Перейти на мобільну версію сайту


21.02.2020

ВЧИТЕЛІВ ПІД ЗАХИСТ

вчительБагато і небезпідставно ми говоримо про образи і знущання в школах дітей між собою, учнів вчителями, розбирання батьків дітей між собою, але чомусь заплющували очі на образи і знущання над учителями з боку батьків, учнів і що найгірше адміністрації навчальних закладів та колег один над іншим.

– Я записувала завдання на дошці, як раптом в класі стала гробова тиша, повертаюся й бачу, як учениця вилізла на підвіконня і спустила ноги на вулицю, – розповідає пані Раїса. – Я їй зробила зауваження, що так робити не можна, а вона нагрубила і почала погрожувати своїми старшими друзями.

– У мене було непорозуміння в шостому класі, – каже Світлана Василівна. - На останньому уроці учень почав пити пиво, я зробила зауваження, а він зробив вигляд, що не чує і ще одну банку передав однокласнику. Я підійшла до нього і сказала, що викличу до школи батьків, але він продовжував себе зухвало поводити і демонстративно пив з банки, я підійшла і забрала її, а він ніби з глузду з’їхав – почав скакати в очі, штовхати мене, намагаючись відібрати у мене пиво. На допомогу прийшла класний керівник, а хлопчина пригрозив нам обом батьками. В той момент відчула себе обпльованою. Та справа ж не в мені. Просто думаєш, що далі буде з такою людиною, на що дивляться батьки.

– У мене була жахлива історія з учнями та батьками. Один учень погано вчив предмет. Скільки не прикладала зусиль все було марно – дома не вчив і в школі не хотів, – розповідає Надія Олексіївна. – Проте, у нього та його батьків амбіцій було на відмінника. За хороше навчання батьки пообіцяли купити йому найновіший мобільний телефон останньої моделі, але з мого предмету у нього була не середня оцінка. Він підійшов до мене та в ультимативній формі вимагав поставити оцінку вищу. Я йому порадила сісти за підручник і попрацювати. Розуміючи, що з цього нічого не вийде, він навмисно розповсюдив інформацію, що я спілкувалася з учнями ненормативною лексикою. Дівчатка з цього класу почали цю тему обговорювати. Звісно це почули їхні батьки та прилетіли до директора школи, почали мене поливати брудом і звинувачувати у всіх земних гріхах, доводячи, що я нецензурно спілкуюся з дітьми. Матусі з піною біля рота хотіли просто знищити мене. Добре, що одна дівчинка, до речі вчилася на задовільно, знайшла в собі сміливість і розповіла про справжню причину того, що мене обмовили. Потім батьки тихенько в коридорі вибачилися переді мною. От чому, зганьбити честь вчителя, людини, може будь-хто, а йому за це нічого не буде. Байдуже, що у вчителя, який і без того ходить під прицілом адміністрації, дітей, їхніх батьків, має бігати за кожним, благаючи, аби він учився, щоб належним чином себе поводив, а потім ще й батьків просити, щоб вони дбали про своїх дітей, контролювали їхню поведінку та навчання, а не просто відкуповувалися подарунками за погане виконання батьківських обов’язків. У мене досі на душі, ніби хтось брудними черевиками потоптався, а тоді земля з під ніг тікала, і тиск був підвищений, та й серце боляче щеміло. А тепер, нехай подумають, і почнуть виховувати батьки своїх дітей, та й не завадить і самим поміркувати над своєю поведінкою, інакше це обійдеться їм у копій очку. Тепер заплатять понад п’ять тисяч гривень. 

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення захисту педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників» №2279.

Про це свідчать дані на парламентському інтернет-порталі. З метою посилення законодавчого захисту педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників від погроз, образ, переслідування, фізичного насильства пропонується внести зміни до ч. 1 ст. 54 та ч. 1 ст. 57 Закону України «Про освіту», щоб передбачити додаткові гарантії поваги до особистості, честі та гідності, справедливого і шанобливого ставлення до педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників з боку учасників освітнього процесу та інших осіб.

Також пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новими статтями: ст. 173-5, якою передбачити адміністративну відповідальність за вчинення образи, тобто умисного приниження честі і гідності особи, виражене в непристойній формі, переслідування, психічного чи фізичного насильства, а рівно погрози його застосування, стосовно педагогічного, науково-педагогічного або наукового працівника та передбачити покарання у вигляді накладення штрафу у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Один знайомий розповів, що вони зробили з викладачем, який знущався над студентами, прискіпливо ставився до тих, хто йому не подобався. Хлопці замовили труну і відправили до його дому. Коли він прийшов і побачив труну ледь не зомлів, подумав, що щось сталося в родині. Старенького викладача ледь відкачали після такого жорстокого знущання, але він потім став м’якішим до молоді. З прийняттям цього закону, за такі витівки багато хто б постраждав фінансово. 

Також можуть і постраждати ті, хто любить «почаювати» в стінах навчальних закладів. Для них є ст. 179-1, якою передбачать адміністративну відповідальність за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів у закладах освіти та передбачити покарання у вигляді накладення штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також, відтепер не можна буде святкувати в стінах навчальних закладів різних свят, днів народжень тощо. Відтепер дружини не бігатимуть на роботу до чоловіків і навпаки аби їх забрати додому після посиденьок. Бо ж звикли їх, особливо у коледжах і вишах, влаштовувати.

– Я вже втомилася, ходити за своїм Петром. Вони збираються після пар і сидять за чарчиною, теревенять, грають в шахи – розповідає пані Валентина. – І така ситуація не лише в освіті, але й скільки разів бувала в медичних закладах, а там влаштовують чаювання і при цьому спиртним тягне, аж на коридор… Бувало так накачували мого чоловіка, що я вже не витримувала і лила їм ту горілку на голову.

Теги: захист прав вчителя

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.