Перейти на мобільну версію сайту


06.07.2018

У НАС МАЄ БУТИ ТЕПЛО

станціяТретього липня в Кам’янці відбулося урочисте відкриття першої в Україні, третьої у Європі та лише п’ятої в світі біо-, теплоелектростанції потужністю 45 МВт, що вироблятиме теплову та електричну енергію. Новітня теплоелектростанція стане енергоефективною альтернативою застарілим потужностям газової ТЕЦ і позбавить місто від газової «залежності». Адже безперебійно забезпечуватиме кам’янчан теплом, яке вироблятиметься з вітчизняного біопалива: соломи, відходів кукурудзи і соняшника, тріски деревини. 

На початку 2014 р. КП «Міськтепловоденергія» одним із перших в Україні задекларувало амбітний план – за декілька років максимально відмовитися від використання природного газу та перейти на альтернативні види палива. За цей період у місті проведено реконструкцію трьох діючих та збудовано чотири нових котельні, що працюють на агропелетах і деревній трісці. Упродовж 2016-2017 рр. за рахунок заміщення альтернативними видами палива споживання природного газу було зменшено на 5,2 млн куб.м.
Наймасштабнішим енергоефективним проектом міста стало будівництво новітньої ТЕЦ, його розпочали 2015 року в рамках проекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання», який впроваджується за кошти кредиту Світового банку. Будівництво об’єкту виконувало ТОВ «Котлозавод «Крігер», що розташоване в м.Житомир та входить до складу потужного енергохолдингу «Kriger», який успішно працює з провідними компаніями світу (Франція, Великобританія, Німеччина).

Теплоелектростанцію оснащено унікальною турбіною з модулем ОRС (Organic Rankine Cycle – органічний цикл Ренкіна) потужністю 1,8 МВт. Замість водяної пари в системі ОRС випаровуються органічні рідини. А температура кипіння і випаровування цих рідин нижча, ніж температура кипіння води. Використання установок з модулем ОRС є важливим фактором енергозбереження та покращення екологічної ситуації. Турбіна ОRС – винахід французької компанії «Еnertime», фахівці якої повністю супроводжували процес її монтажу і налаштування. Модуль ORC підведений до двох твердопаливних котлів потужністю 10 і 5 МВт. Потужні твердопаливні котли, що працюватимуть на ТЕС, виготовлені ТОВ «Котлозавод «Крігер», обладнання якого сертифіковане в Україні, країнах СНД та Європейського Союзу.

Також на ТЕС встановлено два газових котли потужністю 12 МВт кожен, які використовуватимуться для пікових навантажень, коли температура сягатиме нижче -10оС. Котли виготовлені німецькою компанією «Viessmann». 

Поруч з ТЕС буде розташовано когенераційну електростанцію електричною потужністю 1,89 МВт., де буде встановлено три когенераційних установки по 0,63 МВт, які використовуються для комбінованого виробництва електричної та теплової енергії. Низька собівартість енергії, яку виробляють когенераційні установки, дозволяє окупити витрати на їх запровадження впродовж 2-3 років. 

Загалом, після завершення цього проекту, місто планує зменшити споживання природного газу на 15,5 млн куб. м (або 65%) на суму близько 115 млн грн.
На відкриття новітньої теплоелектростанції прибуло керівництво області в особі голови ОДА Вадима Лозового, голови обласної ради Михайла Загородного, також міський голова Михайло Сімашкевич, депутатський корпус, директори установ та підприємств міста, голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук і представники Світового банку.

станція-1– Починаючи з 2014 року, наше місто одним із перших в Україні розпочало заходи, які би дозволили відмовитися від використання природного газу та перейти на альтернативні види палива. За цей час ми з нуля відкрили чотири таких котельні, які працюють на пелетах і трісці, – зазначив Михайло Сімашкевич. – 3 липня спільно з колегами з різних міст України, представниками обласної влади, Державного агенства з енергоефективності та енергозбереження, депутатами і членами виконавчого комітету урочисто дали старт ще одному масштабному проекту – запуску унікальної комбінованої теплоелектростанції, яка вироблятиме електричну та теплову енергію для 22 тисяч мешканців міста, садочків і шкіл. Це приклад того, що наше місто не стоїть на місці, розвивається і впевнено працює над енергетичною незалежністю. Дякую всім, хто нас підтримував в Уряді та міністерствах, а також народному депутату Володимиру Мельниченку, колегам з Асоціації міст України та кам’янчанам за сприяння в реалізації такої великої ідеї. Ми це зробили! Особлива заслуга в реалізації проекту команди, яка щоденно працювала над монтажем обладнання, технічною документацією, розрахунками, тощо. За вагомий внесок у будівництво нової ТЕС, усі, хто долучилися до такої важливої справи, отримали нагороди різних рівнів.

