Перейти на мобільну версію сайту


01.09.2017

ТУРБОТА Й УВАГА ДО КОЖНОГО

терцентр-3Чи є межа в милосердя, як надовго вистачає терплячості й чи легко допомагати людям? На ці, здавалося, легкі запитання часом складно відшукати єдину відповідь. 

У комунальній установі «Гуменецький територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Гуменецької об’єднаної громади подібних питань не виникає, а як вони часом і з’являються, то відповідь на них більш ніж вичерпна: «Нелегко, але це наша робота».

терцентр-7Про роботу, яка стала частиною життя, про плани й перспективи тут говорять з великим ентузіазмом. 1 вересня минає лише рік, як запрацював Гуменецький територіальний центр, та за цей короткий проміжок часу вдалося багато чого зробити, хоч і стартували з нуля. З чого починали і з якими здобутками зустрічають першу річницю розповіла «КлюЧу» директор комунальної установи «Гуменецький територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Гуменецької об’єднаної громади Ольга Шевчук.

– Ольго Миколаївно, минув рік, як Центр надає соціальні послуги населенню Гуменецької сільської ради. За цей час збільшилася кількість працівників установи, з’явилися нові підрозділи. З якими напрацюваннями зустрічатимете перший ювілей?

– Перший день народження будемо зустрічати, як те немовля, що вже навчилося не тільки повзати, а й спинатися на ноги. Складно було спочатку, як, зрештою, і всім новоствореним громадам, бо ж проблеми соціального характеру завжди є. Можливо, вони непомітні на перший погляд, для когось здаються дріб’язковими, а для інших – це ціле життя, яке перед тобою враз з’являється як на долоні.

терцентр-5До того, як ми створили в громаді територіальний центр, усі соціальні робітники, котрі працювали на території Гуменецької об’єднаної громади, підпорядковувалися районному територіальному центру соціального обслуговування. Після створення такого ж закладу вже на базі нашої громади, ніхто з 12 наших соціальних робітників не був звільнений, всі після проходження стажування почали роботу в новоствореній комунальній установі.

Нині територіальний центр працює на базі колишньої Заліської школи-інтернат та складається з трьох підрозділів – відділення соціальної допомоги вдома, яким керує Алла Євстафієва-Худик, відділення соціально-побутової допомоги, яке очолює Олена Демишина, та відділ соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, керівник якого Володимир Сипневич.

– Відділення соціальної допомоги вдома було першим, яке Ви створили?

– Саме так. Завдяки йому були працевлаштовані всі 12 соціальних робітників, які нині обслуговують одиноких непрацездатних громадян похилого віку та інвалідів нашої громади. З кожним із них укладаємо договір на обслуговування як на безкоштовній, так і на платній основі.

терцентр-1Кожен із соціальних робітників має свою територію: села Абрикосівка та Корчівка обслуговує соцробітник Галина Шабага, Супрунківці і Тернавка – Тетяна Петрованчук, Велике Залісся, Мале Залісся та Киселівку – Наталія Тімакіна, Нігин і Сахкамінь – Оксана Дороф’як, частину Гуменців і Слобідку-Гуменецьку – Світлана Стефанюк, іншу частину Гуменців і Лисогірку – Людмила Кучер, Вербку і Привороття Друге – Валентина Пліська, Думанів – Інна Сімінська, Залісся Друге й Дубинку – Наталія Шатковська, Пудлівці – Ірина Воронюк, Голосків та Улянівку – Олена Дзюба, Колубаївці – Надія Стрільчук.

На їхні плечі лягає чималий шмат роботи – це і допомога у веденні домашнього господарства, оформленні документів чи оплаті комунальних послуг, проведенні ремонтних робіт чи приготуванні їжі. Та найпершою для одиноких людей є саме психологічна підтримка – поговорити, вислухати, сказати добре слово.

Єдиного підходу до людини немає, із кожним складаємо індивідуальний план роботи, адже комусь потрібно купувати лише продукти чи ліки, а хтось потребує, щоб щодня принесли воду чи прибрали в хаті, а для когось найкраще просто поговорити, почути добре слово. Головне в нашій роботі – це турбота й увага до кожного.

терцентр-2– Чимало схвальних відгуків можна почути про виїзди мультидисциплінарної команди, яка працює в територіальному центрі. Розкажіть, що саме входить до функціональних обов’язків її працівників?

