Перейти на мобільну версію сайту


29.09.2017

ТВОРЧА ДЕВ’ЯТА

школаЄдиний в місті навчальний заклад, де тісно переплелися навчання й мистецтво, сьогодні серед лідерів освітніх установ Кам’янця. Майже тисяча школярів щодня переступає поріг альма-матер, аби здобути якісну освіту та розвинути свої творчі здібності. П’ятий рік поспіль школа займає 2-ге місце серед міських навчальних закладів нового типу.

Унікальність заради престижу чи дитячого вдосконалення – що дає навчання одразу за двома напрямками. Про це напередодні Дня працівників освіти поговорили з директором НВК №9 ім.Аліма Трояна Наталією Осадчук, котра керує навчальним закладом шостий рік.

– Поєднання навчального й творчого процесів допомагає дітям у розвитку, дає більше можливостей і відкриває нові горизонти, – переконана Наталія Вікторівна. – Школа мистецтв і загальноосвітня тісно пов’язані між собою. Ми продовжуємо традиції, започатковані Алімом Мироновичем, і розуміємо, настільки вдалим свого часу був його вибір напрямку.

Учні школи поглиблено вивчають англійську мову за оксфордськими підручниками. Як наслідок, в 2014 році еталонну роботу на ЗНО з англійської мови в 200 балів представила наша випускниця Ілона Квачова (її викладач Ірина Доценко). Ми беремо активну участь у програмі «eTwinning», яка дає можливість нашим учням спілкуватися з ровесниками з англомовних країн та розробляти спільні наукові й творчі проекти. Узагалі намагаємося бути активними учасниками різноманітних навчальних та творчих конкурсів різних рівнів. До слова, цьогоріч ми отримали міністерську нагороду за використання ІТ-технологій, маємо призові місця за досягнення з фізики; 38 переможців міських та обласних олімпіад, 4 переможця МАН. Головна мета кожного вчителя, який працює в НВК – навчити дітей вчитися, щоб у них було бажання здобувати освіту, цікавитися наукою і творчістю, що в комплексі дають гарні результати.

– Ваш навчальний заклад – єдиний в місті, де діє школа мистецтв. За якими напрямками там навчаються діти?

– У школі мистецтв діє три відділення – художнє, хореографічне і музичне. Крім того, третій рік поспіль на платній основі практикуємо додаткове вокальне відділення, яке учні відвідують за бажанням. У першому класі даємо ази зі всіх трьох напрямків, а вже з 2-го кожен школяр обирає той, що найбільше йому підходить, та навчається до 8-го класу.

– Тобто навчатися за всіма напрямками в школі мистецтв неможливо?

– Так, це було б дуже велике навантаження для учнів.

Трішки розповім про кожне з відділень. Розпочну з художнього. Щороку його випускники організовують тематичні виставки. Їх Ви могли бачити, як проходили коридорами школи. Цього року були вироби з соломки, виконані в техніці печворк та витинанки на українську тематику. Звичайно ж, конкурси малюнків не проходять без наших учасників. До прикладу, в міжнародному конкурсі «eTwinning» перемогу здобули Евеліна Мусій, Вікторія Луцак та Артем Остапов.

– Знаю, в НВК діють зразкові хореографічні колективи.

– Так, маємо два таких – «Сяйво», де керівником Олена Нагорна, та «Світоч» (Анастасія Федоряк). Загалом маємо п’ять хореографічних колективів – ще ансамбль сучасного естрадного танцю «Браво», естрадно-бальних танців та народно-сценічних. Минулого навчального року зразковий ансамбль «Світоч» здобув Гран-прі Всеукраїнського конкурсу «Алегро-Поділля-2017».

– Також чула про закордонні перемоги Ваших вихованців. Розкажіть про них.

– Гран-прі конкурсу «Сонце. Радість. Краса» з болгарського міста Несебр привезла Володимира Худзінська. Рената Полуботкіна стала учасницею телевізійного відбору «Дитяче Євробачення – 2017», а Вадим Березовський здобув І місце на Міжнародному фестивалі «Хвиля ідей», що проходив у м.Пезаро (Італія). Диплом І-го ступеня отримала Анастасія Лаврентьєва за перемогу в 4-му Міжнародному вокально-хоровому конкурсі-фестивалі «VICTORIA». 

Звання «зразкового» здобув ансамбль «Кураж» під керівництвом викладача по класу баяна Валентини Крайняк. А колишній зразковий оркестр народних інструментів, керівником якого є Валентин Шумський, захистив звання «народного». Щороку учні НВК №9 влаштовують 2-годинний звітний концерт, на якому свої таланти демонструють кращі з кращих колективів закладу. Також маємо, напевне, єдиний на всю область вчительський малий симфонічний оркестр, діє вчительський ансамбль «Домінанта», є джазовий гурт. Узагалі наші викладачі можуть навчити грати на будь-якому інструменті – від бандури до тромбона.

– Директор НВК також долучається до творчості?

– Звичайно. У педучилищі навчалася по класу баяна, танцювальні па знаю, адже і ми, вчителі, долучаємося до танцювальних флешмобів. Щодо художньої майстерності, то найбільше до душі вишивка. Вишиваю бісером і хрестиком, щоправда вільний час на улюблене заняття знаходиться тільки вночі, але разом з тим маю багато робіт. Завжди на звітний концерт подаю нову роботу, вишиту бісером.

– Наталіє Вікторівно, не складно керувати таким потужним організмом як НВК №9, адже у Вашому підпорядкуванні перебуває 124 педагоги та 935 учнів?

– Я керівник у третьому поколінні, мій дідусь і батько у свій час були керівниками великих колективів. Певне, й мені передалася та відповідальність, з якою вони підходили до будь-якої справи. У всіх починаннях мене підтримує моя сім’я, за що я їм дуже вдячна. Маємо тісну співпрацю з міською владою, управлінням освіти і науки, вчителями та батьками. Ми як одна велика дружня родина, власним прикладом показуємо учням, як навчатися, творити і жити. Коли частинка тебе проростає паростками добра в твої учнях – це найбільша нагорода й визнання.


Теги: навчання й мистецтво, НАК № 9

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.