Перейти на мобільну версію сайту


16.03.2018

УСПІХИ В МАЛОІНВАЗИВНІЙ ГІНЕКОЛОГІЇ

округЗа минулий рік Центральна районна лікарня отримала кошти з районного та обласного бюджету на розвиток. Завдяки фінансуванню вдалося дещо покращити матеріально-технічну базу медзакладу та придбати нове обладнання, яке, в свою чергу, дало можливість збільшити спектр надання послуг лікарями.

Сьогодні районні медики здійснюють чимало оперативних втручань, які раніше були доступними, як мінімум на обласному рівні. Серед таких – малоінвазивна гінекологія, яку інтенсивно впроваджує в життя завідувач акушерсько-гінекологічного відділення ЦРЛ, лікар акушер-гінеколог першої категорії Олександр Дудко.

Із Олександром Віталійовичем поспілкувалися про нові методи роботи та перспективи.

– За останній час Центральна районна лікарня поповнилася новим вкрай необхідним обладнанням, – розповідає Олександр Дудко. – Завдяки головному лікарю Віталію Шевчуку, який є також депутатом районної ради, медзаклад прогресивно розвивається. Ми впроваджуємо нові методи роботи на сучасному обладнанні. Не так давно за сприяння Віталія Івановича, підтримки районних, обласних депутатів та нардепа Володимира Мельниченка в лікарні з'явився апарат для проведення лапараскопічних операцій.

Лапараскопічна стійка дала можливість розширити спектр показів до оперативного лікування малоінвазивними методами, покращити якість лікування, зменшити час оперативних втручань і як наслідок – отримати позитивний загальний результат.

– Що таке малоінвазивна гінекологія та які оперативні втручання цим методом Ви наразі проводите?

– Малоінвазивна хірургія та гінекологія зокрема – це сучасна альтернатива порожнинним операціям. Лікування проводиться через точкові проколи тканин або природні фізіологічні отвори. Малоінвазивна хірургія набагато безпечніша, ніж порожнинна, і дозволяє швидко відновити сили. Вона включає в собі лапароскопію, яка застосовується для проведення малотравматичних операцій. Сьогодні малоінвазивна хірургія стала «золотим» стандартом для більшості операцій, які раніше вимагали великих розрізів і тривалого періоду відновлення.

Через міні-проколи (0,5-1,5 см) лікар вводить у порожнину крихітну камеру, мініатюрне оптоволоконне освітлення та хірургічні інструменти. Камера передає збільшене в 40 разів зображення необхідних органів і структур на екран телевізора. Це дозволяє максимально розширити видиме внутрішнє операційне поле та точно виконати необхідну роботу.

Завдяки придбаній лапараскопічній стійці в акурешсько-гінекологічному відділенні Центральної районної лікарні стала доступною низка оперативних втручань. Зокрема це видалення різного розміру кист яєчника, гідросальпінксу (порушення прохідності маткових труб), роз'єднання спайок матки тощо.

– Першу операцію за допомогою нового лапароскопа вже зробили?

– Так. І вона пройшла досить успішно. Апарат пройшов випробовування, було видалено кисту, яка мала приблизно 6-7 см у диаметрі. Пацієнтка на другий день вже пішла додому. Було зроблено всього три проколи в животі. Малоінвазивна гінекологія дозволяє скоротити перебування пацієнта у стаціонарному відділенні та мінімізувати реабілітаційний період.

– Нещодавно дізналася, що Ви єдиний лікар у місті та районі, який проводить гістерорезектоскопію. Це правда?

– Так. Можливо, хто не знає, гістероскопія – це візуальний огляд матки за допомогою спеціального апарату, обладнаного оптоволокном. Цей метод застосовується як з діагностичною метою, так і з лікувальною. У першому випадку лікар лише оглядає стан слизової, в другому – здійснює видалення поліпів та інших патологічних новоутворень. Серед показань для проведення гістероскопії – це підозра на ендометріоз; на наявність новоутворень, у тому числі злоякісних; безпліддя та викидні; неодноразові піхвові кровотечі; підозра на наявність чужорідного тіла.

Гістерорезектоскопію призначають, коли від початку наявні ознаки, що вказують на необхідність хірургічного лікування. Зокрема, для видалення поліпів матки, підслизових фіброматозних вузлів, необхідність видалення залишків спіралі, плаценти і плідного яйця; перевірки прохідності маткових труб, що є одним із етапів лікування неплідності жінок.

– Для успішного впровадження малоінвазивної гінекології, окрім обладнання, потрібні додаткові знання. Погодьтеся, не кожен лікар зможе проводити такі складні операції.

– Так, не кожен. Скажу більше, лікар має постійно вдосконалювати й відточувати свої вміння. Аби проводити такі оперативні втручання, пройшов спеціалізовані курси по малоінвазивній гінекології.

– З часу Вашого перебування на посаді завідувача акушерсько-гінекологічного відділення ЦРЛ Вам вдалося багато чого зробити, зокрема і в плані проведення оперативних втручань. Які з нових методів наразі успішно впроваджуєте?

– Не так давно перший у нашому регіоні провів регульовану імплантацію синтетичного субуретрального слінга трансобтураторним доступом. Простіше кажучи, лікую нетримання сечі у жінок. Уявіть, одна моя пацієнтка мала таке захворювання, 10 років ходила в памперсі. За допомогою спеціального інструмента підшивається сітка, яка підтримує сечовий канал.

– Олександре Віталійовичу, в чому переваги методів малоінвазивної хірургії?

– У першу чергу, це високий ступінь безпеки. Операція проводиться без великих розрізів і швів, при цьому відбувається мінімальна травматизація тканин і органів. Також відсутній больовий синдром у післяопераційний період. Короткими є терміни як відновлення, так і госпіталізації. Знижуються ризики занесення інфекцій та спостерігається відмінний лікувальний і косметичний ефект (без неестетичних шрамів і рубців).

На сьогодні лікарі Центральної районної лікарні на чолі з головним лікарем Віталієм Шевчуком постійно працюють над вдосконаленням і пошуком нових методів роботи, щоб пацієнти як міста, так і нашого й сусідніх районів могли безпечно й успішно лікуватися в Центральній районній лікарні, а не шукати допомоги в обласних та столичних клініках.

Теги: госпітальний округ, ЦРЛ, Олександр Дудко

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.