Перейти на мобільну версію сайту


13.05.2020

ТУРИЗМ НА ПАУЗІ. ТИМЧАСОВІЙ

Коронавірус став причиною найбільшої кризи в туристичній галузі за останні 20 років. Цьогорічні втрати туристичного потоку треба буде надолужувати 5-7 років. Якщо у 2009 році під час глобальної економічної кризи кількість іноземних туристів зменшилась на 4%, у 2003 році спалах атипової пневмонії зменшив турпотік на 0,4%, то у 2020 році втрати сягнуть 20-30% від кількості іноземних туристів.

Уже зараз, аби зменшити туристичну напругу, країни починають відкривати кордони для внутрішнього туризму. Першою це зробила Чехія ще минулого місяця. У травні кордони для внутрішнього туризму та поїздок по робочих візах відкрили сусідня Польща, країни Прибалтики Латвія, Литва, а також Індонезія.

У червні зменшують карантинні обмеження й послаблюють кордони Туреччина, Португалія, Естонія та Швеція. У липні туристів планують зустрічати Грузія, Греція, Чорногорія і Кіпр. Оксамитовий сезон у вересні можна буде провести в Італії, Німеччині та Франції. А от облюбований багатьма українцями Єгипет стане доступний тільки в жовтні 2020 року. Найбільш обережною вирішила стати Іспанія, кордони якої відкриються для іноземців аж з 2021 року.

Та навіть якщо ви вирішете відвідати будь-яку зі згаданих країн, аби насолодитися тамтешніми туристичними маршрутами, маєте пам'ятати про певні обов'язкові правила та обмеження. 

Однозначно так як раніше мандрувати не вийде. І не факт, якщо відкриють кордони, то ви зможете вільно їздити як раніше, адже і донині немає напрацьованих туристичних карт. 
Саме на цьому наголошує директор туристичної агенції "Юнга-тур" Олена Солодковська. 

- Зараз про щось говорити ще зарано, - каже Олена Валеріївна. - Ми всі, туроператори і агенції, чекаємо офіційної інформації, яка скоріше всього буде в червні, аби картина більш-менш прояснилася. Але вже тепер зрозуміло, що відпочинок буде з певними обмеженнями. Комусь вони підійдуть, а комусь і ні. 

Балканські країни, які на сьогодні виходять з карантину з найменшими втратами, мають наміри відкрити свої кордони для відпочинку вже з 1 липня, а для автомобілістів і автобусних перевезень йде мова вже з червня місяця. Чіткого плану поки ще немає. 

Наприклад, уже сьогодні в Болгарії та Греції (це ті країни, де найчастіше люблять відпочивати мої туристи, сюди ж можна віднести і Туреччину з Єгиптом) говорять про відстань між шезлогнами у 2,5 м, про дотримання санітарних вимог у готелях і ресторанах, про нові правила шведського столу та інше.

Безумовно, іноземці нас чекають, вони розробляють плани та чіткі алгоритми дій, але, знову ж таки, все це буде відпрацьовуватися спочатку на внутрішньому туристі.
Багато маленьких готелів не знають як працювати, чи буде їм рентабельно взагалі цього року відкритися. На жаль, у нас немає чіткого плану виходу з кризи і тим паче немає карти подорожей. Тож говорити про поїздки ще зарано.

Не хочеться розповсюджувати недостовірну інформацію чи завчасно обнадіювати туристів.
Сьогодні мої клієнти взагалі поділилися на три категорії: на тих, хто ще кілька років взагалі нікуди не поїде, на тих, хто тільки і чекає, щоб відкрилися кордони, і на тих, хто сумнівається. Але всі вони хочуть перевіреної інформації, яку ми і надаємо.
Світ вперше зіштовхунувся з такою кризою, і виходити з неї ми маємо спільно, розуміючи втрати кожного.

- Олено Валеріївно, а як щодо внутрішнього туризму. За кордоном він наразі в пріоритеті, а в нас?

- Дійсно, багато операторів цього року роблять ставку саме на внутрішній туризм, але в нас він зовсім не підготовлений до нормальних європейських умов, ви це прекрасно знаєте. Що би хто не говорив, але карантин - це прекрасна можливість перезавантажитися, оцінити ситуацію з іншого ракурсу і працювати над вдосконаленням, і внутрішнього туризму в тому числі. Сподіваюся, що так і буде. А туристам хочу порекомендувати: не панікуйте завчасно, всі раннього бронювання тури залишаються в силі. Безумовно цей туристичний сезон буде іншим, але він однозначно буде.

Теги: туризм, карантин, відкрили кордони, Олена Солодковська, відпочинок за кордоном

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.