Перейти на мобільну версію сайту


11.09.2015

УКРАЇНСЬКИЙ ГЕРОЙ, ПРО ЯКОГО ГРИМИТЬ ІТАЛІЯ

Італія вийшла на марш скорботи заради простого українця, жителя с.Колодіївка Анатолія Короля. Італійці й досі не можуть повірити, що людина здатна була на такий героїчний вчинок.

29 серпня в передмісті Неаполя Кастелло ді Чістерна сталася трагедія - від кулі місцевого мафіозі загинув українець. Анатолій разом із дворічною донечкою поїхали в супермаркет за продуктами. Там чоловік побачив, як двоє озброєних злочинців намагалися пограбувати касира. Чоловік вирішив спинити нападників, залишив сумки і Анатолій Корольвізок з дитиною та кинувся на захист. Натомість отримав смерть від куль. Поліцейські, які приїхали на місце події, констатували смерть Анатолія від численних вогнепальних поранень. За кілька днів вони затримали грабіжників. Обидвоє - сини італійського мафіозі.

Відомий італійський письменник та журналіст Роберто Савіано написав на своїй сторінці у «Фейсбук»: «Це не потрапило в новини. Хіба що короткий заголовок на телебаченні чи кілька рядків у газеті, однак жодного серйозного коментаря. Анатолій Кароль мав 38 років, був українцем. Якби було навпаки, якби українцем був нападник, до цієї історії було б значно більше уваги, збір підписів, вуличні марші».
Після цієї публікації звістка про героїчний вчинок українця миттєво розлетілася по Італії. Місцеві газети рясніли заголовками «Герой Анатолій, оплакуючи громадянина», сотні італійців та українців в Неаполі вийшли на марш пам’яті загиблого, а влада запропонувала нагородити його орденом президента Італії «Громадянська честь» та надала матеріальну підтримку родині загиблого.

Італійці запропонували українській родині похоронити Анатолія Короля на місцевому цвинтарі як національного героя, але дружина Надія відмовилася й вирішила, щоб її чоловік спочиватиме на батьківщині, в рідній Колодіївці.
- Анатолія похоронили минулої неділі, - каже Колодіївський сільський голова В’ячеслав Голованьов. - Нині ми готуємо подання на районну раду щодо присвоєння Анатолію звання «Почесного громадянина району».
Анатолій Король виїхав на заробітки вісім років тому. Податися закордон йому запропонував старший брат, який вже кілька років жив у Італії. Услід за чоловіками до сонячної країни подалися їхні дружини з дітьми. Там у Анатолія з Надією народилася ще одна донечка Ліза.

Односельці кажуть, що Анатолій Король був тихий, скромний, завжди допомагав чим міг. Вони навіть не вірять, що міг так ризикувати і неозброєним кинутися на грабіжників. Чи ризикували б італійці так, рятуючи від грабіжників українців?

Теги: Анатолій Король, Італія

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.