Перейти на мобільну версію сайту


04.12.2015

УСІ БАРВИ ЖИТТЯ

Уже 8 місяців у місті триває грантовий соціальний проект «Відділення денного перебування для молодих інвалідів «Всі барви життя», який навесні цього року виграло громадське об’єднання «Добродій» (керівник Іван Антонюк).

- Метою цього проекту є формування небайдужого ставлення до потреб молодих інвалідів, - розповідає Іван Іванович. - Суспільство не може залишатися осторонь від проблем, з якими щодня живуть молоді люди з обмеженими можливостями. В денному відділенні «Всі барви життя» ми створюємо атмосферу любові й радості для тих, хто не має змоги відвідувати навчальні заклади через хворобу, намагаємося поділитися теплом свого серця з Іван Антонюктими, кого доля почала загартовувати вже з перших хвилин після народження. Ми навчаємо молодь з обмеженими фізичними можливостями свідомо формувати ситуації і організовувати власний життєвий простір та бути активним у цьому процесі,а також намагаємося змінити їхнє ставлення до себе і до оточуючих. Однак, цього недостатньо. Також необхідно розвивати громадську ініціативу і відповідальність, стимулювати інтерес суспільства до вирішення актуальних проблем інвалідів, привертати увагу державних та комерційних структур і суспільства в цілому до потреб молоді з обмеженими можливостями. Дуже важливо забезпечувати здатність молоді відчути себе соціально значущою одиницею суспільства. Для цього планується проводення олімпіад, спортивних змагань, концертних програми за участю талановитих дітей-інвалідів. На часі нині й популяризація та розвиток волонтерського руху як у місті, так і в районі. Завдяки таким проектам, як "Всі барви життя", батьки молодих інвалідів зможуть працювати і не турбуватися, що їхня дитина залишається дома без нагляду.

Та, на жаль, у міському бюджеті не передбачені кошти для таких соціальних проектів. А ті невеликі для міста гроші могли б забезпечити потреби людей з обмеженими можливостями, адже сьогодні в нашому суспільстві вони ізольовані, хоча могли б приносити користь. Та для цього їх необхідно навчити виконувати нескладну роботу по господарству, адаптувати їх до життя в соціумі. Саме для цього і працює проект «Всі барви життя».

- У центрі «Добродій» є все необхідне для проведення реабілітації дітей-інвалідів:илазеротерапія, магнітотерапія, лімфодренаж, дошка Євмінова, велотренажер та інше медичне обладнання. Лікарями проводиться лікувальна гімнастика для розробки сухожиль та суглобів, бо це у хворих на ДЦП найбільша проблема. Також фізичні та творчі здібності молоді стимулюються назаняттях із малювання та ліплення. Ми віримо, що лише щоденна копітка праця може дати результат,- додає фахівець із фізичної реабілітації Ілля Ульянов.

- Після завершення цього проекту будемо створювати новий, - продовжує Іван Антонюк. Спонсорів сьогодні знайти важко, бо люди, які могли б стати меценатами та надати посильну фінансову допомогу все частіше скаржаться на кризу. Тому доводиться шукати кошти самотужки.

Зокрема в рамках реалізації проекту ми проводили семінари для батьків, де навчали їх правильно організовувати побут та виховувати таких діток зі спеціальними потребами. Найбільше такі батьки потребують психологічної допомоги, адже їм дуже важко постійно доглядати за хворими. Зазвичай такі сім’ї і матеріально неспроможні найняти людину, яка би допомагала їм по догляду. А у нас вони могли залишити дитину на 5-6 годин і протягом цього часу вирішувати різні проблеми, зокрема, оплатити комунальні послуги, зібрати потрібні довідки, сходити в магазин чи на ринок.

Ввлітку для підопічних програми було організовано оздоровчий табір. Для 10 дітей, хворих на ДЦП, впродовж трьох літніх місяців на базі «Добродія» було організовано повноцінну реабілітацію. На ті 10 тисяч гривень, які вдалося "затягнути" з обласного бюджету, діти мали змогу їздити на природу, відвідувати музеї, подорожувати історичними місцями, зокрема відвідати Хотинську фортецю.

Сьогодні ми тісно співпрацюємо із  ГО «Рука допомоги» з м. Хмельницького. Завдяки їхній підтримці ми маємо змогу допомагати багатьом мешканцям нашого району. Гуманітарний вантаж у вигляді одягу та інших речей від ГО «Рука допомоги» організація «Добродій» разом із районним управління соціального захисту (керівник Петро Середа) розподіляє між тими, хто цього потребує. Напередодні дня Святого Миколая частину допомоги планується передати громадським організаціям міста.

Як і цьогоріч, наступного року «Добродій» більше уваги приділятиме сільським жителям, хоча збирати допомогу для цих соціально незахищених людей досить складно.  Матеріальне становище інвалідів стає все гіршим, бо замість збільшення допомоги від держави їм було скасовано частину пільг. Слід віддати належне соціальним працівникам районного управління соцзахисту, які як можуть допомагають таким людям, доставляючи продукти та допомагаючи по господарству.

Цього року ми хотіли запровадити програму «Громадський хліб», але без підтримки хлібопекарів такий проект нам не під силу. На жаль, виробники хліба не виявили зацікавлености, а один із власників хлібопекарні сказав, що він платить соціальний внесок державі, тому свою частку підтримки для малозабезпечених уже надав.

Нині ми докладаємо максимум зусиль, аби потрапити до всеукраїнського проекту «Відродження», завдяки якому змогли би продовжити роботу, яка вже дала позитивні результати. Сподіваємося, що ми його виграємо і зможемо більше допомогти сім’ям з дітьми-інвалідами.

Теги: ГО "Добродій", Іван Антонюк

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.