських клубів.
1. Поточний ремонт клубів та пам’ятників ОТГ - 36 500 грн.
2. Капітальний ремонт стелі сільського клубу у с.Демшин - 136 348 грн.
3. Поточний ремонт частини даху сільського клубу в Калачківцях - 30 000 грн.
4. В процесі - капітальний ремонт сільського Будинку культури в с.Вихватнівці - 856 304 грн.

Михайло ЖелізникКОЛИБАЇВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
Площа території: 70,02 км.кв.
Кількість населення: 4831 осіб.
Кількість населених пунктів: 7.
Кількість старост: 1 особа.

Найменше із Держбюджету на розвиток інфраструктури ОТГ отримала Колибаївська сільська рада - всього 3 млн 651 тис. грн. Проте її очільник Михайло Желізник оптимізму не втрачає, навпаки працює на повну потужність.
- Відповідно до рішення сесії територіальної громади, було прийнято рішення державну субвенцію, виділену на розвиток інфраструктури, спрямувати на реалізацію трьох проектів, - каже Михайло Дмитрович.

Дороги.
Два автошляхи Колибаївської ОТГ було відремонтовано. На капітальний ремонт вулиці Островського у Колибаївці виділені кошти за сприяння нардепа Володимира Мельниченка Крім того, останній проект співфінансувався з місцевого бюджету на суму 100 тис. грн.
1. Капітальний ремонт вул.Миру (від житлового будинку №8 до житлового будинку №50) у с.Островчани - 982,6 тис. грн.
2. Капітальний ремонт вул.Островського (від шиномонтажа до будинку №49) у с.Колибаївка - 1 млн 388 тис. 687 грн.

Медицина.
Довгий час не бачив ремонту медичний заклад у Колибаївці. Завдяки коштам з держбюджету вдалося не лише провести реконструкцію, а й розширити повноваження закладу - з ФАПу до амбулаторії. Із місцевого бюджету заклад було проспівфінансовано на 35,2 тис. грн.
1. Реконструкція фельдшерсько-акушерського пункту під амбулаторію загальної практики сімейної медицини по вул.Дзержинського, 2 в с.Колибаївка - 1 млн 470,6 тис. грн.

Рятувальна служба.Делегація
Завдяки співфінансуванню з місцевого бюджету в розмірі 251,9 тис. грн Колибаївська територіальна громада має власне пожежне депо у с.Ходорівці та автомобіль, який придбано за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.
1. Капітальний ремонт приміщення пожежного депо по вул.Шевченка, 2 б у с.Ходорівці - 1 млн 488,7 тис. грн.
2. Придбано пожежний автомобіль для пожежного депо у с.Ходорівці - 532 тис. грн.

P.S. Новостворені громади взяли вдалий старт, наростили темпи, яких не мають наміру втрачати. Власним прикладом вони доводять, що можна господарювати, було би бажання. 28 листопада в рамках офіційної зустрічі польської делегації з головою обласної ради Михайлом Загородним та головою ОДА Олександром Корнійчуком був підписаний Меморандум про співпрацю між муніципалітетами Хоцень та Барухово Куявсько-Поморського воєводства Польщі та чотирма об’єднаними територіальними громадами Хмельниччини, серед яких і Гуменецька.

Теги: ОТГ, Кам'янець-Подільський район

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.