– Це частина роботи відділення соціально-побутової допомоги, яким керує Олена Демишина. Відділення надає платні послуги громадянам, які мають дітей працездатного віку. Тарифна сітка залежить від складності послуги і складає від 2 грн до майже 100 грн.

До переліку робіт, які виконують працівники відділення соціально-побутової допомоги, належить фарбування вікон та дверей, вапняна побілка, прання білизни та одягу, швейні та перукарські послуги тощо. У відділенні працює завгосп, швачка, перукар, спеціаліст з ремонтних робіт. Планово здійснюємо виїзди в населені пункти сільської ради, під час яких надаємо людям необхідну допомогу. Комусь треба покосити траву біля дому, в когось стелю побілити чи випрати одяг, а хтось чекає на приїзд перукаря чи швачки. Намагаємося враховувати потреби одиноких, соціально незахищених осіб, котрим важко обійтися без сторонньої допомоги.

терцентр-4– Кілька місяців, як у комунальній установі «Гуменецький територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» запрацював відділ соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю. Розкажіть про цей напрямок роботи.

– Відділ соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю очолює Володимир Сипневич. Під його керівництвом працюють двоє фахівців з соціальної роботи – Ольга Медвецька та Олег Берник.

Серед основних завдань – проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини сімей, дітей та молоді; виявлення сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги; здійснення соціального супроводу, надання соціальних послуг та інше.

терцентрНапередодні нового навчального року ми проводили благодійну акцію «Готуємо дітей до школи». Щороку в серпні за ініціативи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які діють на Хмельниччині, проводиться благодійна акція «Готуємо дітей до школи». Її метою є забезпечення дітей з сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, перебувають у скрутному матеріальному становищі, шкільною формою, спортивним одягом, взуттям, шкільним приладдям та необхідними канцтоварами. Приємно, що нашу ініціативу підтримало чимало охочих допомогти. Узагалі, варто відмітити – наша громада досить дружна, напризволяще нікого не покидаємо.

Сільська рада не залишається осоторонь, допомагає сім’ям, які опинилися в складних життєвих ситуаціях. До прикладу, багатодітній сім’ї Гречаних посприяли з придбанням земельної ділянки.

– Ольго Миколаївно, що найскладніше у Вашій роботі?

терцентр-6– Складно буває морально, коли живеш роботою, переживаєш за кожну людину. Але, якщо відверто, не всім це й потрібно та й не кожен розуміє. За цей час, що працюю, наслухалася стільки життєвих історій, що розповідей вистачило б не на одну газетну шпальту. Переконана в одному – людські проблеми аж ніяк не від бідності, а від лінощів. Буває прийдеш у сім’ю, а там живуть хоч і скромно, але скрізь чистенько, їсти наварено, подвір’я підметене. А до інших зайдеш – купа дітей ходять одне поза одного перемурзані, а матір п’яна спить. Город у бур’янах, в підвалі банка кабачків незрозуміло з якого року. І як цю когорту прогодувати? Не переймаються, живуть з дитячих грошей...

Або ж була ситуація, коли сім’я бідна, аж синя. З сільської ради виділили кошти на матеріальну допомогу, одягнули дівчинку-школярку, все придбали, вона, напевне, таких обновок в житті не бачила. Навідуємося через декілька місяців, щоб дізнатися, як у дитини справи, а вона на нас дивиться з таким здивуванням, мовляв, чого з порожніми руками прийшли.

Часом вирішувати конфліктні ситуації в родині приїжджають і працівники нашого центру, і поліцію кличемо, і швидку, і рятувальників. Увесь день, наче в дурдомі. Поки одних заспокоїш, інші починають скандалити. І це все в межах однієї родини – мама конфліктує з донькою, сестра з братом – такі пристрасті вирують, не кожен впорається... Правду кажуть, що найважче працювати з людьми, тож я надзвичайно вдячна всьому колективу комунальної установи за професійність, терплячість та вміння знайти ключик до людських сердець.

Перший рік, що ми пройшли, дав нам багато досвіду. Безперечно він був вдалий, адже вдалося не тільки запустити роботу такої потужної установи, як територіальний центр, а й завоювати довіру людей. Одинокі, престарілі, соціально незахищені, родини, що опинилися в складних життєвих ситуаціях, не покинуті напризволяще, вони мають куди звернутися й точно знають, що ми допоможемо. Заради цього й працюємо.


Теги: милосердя, Гуменецький територіальний центр

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.