Перейти на мобільну версію сайту


27.05.2016

УКРАЇНА - НІМЕЧЧИНА: МІСТОК ДРУЖБИ

славутинкаПротягом п’ятьох днів Кам’янеччина приймала гостей з Німеччини - дітлахів та їхніх вихователів із дитячого будинку св.Клари (м.Гундельфінген, Баварія).

Взяти на себе таку міжнародну місію спромоглися два українських агропідприємства - ТОВ «Агросолюшнс» (директор Віталій Завадський) і ТОВ «Максфарм» (директор Христина Завадська) та обласний освітянський заклад - Кам’янець-Подільська школа-інтернат І-ІІІ ступенів «Славутинка» (директор Олена Козлова).

- Задум об’єднати українських та німецьких дітей виник давно, - розповідає Віталій Станіславович. - Хартмут Шімечек - мій давній приятель, він - голова спостережної ради об’єднання трьох дитячих будинків у Німеччині, де проживають діти-сироти, напівсироти та з неблагополучних сімей.

Рік тому ми поїхали разом із Сергієм Боднарем, аби подивитися, як живуть діти в дитбудинках, та напрацювати стратегію обміну між українською та німецькою стороною. Згодом познайомилися з директором «Славутинки» Оленою Козловою, енергійною жінкою, яка із задоволенням підтримала нашу ідею, за що їй велика вдячність. «Славутинку» відвідала німецький директор будинку інтернату Марія Елізабет Маршалек, відповідно ми з Оленою Володимирівною побували в Німеччині із зустрічним візитом.

І ось 19 травня після тривалих перемовин, надій та сподівань, довгоочікуваний автобус із вихованцями з Німеччини прибув на територію «Славутинки». За п’ять днів, проведених в Україні, мовний бар’єр було подолано: його замінили емоції - щирі, відверті, такі, як уміють показувати лише діти. 

Проведення пізнавально-розважальної програми за угодою брала на себе сторона, яка приймає гостей. Українці постаралися на славу - прогулянки Старим містом, поїздка в Хотин, різноманітні майстер-класи, зокрема з приготування піци, виготовлення ляльки-мотанки, картин з вовни, розпис на склі. Також дітлахи побували на підприємстві «Максфарм» та подивилися, як працює сільськогосподарська техніка.

Візит німецьких гостей співпав у часі з святкуванням Дня міста, що додало ще більше вражень у загальну скарбничку.

- Головне, що я хотів від цього проекту, таки сталося, - продовжує Віталій Завадський. - Між українськими та німецькими дітьми почалася дружба. Ми зуміли показати німцям, що в Україні, яка сьогодні досить популярна у світовому медіа-просторі, живуть такі ж нормальні люди, що до нас можна приїжджати, в нашу країну варто інвестувати, ми прагнемо в Європу. І такі маленькі кроки нас до неї наблизять.

- Ми ще й досі перебуваємо під враженнями від зустрічі, - ділиться емоціями директор «Славутинки» Олена Козлова. - Те, що діти знайшли спільну мову й потоваришували, було видно зі сліз на очах при прощанні, щирих обіймів і бажанні вчити німецьку мову.

У липні двадцять українських діток разом із п’ятьма дорослими помандрують на зустріч із новими друзями до Німеччини. У планах Віталія Завадського, який взяв на себе левову частину фінансування проекту, є бажання зробити такий обмін постійним. Відомий меценат і аграрій сподівається, що знайде підтримку і в консула України в Німеччині та української діаспори в цій країні.

У час, коли всі в гонитві за грішми, все ж таки, знаходяться люди, які мають інші цінності - це діти. Вони - наше майбутнє, і це підтверджують ось такі зустрічі й обміни, під час яких формується головне - єдність.


Теги: Славутинка-Німеччина, місток дружби, Віталій Завадський

Дивіться також:





Повернення до списку





Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:










Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.