Перейти на мобільну версію сайту


10.02.2012

У птахів мають бути свої пункти обігріву

20120302084436(1).JPGНа вулиці тріскучі морози, час від часу сніг замітає протоптані стежки. Буває, що за ніч насипле стільки, що вгрузаєш по коліна в замети, намагаючись пройти по, здавалося, звичному маршруту. Днями плентаюся зранку на роботу і думаю: «От добре, що в місті є пункти обігріву. Замерз, прийшов, попив чаю, з’їв бутерброд. А от як у таку погоду виживають тварини, де знаходять їжу пташки?».
Прийшла на офіс - і відповідь не забарилась. Завітав на каву знайомий колеги, слово за слово і виявилось, що в саду в нього ціла польова кухня для птахів.
- Для синичок купую шматок сала, - розповідає він нам. - На ринку продавчиня каже: «Як для пташок берете, я задурно віддам». Сало обов’язково має бути зі шкіркою. Прив’язую той шмат до дерева, і за декілька днів - тільки пил (сміється). Для горобців змайстрував окрему годівницю. Ті - шумні, постійно вовтузяться, чубляться. Їдять усе, що бачуть. З воронами набагато складніше: ті сильні та як налетять, решті птахам біда: як були голодними, так і залишаться. То доводиться 20120302150332(5).JPGвибігати на вулицю, відганяти.
Маю в садку липу, а їй, уявляєте, 42 роки! Облюбував липу дятел, і вистукує защораз на ній, теж їсти хоче. От він не вибагливий, може з усіма птахами за компанію якусь крихту дзьобнути, але більше старається сам шукати собі їжу.
Таких, як я, на всіх не напасешся, - додає на завершення наш співрозмовник і показує фотографії своїх підопічних.
А й справді, чому б не взяти приклад і не допомогти синичці, горобцям, дятлам, навіть і воронам пережити зиму?! Змайструвати годівницю не так уже й складно. Тож як маєте добре серце, допоможіть птахам і, можливо, саме завдяки вам світ на хвилинку стане добрішим!

Теги: природа, ключ до милосердя

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.