Перейти на мобільну версію сайту


04.10.2013

ЦЬОГОРІЧНЕ ХЕРСОНСЬКЕ РАБСТВО ДЛЯ БАГАТЬОХ УЖЕ ЗАКІНЧИЛОСЯ, АЛЕ ЩЕ Є КОГО ВИЗВОЛЯТИ

З херсонського рабства повернулося майже 50 кам’янчан. Люди настільки залякані, що не бажають згадувати про перебування у с.Виноградне, не хочуть навіть зізнаватися, що вони там були і їх обдурили. Міліції вони теж не вірять, від пропозицій офіційно звернутися в правоохоронні органи навідріз відмовляються, адже на власні очі бачили ґешефти, які там проводили люди закону.
Колишні раби кажуть, що плантаторів, до яких потрапляли шукачі роботи, швидше за все, «кришують» сильні світу цього. Дармову робочу силу вони знаходили серед бомжів, безробітної молоді, чоловіків працездатного віку, які не можуть знайти достойно оплачуваної роботи вдома. Люди велися на казку про гарні заробітки навіть цілими родинами!
Чи варто казати, що працедавці гнобили робітників цілодобово, годували гірше за свиней. Добре, як перепадав шмат хліба і якась їжа раз на день, адже бувало, що люди по три доби й росинки в роті не мали.
Умови проживання були просто нелюдськими, про медичну допомогу годі й говорити, а за спробу втечі кремезні охоронці забивали до напівсмерті. Траплялися випадки, коли від людей залишалися тільки речі... Коли рабів наймали місцеві жителі, тоді бідолахам було справжнє щастя: ті хоча би годували їх та платили по 15 грн за годину. Звісно, що тих копійок трударі не бачили, як і не отримали розрахунку за важкі місяці праці. Хоча дехто зміг привезти додому із цих заробітків аж по 23 грн!
Ви запитаєте, як кам’янчани влипли в таку халепу? Все просто: через фінансову скруту та відсутність роботи довірливі люди повелися на оголошення в газеті та подалися на сільгоспроботи: спочатку займались прополюванням, потім збиранням баштанних, персиків, яблук, цибулі, моркви. Коли поля прибрали, працівників просто викинули за межі території. Спробуй тоді щось довести! Тож дехто поповнив армію бомжів Одеси та Кримських районів, адже грошей на повернення додому не мав. Зрештою, як розповісти рідним, де вештався півроку, куди подів останні заощадження?
А закони в нас чудові: влаштовувати перевірку чи облаву правоохоронці мають право на підставі заяви від потерпілої сторони. Та хто після жахливих знущань, які довелось пережити, піде на такий відчайдушний крок?
Були сміливці, які намагалися боротися проти такої, не побоїмося цього слова, системи, проте їхній запал після перших же спроб умить зникав - у одних згорів будинок, інших знаходили в лісі...
Наразі відомо, що декілька кам’янчан ще й досі перебувають у неволі, збираючи моркву. Також людей продовжують вербувати на «високооплачувану роботу», заманюють на збирання яблук.
До редакції завітали колишні невільники херсонського рабства, аби застерегти на майбутнє мешканців нашого міста. Вони просять не довіряти свою долю нікому, не вірити оголошенням про роботу на Херсонщині та в Криму. Там чекає біда, з якої не кожному судилося вибратися.

Теги: херсонське рабство

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.