Перейти на мобільну версію сайту


21.07.2017

У РАЙОН ЗА ДЕРМАТОПЛАСТИКОЮ

онуфранПро лікаря-хірурга Центральної районної лікарні Сергія Онуфрана можна почути багато схвальних відгуків. Добра душею людина, активіст і відмінник по життю. За період роботи в лікарні він почав робити операції, про які тут довгий час і не говорили, не те, щоб робили.

Його енергії й завзяття вистачає на впровадження новацій у відділенні. Лікар переконаний, що найкращою запорукою здоров’я є профілактика, а медицина потребує невідкладних реформ. Про досягнення в роботі й майбутні перспективи у сьогоднішній розмові з Сергієм Онуфраном.

– Сергіє Миколайовичу, чому обрали саме професію медика. Батьки були лікарі?

– Ні, мої батьки жодного відношення до медицини не мають. Інтерес до цієї справи частково прищепив мені дядько, відомий травматолог Орест Рациборський. У дитинстві любив оперувати жаб – розрізав, зшивав, спостерігав за «пацієнтами». Батьки спочатку були шоковані моїми витівками, а потім зрозуміли, що все добре, і я не якийсь живодер, а майбутній хірург (сміється).

– Шостий рік, як Ви працюєте в Центральній районній лікарні. Знаю, що за цей час вдалося втілити в життя чимало новацій. Розкажіть про них.

– Спочатку працював як і всі, підвищував свій кваліфікаційний рівень. Брався за оперативні втручання складних випадків, було надзвичайно цікаво їх вирішувати позитивно. До мене приходили «легендарні» хворі, ніхто не сподівався, що такі виживуть. Наприклад, один чоловік поступив у відділення підлікувати ноги. У результаті ми зробили три складні операції, і він пішов уже здоровими ногами додому.

Особисто ввів у відділенні в практику безліч пластично-реконструктивних оперативних втручань. До прикладу, дерматопластика. Це хірургічна операція, завдяки якій можна відновити ушкоджені ділянки шкіри. У ЦРЛ таких оперативних втручань не робили, пацієнтів, які потребували дерматопластики, відправляли в область. Звернувся до головного лікаря Віталія Шевчука з пропозицією придбати необхідне обладнання. Віталій Іванович підтримав мою ініціативу й придбав для лікарні дерматом, якого тут ніколи не було.

Також маю гарні результати з лікування трофічних виразок – це тривалі дефекти тканин. Завдяки дерматопластиці дефект закривається.

Виконую тромбектомії та оперативні втручання на судинах (артеріях). Тромб через мікророзріз витягується з судини, завдяки чому відновлюється кровопостачання в ураженій кінцівці. Ці операції проводяться в ургентному порядку, найкраще протягом 6 годин. Узагалі, чим швидше звернеться за допомогою пацієнт, тим краще.

Крім цього, виконую досить складні оперативні втручання на судинах шиї, зокрема видалення бокової кисти.

Загалом сьогодні в Центральній районній лікарні проводжу такі види пластики: отопластика (вушних раковин), ринопластика (носа), абдомінопластика (живота), торсопластика (тіла).

– Справжній лікар постійно навчається й не сидить на місці. Чи дотримуєтеся цього твердження?

– Якщо хочеш бути професіоналом своєї справи, маєш постійно вчитися. Конференції, з’їзди, семінари допомагають набути нового досвіду. Завдяки ним об’їздив усю Україну. Але це задоволення не з дешевих, особливо, коли в тебе сім’я. У всьому має бути баланс.

Сьогодні хірургія не розвивається такими семимильними кроками, як, наприклад, травматологія. У нас все стабільно й довгий час нічого нового немає. Я не кажу зараз про вітчизняну хірургію, а про світову загалом. Вітчизняній ще довго йти до хоча би європейського рівня.

За кордоном лікарні й відділення оснащені на всі 100%. Ми ж тут, як отримаємо якийсь апарат, як гуманітарну допомогу, неймовірно радіємо. За кордоном він кілька років попрацював і йде на списання. А в нас ще 100 років робити буде. Це я умовно, навіть з іронією, але частка правди тут є.

Для потреб хірургічного відділення головний лікар ЦЛР Віталій Шевчук пообіцяв придбати апарат для ВАК-терапії ран (вакуумний апарат – хірургічний відсмоктувач). Цей апарат прискорює регенерацію тканин. За кордоном він є в кожній хірургічній палаті, а в нас, можливо, буде єдиний на всю лікарню, але це вже значне досягення, як би дико це не звучало.

– Сьогодні тільки й розмов про медичну реформу. Яка Ваша думка з цього приводу?

– Реформа необхідна як для медиків, так і пацієнтів. Погане фінансування й відсутність обладнання – ось головні проблеми медицини, які маємо. Лікар може бути яким завгодно професіоналом, але щоб лікувати хворих, необхідні відповідні умови й сучасне обладнання. 

Приємно, що Центральна районна лікарня робить чимало кроків у цьому напрямку. Завдяки старанням головного лікаря ЦРЛ Віталія Шевчука, директора департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Якова Цуглевича, народного депутата Володимира Мельниченка, районної влади, наших спонсорів ПАТ «Подільський цемент» зроблено ремонт хірургічного відділення, операційного блоку за євростандартами та двох палат, одна з яких хірургічна.

– Сергіє Миколайовичу, з якими проблемами доводиться зіштовхуватися найбільше?

– За рахунок поганого фінансування й низького рівня життя населення, ми маємо пізні звернення, запущені випадки, які важко лікуються. Люди піклуються про своє здоров’я за принципом: «Саме загоється, або якось воно буде». На запитання, чому так пізно звернулися за допомогою до лікаря, часто можна почути: «Не було грошей, думав, що нічого серйозного». А в результаті маємо клінічні випадки.

Це потрібно міняти, відповідно необхідні реформи, медичне страхування, щоб людина була впевнена в наданні медичної допомоги. Лікування в нас залишається безкоштовним, потрібно звертатися й не чекати ускладнень.

Також важливою є профілактична робота, й цю місію в селах повинні виконувати фельдшери. Зі власного досвіду знаю, адже працював фельдшером у Супрунківцях, наскільки складно переконати селян подбати про своє здоров’я. У людей ніколи немає на себе часу – худоба, городи, робота. І в цьому колообігу місця для здоров’я практично не залишається. Саме тут повинен допомогти фельдшер – вчасно зреагувати, навіть змусити пройти обстеження, провести профілактичну роботу. Знаю багато добросовісних фельдшерів, які роками сумлінно виконують свою роботу.

В української медицини є майбутнє, але на одному ентузіазмі його не побудуєш.

З дос’є «КлюЧа»
Сергій Онуфран народився 13 травня 1983 р. у Кам’янці-Подільському. Після закінчення ЗОШ №10, 1999-2003 рр. – навчався у медучилищі на фельдшера. 2003 р. – завідувач ФАПом с.Супрунківці. 2003-2008 рр. – навчання в Буковинському державному медичному університеті за спеціальністю «Хірургія». 2008-2011 рр. – навчання в інтернатурі Вінницького національному медичному університеті ім.Пирогова, практика в Хмельницькій та Кам’янець-Подільській міських лікарнях. З 2011 р. – лікар-хірург Центральної районної лікарні.
Одружений. З дружиною Тетяною виховують донечку, 5-річну Єву.


Теги: лікар-хірург ЦРЛ Сергій Онуфран

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.