Перейти на мобільну версію сайту


18.10.2019

ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З МИРОСЛАВОМ ДОЧИНЦЕМ

дочинець-1Нещодавно до Кам’янця-Подільсь­кого із творчим візитом завітав відомий український письменник, журналіст, видавець, лауреат Національної премії ім. Т.Г.Шевченка Мирослав Дочинець. Зустріч із майстром слова відбулась в Галереї мистецтв Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника.

Щоб особисто поспілкуватися з письменником, до Великої зали завітало чимало поціновувачів його творчості. З вітальним словом до гостя звернулися молодший науковий співробітник К-ПДІМЗ Андрій Павловський, члени літклубів «Ліра», «Джерела душі» та ін.

Під час спілкування зі своїми читачами Мирослав Дочинець розкрив у загальних рисах зміст та ідею ключових творів зі свого творчого доробку: «Многії літа, благії літа», «Вічник», «Синій зошит», «Криничар», «Горянин» та ін. Окрім того, письменник тезисно виклав власну філософсько-світоглядну концепцію. У ній самопізнання, прагнення до гармонії зі світом і самим собою, стремління до свободи і цінності особистості – основні складові.

Як зазначив письменник, це робить українців носіями європейських цінностей. По-своєму Мирослав Дочинець бачить і роль слова. Це енергетичний потік, що таїть у собі велику дієву, духовну силу. Також Мирослав Іванович визначає і моральний сенс слова, що полягає в посиленні нашої відповідальності за його використання.

Головний герой більшості творів закарпатського письменника Андрій Ворон. Він – знахар, мудрець, «карпатський Сковорода», носій оригінальної, сучасної, і, разом з тим, акумулюваної праукраїнської мови, яка в нас, як стверджує пан Мирослав, генетично закладена (п’ятикнижжя «Триб»). Книги про Ворона певною мірою стали українськими народними бестселерами. Японський видавничий ринок наразі активно працює над їх перекладом. На запитання Дочинця про те, навіщо їм філософсько-психологічний заповіт карпатського мудреця, вони відповідають: «Нам цікаво порівняти його філософію із нашою».

Книги Дочинця не тільки читають мільйони, вони – адресати високих нагород. У 2016 році письменник став лауреатом премії Президента України «Українська книжка року» за книжку «Синій зошит» і трикнижжя «Лад». Книга «Триб» стала переможницею конкурсу «Краща книжка виставки форуму-2017» у номінації «Сучасне літературно-художнє видання».

Зустріч із Мирославом Івановичем завершилася автограф- та фото-сесіями.

Фото Петра ІГНАТЬЄВА  


Теги: творчий візит Мирослава Дочинця

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.