Перейти на мобільну версію сайту


11.03.2016

У САДОЧКУ ЯК У ВІНОЧКУ

Чверть століття Довжоцьким ДНЗ «Веселка» керує Людмила Желізник. Сюди потрапляєш, наче в казку. Відверто, не кожен міський дитсадок може похвалитися тим, що має «Веселка».

На годиннику 9-та ранку, дітлахи поспішають у дитсадочок. Там їх уже зустрічають вихователі. Чекаю на директора садочка. Повідомляють, що вона в сільській раді, просять зачекати в її кабінеті. Невдовзі з’являється Людмила Людмила ЖелізникФранцівна і з порога розповідає, де вже встигла зранку побувати.

Питань треба вирішити чимало, от, наприклад, цього року планують замовити проектно-кошторисну документацію на добудову спального корпусу - катастрофічно не вистачає місця для дітлахів.

- Людмило Францівно, скільки дітей у Вас на вихованні?

- Маємо 124 дитини, загалом п’ять груп - друга молодша, дві середні та дві старші. Дітей беремо в садочок з 3-річного віку, хоча охочих перебувати в нас достатньо. Кілька місяців дитинці виповниться, а батьки вже стають у чергу.

- Скільки ж сьогодні на черзі?

- 156 дітей. Так-так, не дивуйтеся, село перспективне, вмістити всіх охочих наразі не маємо змоги, тож доводиться ДНЗ "Веселка"розширятися. Тільки уявіть, цей дитсадок був побудований із розрахунком на 60 діточок. Ми ж доклали максимум зусиль, аби до нас хотіли йти. Переконана, що показник твоєї роботи - це не кількість проведених дитячих ранків чи вікторин, це бажання привести на виховання своїх дітей саме сюди, до цього садочка.

- Бачу із цим завданням Ви справляєтеся на відмінно. Цікаво, як прийшли сюди, чи таку ж красу застали?

- Не буду казати, що я застала, як прийшла, краще розповім, що мені вдалося зробити за останніх 25 років. Завдяки спонсорам - Довжоцькому спиртзаводу та його колишньому директору Віктору Михайловичу Сьомову вдалося встелити асфальтові доріжки. Був час, коли ми в садочок бідонами возили воду - плавуни знесли скважину. Покійний голова райдержадміністрації Володимир Андрійович серед року віднайшов кошти, щоб викопати нам криницю, маємо 17 м глибини та майже 8 куб.м води. Другий водопровід протягнули від підприємця Володимира Богданова. Завдяки нардепу Володимиру Мельниченку маємо бювет.

Після того, як розібралися з водопостачанням, взялися за опалення, повністю замінили систему, поставили чавунні батареї. Замінили каналізацію, вікна та двері, закупили нові меблі, перекрили дах. Ми перші в області побудували газову котельню. Пам’ятаю, тоді ще була депутатом райради (до речі, двох скликань - прим. Авт.), дізналася, що спиртзавод ДНЗ "Веселка"щороку перераховує в бюджет сільської ради 100 тис. грн екологічного податку. Питаю в колишнього сільського голови, де ж ці кошти діваються, а він у відповідь, що за них окультурюють ставки. Це мене назвичайно обурило! Школа і садочок поруч, майже 600 діток на одній території, обидва приміщення опалюються вугіллям, диму й сажі щороку повнісінько! Пишу лист на Міністерство екології, повідомляю про ситуацію, а у відповідь приходить, що кошти з екологічного податку мають йти саме для вирішення питань екологічного напрямку в сільській громаді, а не заводу. Із цим листом йду до сільського голови: за перший рік ми виготовили проектно-кошторисну документацію на котельню, на другий - побудували саму споруду, маємо зареєстрований газовий котел №1 в області.

Жодної копійки державних коштів не витратили даремно. У цьому дитсадку все державне - посуд, білизна, меблі, жодної копійки батьківських грошей.

