Перейти на мобільну версію сайту


28.06.2019

У ПОВНІЙ ЕКІПІРОВЦІ

резервістиБлизько півсотні військовозо­бов'я­заних з різних регіонів України, які мають за плечима бойовий досвід участі в антитерористичних операціях, відновлюють і вдосконалюють вміння та навички з тактико-спеціальної, вогневої, інженерної, військово-медичної та фізичної підготовки, військової топографії у 8-му полку спеціального призначення. 

Мова йде про збори оперативного резерву першої черги. Тобто військових, які у разі потреби будуть призвані на захист Батьківщини. З таких зборів повернулися п’ятеро кам'янчан: Павло Василенко, Павло Власюк, Максим Процюк, Андрій Мазій та Іван Маланчук. Це люди, які працюють в бюджетній сфері та підприємці, серед них навіть один безробітній. Хлопці ще в 2015 році демобілізувалися і цього року начальник відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу Камянець-Подільського ОМВК Богдан Кушко запропонував двотижневі збори резервістів у Хмельницькому.

Усі п’ятеро просто в захваті від них. Хлопці наперебій розповідали про переваги цього підрозділу, про те, яких навичок вони здобули. Заняття з ними проводили інструктори за стандартами НАТО, які самі вже пройшли такі навчання за кордоном, а тепер навчають українських військових. А іноземні інструктори переймають досвід українського війська, зокрема ведення бойових дій на сході України.

Резервісти одразу отримали екіпіровку: формений одяг, бронежилети, каски. Це все плюс зимовий комплект військової форми, зброя зберігається за кожним із них. А от форму, у якій вони займалися, привезли із собою. У разі нагальної потреби вони на місце служби вже прибудуть екіпіровані, а не будуть витрачати час на отримання одягу тощо.

Умови перебування в цьому підрозділі просто фантастичні: сучасні біотуалети, душові, лазня, місце для прання одягу із пральними машинками. А також зручні казарми з двоярусними ліжками, прекрасне харчування як у ресторані, коли в армії на обід подавали окрошку, плов з шматками м’яса, йогурт, черешні, чай з печивом.

Павло Василенко: «Дуже непідробно, а по справжньому – патріотизм аж зашкалює, коли на ранковому шикуванні піднімається державний прапор, а гімн співають і солдати, і сержанти, і офіцери разом. Лунає вітання: «Слава Україні», а у відповідь: «Героям слава!». Це сильно, це Україна. Держава, яку ми творимо. Це не пафос». 

«Відчувається мотиваційний патріотизм, – додає його колега Андрій Мазій. – Раніше солдату потрібно було заслужити кредит довіри, а тепер до тебе ставляться як до рівного, але якщо ти схибив, то вже тоді тобі потрібно буде попітніти для того, аби повернути довіру».

«Ми проходили курси водіння на різних видах бойової техніки, а також стріляли із різних видів зброї», – каже Максим Процюк.

«А найголовніше, за час зборів ми отримали фінансову компенсацію, – додає Іван Маланчук. – Люди отримали компенсацію на місці роботи, плюс зарплату за час зборів, а також гроші за відрядження. І якщо раніше резервістам зарплату виплачувала установа, в якій він працює, то тепер Міністерство оборони йому повертає ці гроші».

«Та на збори, ми йшли не за гроші, а за покликом», – каже Павло Власюк.


Теги: збори оперативного резерву першої черги

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.