Перейти на мобільну версію сайту


06.12.2019

У МІСТІ ЩЕ ОДНА СВЯТИНЯ

мощіМощі св.мч. Косми і Даміана відтепер в Кам’янці-Подільському.

Визначною подією відзначилося 2 грудня у Свято-Троїцькому храмі УГКЦ Кам’янця-Подільського – передачею мощей святих мучеників безсрібників Косми і Даміана, які жили в ІІІ ст., лікували хворих, не беручи за це платні, особливу увагу приділяли бідним.

Мощі були передані до храму з Апостольської столиці Риму Єпископом Іринеєм Біликом, василіянином, каноніком папської базиліки Санта Марія Маджоре. Ним було зачитано спеціальний документ, підписаний Папою Римським Франциском, в якому зазначено, що мощі святих мучеників Косми і Даміана передаються церкві Пресвятої Трійці в Кам’янці-Подільському на постійне перебування для всенародного вшанування. Опісля зачитаного декрету розпочалася урочиста Архиєрейська Літургія, яку очолив Владика Іриней Білик. Йому співслужили отець диякон Петро Токач (Словаччина), настоятель Свято-Троїцького монастиря отців-василіян і Свято-Троїцького храму о.Макарій Солюк, ЧСВВ, о.Пантелеймон Саламаха, ЧСВВ, о.Тарас Хомюк та о.Віталій Олещук, настоятель монастиря отців редемптористів і церкви свщмч. Йосафата в м.Кам’янець-Подільський. 

Під час проповіді Владика Іриней передав щире вітання й особливе апостольське благословення від Папи Франциска всім вірним, зазначив, що цей день є не просто днем зустрічі у самому храмі, а днем зустрічі з мощами святих мучеників Косми і Даміана, безсрібників лікарів, які жертовно, з великою любою до Бога і ближніх віддавалися служінню. Владика провів цікаву паралель: як телефони і різні пристрої випромінюють енергію, так і нетлінні мощі святих випромінюють особливу благодать, світло, Божу любов і ласку. Він закликав брати приклад з життя цих святих, присвячувати себе якнайбільше служінню ближнім, пам’ятати, що найбільша нагорода чекає нас у небі і що за все добро Господь віддячує сторицею.

«Прикладом для всіх нас, – зазначив отець – є наші воїни на Сході,які кладуть на вівтар свободи і незалежності нашої Батьківщини своє життя і сили». 

З вітальним словом до всієї громади і Всечесніших отців звернувся настоятель церкви Пресвятої Трійці і Свято-Троїцького монастиря отців-василіян о.Макарій Солюк, ЧСВВ. Він зазначив, що цей день є важливим історичним моментом як для храму, монашої спільноти, так і для всієї парафії. о.Макарій подякував Владиці Іринею за візит, за безцінний дар-мощі святих, за пастирське слово і благословення. Отець зазначив, що цю епохальну подію запишуть у літописах і через століття наші нащадки згадають цей день як пам’ятний в історії церкви і міста. Особливу подяку настоятель склав отцям, які співслужили у цій Літургії.

Наостанок всі присутні мали змогу приступити до вшанування мощей святих мучеників Косми і Даміана під духовні піснеспіви парафіяльного хору. Направду, по своїй ваготі ця подія є визначною як в духовному, так і історичному контексті в житті не лише греко-католицької церкви, парафіяльної спільноти, а й всього подільського краю. До мощей святих мучеників Косми і Даміана можна приступити у шануванні в Троїцькому храмі щодня, служби Божі відбуваються о 08:00 і 17:00.

 Людмила ЧАЙКОВСЬКА. 


Теги: Мощі св.мч. Косми і Даміана відтепер в Кам’янці-Подільському

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.