Перейти на мобільну версію сайту


10.04.2015

У ВІЙСЬККОМАТІВ НЕМАЄ ДРУГОРЯДНИХ ЗАВДАНЬ

День працівників військових комісаріатів офіційно був затверджений ще 8 квітня 1918 р. Декретом РНК «Про заснування волосних, повітових, губернських і окружних комісаріатів по військових справах», ознаменувавши створення військкоматів і описавши коло функціональних обов’язків у сфері державної діяльності.

У перші роки радянської влади було створено 7 окружних, 39 губернських, 385 повітових і 7 тисяч волосних військових комісаріатів.

Враховуючи те, що агресор лютує на сході держави з минулого року, військкомати займаються мобілізацією людського і траспортного ресурсу, соціальним захистом учасників бойових дій та їхніх сімей. За останні роки роль військкоматів, як і всієї української армії, незаслужено невілювали: було повальне скорочення штатів, навіть ішла мова взагалі про їхній розпуск. Робота військових зводилася нанівець, та коли настали важкі часи, відразу згадали як про військові комісаріати, так і про занедбану, розграбовану армію.

Минулого року знову почали формувати штати військкоматів, аби забезпечити мобілізацію чоловіків для захисту України.

Нині у комісаріаті функціонують відділеня: мобілізаційне, яке займається мобілізацією солдат і сержантів та техніки; офіцерів запасу і кадрів - займається кадровою роботою і відправленням Військовіофіцерів; комплектування - займається контрактниками і строковиками; обліку чисельності солдат, сержантів і бронювання.

Напередодні професійного свята Дня працівників військових комісаріатів ми зустрілися з військовим комісаром Кам’янець-Подільського об’єднаного міськрайонного військкомату підполковником Ігорем Рибаком.

- Ігоре Степановичу, враховуючи складну ситуацію на сході, які першочергові завдання виконує наш військкомат?

- У працівників військкоматів немає другорядних завдань, незалежно - це організація і ведення військового обліку, обліку транспортних засобів, що надаються Збройним силам України, морально-психологічної роботи, проведення заходів щодо військово-професійної орієнтації та професійного психологічного відбору громадян, сповіщення членів сімей військовослужбовців про загибель або смерть під час проходження військової служби.

Військкомат - це не орган державної влади, не орган самоврядування, це офіційний орган військового самоуправління. Тобто ми представляємо інтереси Міністерства оборони на місцях.
Нині насамперед займаємося мобілізацією людських і транспортних ресурсів на території області, призовом громадян на строкову військову службу. Цього року вже призвали 15 юнаків на строкову службу, всього буде відправлено до 170 таких осіб. Жоден із призваних на строкову службу не потрапить у зону АТО, хіба що він забажає укласти контракт на службу, проте поки не опанує певну спеціальність, на війну не потрапить.

- Нині можна почути багато нарікань на те, що чоловіків поголовно викликають у військкомати, щоб відправити в зону АТО.

- Ні, це не так. Чоловіків запрошують у військкомат, починаючи від генерала й до солдата, для уточнення їхніх особистих даних. Люди чомусь не хочуть, відповідно до Закону, виконувати свої обов’язки. До прикладу, змінився сімейний стан, народилося троє дітей, чоловік забов’язаний внести зміни в обліковій картці. А тепер вони обурюються, мовляв, у мене троє дітей, а мене забирають в АТО. Ніхто не забирає: людина приносить довідки про свій стан, і їх вносять у базу. Хтось став інвалідом і обурюється, що вже й інвалідів мобілізують. Хто ж знає, що він інвалід? У військкоматі він має пройти медкомісію, яка визначить придатність до військової служби. Але це не означає, що людину мають призвати на службу. Крім того, ми дотримуємося здорового глузду, якщо людина працює і є провідним фахівцем, без якого установа не може обійтися, то ж, звичайно, таких не призивають. Також зі 100 осіб, які працюють на підприємстві, більше трьох не мобілізують.

- Кажуть, що трапляються випадки, коли мобілізують хлопців в АТО, які не мають за плечима ані строкової служби, ані військової кафедри.

- Офіцерів мобілізують за військово-обліковою спеціальністю, але спочатку їх відправляють на курси. Солдати і сержанти їдуть у навчальні центри, де впродовж 26 днів проходять підготовку на зенітчиків, кулеметників, десантників тощо. І лише після цього вони потрапляють у військові частини. Є мобілізовані, які вже рік відслужили і жодного дня не були в АТО.

Що ж до тих, хто не має за плечима військової кафедри чи військово-облікової спеціальності, то вони помиляються. Присвоєння військово-облікової спеціальності тим, хто не служив, є прерогативою військового комісара на підставі цивільної спеціальності, до прикладу, кухаря, діловода, водія, будівельних різноробочих тощо. Тих, кого мобілізують із цієї категорії, теж відправляють на курси і в центри підготовки.

- Чи виконує Кам’янець-Подільський віськкомат план із мобілізації?

- План мобілізації ми виконали. Наступної середи відправляємо останню партію офіцерів четвертої хвилі мобілізації. Кам’янецький військкомат разом із Вінницьким кращий в Україні. У квітні розпочалася п’ята хвиля мобілізації, яка триватиме до травня.

- Зазвичай, кого більше мобілізують сільських чи міських мешканців?

- Оповіщенням охоплюємо всіх, перевагу одним чи іншим не надаємо. У місті оповіщення проводимо за місцем проживання й роботи, в селі - за місцем проживання. Узагалі, інформація про мобілізованих є конфеденційною.

- А в плані соціального захисту, Ви яку функцію виконуєте?

- До нас звертаються родини військовослужбовців з будь-яких причин. Проводимо різні консультації, видаємо довідки для учасників АТО тощо.

Користуючись нагодою, вітаю всіх працівників військкомату, їхні родини та ветеранів з професійним святом. Зичу мирного неба над головою, миру в душах, здоров’я, злагоди, сімейного затишку, наснаги на добрі справи.

Теги: військкомат, Ігор Рибак

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.