Перейти на мобільну версію сайту


05.08.2016

У К-ПНУ АЖІОТАЖ, А ОТ ПДАТУ ВІДСТАЄ

освітаПісля оприлюднення результатів вступної кампанії визначились ті вищі навчальні заклади, до яких подали документи вступники з найкращими балами ЗНО. Вперше цього року бюджетні місця університетам розподіляли, відповідно до кількості заяв абітурієнтів із високими балами ЗНО. У Топ-10 університетів, які отримали найбільше бюджетних місць за новим принципом, увійшли Львівська політехніка, КНУ імені Т.Шевченка, КНЕУ, Харківський університет імені В.Каразіна, Київський торговельно-економічний університет, КПІ та «Києво-Могилянська академія». 

Львівський університет імені І.Франка, Кам'янець-Подільський національний університет імені І. Огієнка, Чернівецький університет імені Ю.Федьковича приєдналися до десятки вишів із найкращими сертифікатами абітурієнтів.

На які ж спеціальності в К-ПНУ надійшло найбільше заяв від абітурієнтів на денну форму навчання?

На сайті університету можна ознайомитися зі списком спеціальностей та кількістю держзамовлення.

Найбільше заяв від абітурієнтів надійшло на спеціальність «Психологія» - аж 580, при умові, що кількість місць за цією спеціальністю становить 85, із них 31 - держзамовлення. Тож конкурс значний, майже семеро на одне місце.

На другому місці за кількістю заяв опинилася «Готельно-ресторанна справа». Опановувати цю професію виявили бажання 456 охочих, при умові що заклад може зарахувати на навчання лише 50 студентів, з яких 10 здобуватимуть освіту за держзамовленням. Дев’ять осіб на одне місце - досить високий цьогорічний показник, але не найвищий. Таким він виявився за спеціальністю «Фізична культура і спорт» (Тренер з видів спорту) - 14 осіб на одне місце. На цей факультет було подано 284 заяви від абітурієнтів, і це при тому, що виш може навчати цьогоріч лише 20 студентів, з яких 15 - за держзамовленням.

12,5 охочих на одне місце виявилося за спеціальністю «Біологія». Усього на цей факультет подали 250 заяв із 20 прохідних. 

Найменше цьогоріч забажали навчатися на факультетах «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» (всього 39 заяв із 20 місць), «Фізика, технологічна освіта та інформатика» (77 заяв та 30 місць), «Математика, інформатика» (140 заяв; 2,3 особи на одне конкурсне місце).

Як і завжди затребуваними залишаються спеціальність «Історія та археологія», де на вступ подали 402 заяви, «Логопедія. Спеціальна психологія» (248 заяв), «Фізична реабілітація» (268 заяв), «Комп'ютерні науки та інформаційні технології» (228 заяв). Зауважимо, що наразі цифри за держзамовленням не є остаточними, адже остаточний розподіл місць державного замовлення на вказані спеціальності буде здійснюватись у формі широкого конкурсу до всіх ВНЗ, а вступники братимуть в ньому участь за зареєстрованими в Єдиній державній електронній базі з питань освіти до конкретних ВНЗ заявами з урахуванням їхньої пріоритетності та конкурсних балів.

Загалом на вступ до К-ПНУ було подано 7601 заяву, проте національний виш може взяти на навчання лише 1595 студентів, майбутніх бакалаврів.

Трохи більше півсотні державних місць отримав Подільський державний аграрно-технічний університет для навчання бакаліврів на стаціонарі. Левову частку держзамовлення потягнула на себе спеціалізація «Ветеринарна медицина» (21 місце), по десятці отримали «Агрономія» та «Агроінженерія». Лише одне місце за спеціалізацією «Автомобільний транспорт», «Облік, аудит і оподаткування», «Транспортні технології» та «Фінанси, банківська справа та страхування» забажала фінансувати держава.

Наразі зі списком рекомендованих до зарахування на бюджет студентів можна ознайомитися на офіційному сайті аграрного вишу. Разом з цим, ПДАТУ проводитиме додатковий прийом на навчання в 2016 році на всі спеціальності заочної форми навчання. Прийом документів буде проводитися з 7 до 19 листопада цього року, а вступні іспити - з 20 до 25 листопада.


Теги: освіта, вступна кампанія

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.