Людмила Желізник показує, у яких умовах перебувають довжоцькі дітлахи. У деяких кімнатах, звичайно, затісно, проте тут всі сподівання на майбутнє розширення. Невтомність керівника вражає. Відверто, Людмила Францівна із тих жінок, яка би повела за собою революцію - енергійна, невтомна, постійно в пошуці.
Кілька років тому вихователі дитсадка разом із керівником запровадили досить цікаву справу - музей на природі.

- Ми проводили музей годинника, - розповідає вона. - Ви би бачили, скільки різноманітних годинників принесли ДНЗ "Веселка"односельчани. Потім був музей шкатулки, старої книги. Після того, як провели музей ляльки, хлопчики захотіли, щоб і для них влаштували свято, тож, відповідно, підготували музей машинок.

Сьогодні у стінах ДНЗ «Веселка» діє міні-музей «Іграшки дітей світу». Колекцію поповнюють як колишні вихованці дитсадка, так і власне жителі Довжка та їхні родичі. Є тут ляльки з України, Португалії, Росії, Великобританії, Чехії, Японії, Казахстану, Монголії, Закарпаття, Ханти-мансійського округу, Греції, Австралії та Мозамбіку (Африка). Усі експонати були передані з рук в руки.

Майже готовий «Музей найближчих родичів», у якому будуть зібрані пари близнят та двійнят, вихованців дитсадочка.

- Сьогодні маємо 29 пар, - каже Людмила Желізник. - У 2015 році в селі народилося ще три пари близнят, майбутніх вихованців «Веселки».

- Людмило Францівно, колектив у Вас дружній. Розумію, що всі живуть роботою, адже гарно в групах, стіни прикрашені картинами і учнівськими поробками. Напевне, більшість довгий час працює на одному місці з таким керівником, адже за Вами наче за кам’яною стіною?

- Я вже працюю тут 25 років, а є працівники, які більше часу віддали дитсадочку. Серед старожилів - кухар Марія Романова, медсестра та голова профспілки Людмила Вербівська, завгосп Римма Ряба. Разом із мамою трудиться кухар-кондитер Оксана Романова. Довгий час працює і прачка Ірина Зелінська. Маємо трьох вихователів вищої категорії - Надію Федину, Оксану Коломий та Альону Желізник. Не так давно працює методист Оксана Жиго, майстриня на всі руки. Легко знаходять спільну мову з дітками вихователь Лілія Польська та помічник вихователя Валентина Вовк. Молоді вихователі, які рік чи два, як прийшли на роботу, також сумлінні, я за них впевнена, що виховають гідне ДНЗ "Веселка"покоління.

За сумісництвом працює музичний керівник Володимир Франчук, разом із ним пишемо пісні до свят, складаємо музику.
До слова, Людмила Желізник пише вірші з 9 класу. Каже, що найкраще римується під ранок, тоді, певне, приходить натхнення та муза. Декілька днів тому Людмила Францівна склала вірш, з яким варто було би починати акцію до Дня довкілля:

У центрі нашого села
Посаджено алею,
І я всадочок свій щодня
Біжу-дрібочу нею.

Милуюся-любуюся
Я липками пахучими
Але одного разу глянь
У липки гілля скручене.

Зів’яло листячко, сумне,
І липка тихо плаче,
Навіщо ти зламав мене,
Школярику, юначе?!

Аби наговоритись із Людмилою Францівною, не вистачить ні години, ні дня. Уважна, надійна, справжній господарник, вона допоможе і порадою, і добрими справами. Інтелігентна й надзвичайно освідчена, вона із категорії тих жінок, які надихають.

«Працювати і в праці сконати, інакшого життя немає, - каже директор Довжоцького ДНЗ «Веселка» Людмила Желізник. - Сім’я, родина і своя земля - ось про що завжди маємо пам’ятати».

Теги: Людмила Желізник, ДНЗ "Веселка"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.