Грамотами голови Хмельницької обласної ради Михайла Загороднього нагородили учасників проекту – Олександра Штогрина, головного енергетика КП «Міськтепловоденергія»; Михайла Братенка, машиніста-екскаваторника 5 розряду; Олексія Швеця, інженера технічного нагляду за проведенням будівельно-монтажних робіт по будівництву теплоелектростанції; Олену Мельник, головного інженера проекту; Олега Обачука, в.о. начальника ТЕС; Івана Ніроновича, президента корпорації «Енергоресурс-Інвест». 

Грамотами голови ОДА Вадима Лозового нагороджено Михайла Юдіна, голову ради ТДВ «Первомайськдизельмаш»; Василя Тарасюка, головного інженера КП «Міськтепловоденергія»; Світлану Лень, заступника генерального директора з економічних питань КП «Міськтепловоденергія»; Віктора Дідківського, заступника генерального директора з теплопостачання КП «Міськтепловоденергія»; Євгена Костинюка, заступника генерального директора з загальних питань; Михайла Дуригіна, інженера регіональної групи управління проектом; Оксану Мельничук, спеціаліста з фінансового менеджменту регіональної групи управління проектом.

У сесійній залі відзнаки міського голови «За заслуги перед міською громадою» отримали Сату Кахконен, директор Світового Банку у справах Білорусі, Молдови та України, регіон Європи та Центральної Азії; Педзі Макумбе, керівник проекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України»; Фабріса Бертоле, керівник проекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України»; Санду Гідіріма, старший спеціаліст у секторі енергетикипроекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України»; Пекку Коурі, консультант з технічних питань проекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України»; Барбару Зіолковську, спеціаліст з питань закупівель Світового банку; Станіслав Терлецький, керівник Центральної групи управління проектом «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України»; Леонід Крігер, генеральний директор енергохолдингу «Крігер»; Жюліана Аладенізе, директор Представництва компанії «ENERTEX SARL»; Святослав Мисак, представник ТОВ «Viessmann» у Західному регіоні; Володимир Дяченко, заступник головного інженера ТОВ «Котлозавод «Крігер»».

станція-2Грамотами міського голови нагороджено Ігоря Микитюка, директора ТОВ «Фірма «Калина ІФ» ЛТД»; Романа Богоноса, заступника директора по виробництву ТОВ «Фірма «Калина ІФ» ЛТД»; Олександра Блощицького, начальника відділу монтажу ТОВ «Котлозавод «Крігер»»; Олега Ладаняка, директора ТОВ «Калушстальбуд»; Сергія Дасюка, директора ТОВ «Укрелектрокомплект»; Володимира Подсікеру, директора ТОВ «Левада ЛТД»; Олександра Білогурова, керівника будівельних проектів компанії «EnertexSARL»; Сергія Андріянова, інженера по технічному нагляду КП «Міськтепловоденергія»; Сергія Семенова, начальника відділу юридичного супроводу та контролю КП Міськтепловоденергія».

Депутат Верховної Ради Володимир Мельниченко нагородив почесними грамотами Анатолія Тарасюка, виконроба ТОВ «Калушстальбуд»; Василя Вістовського, комерційного директора ТОВ «Фірма «Калина ІФ» ЛТД»; Олександра Главацького, директора ТОВ «Науково-виробниче об’єднання «Континент Плюс»; Ігоря Ломаку, начальника цеху теплової автоматики КП «Міськтепловоденергія»; Сергія Микуліна, начальника аварійно-диспетчерської служби КП «Міськтепловоденергія»; Костянтина Шиманського, начальника ТЕЦ КП «Міськтепловоденергія»; Андрія Дриня, начальника центрального відділу продажів автотехніки ДП «АвтоМаз-Україна»; Михайла Вдовичинського, керівника регіональної групи управління проектом, спеціаліста із закупівель; Ігоря Чабанова, директора з виробництва та продажу ТДВ «Первомайськдизельмаш».


Теги: відкриття першої в Україні біо-, теплоелектростанції

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.