Перейти на мобільну версію сайту


02.08.2019

ЦІКАВО ПРО СЕРЙОЗНЕ

статутЗ середини липня у Кам’янці-Подільському відбувалася робота над проектом «Статут міста у коміксах». Основна його мета – ознайомити місцевих мешканців із головним документом громади шляхом викладення його у доступній формі коміксу. 

31 липня відбулася кульмінація проекту – презентація готового продукту. Усі охочі могли отримати для себе примірник цієї цікавої та важливо книжечки. Робота над Статутом у Кам’янці-Подільському – це вже другий етап проекту. Попередній же було реалізовано в Хмельницькому, де в рамках ідеї було видано 1000 примірників коміксу з «паспортом» міста на переробленому папері, які згодом роздали школярам міста.

Як зазначає керівник проекту, менеджер проектів Агенції сталого розвитку АСТАР Анастасія Підганюк, аудиторією проекту в Кам’янці стала переважно молодь. Саме тому інформація зі статуту для легшого сприйняття була викладена у спрощеній формі. Варто зазначити, що документ не ілюстрований повністю – на розсуд редакційної колегії проекту було обрано ключові положення Статуту, які необхідно знати усім громадянам міста. Ідея – привернути увагу до статуту, показати молодим людям, що такий документ у місті є, і він важливий. 

Ілюстрації до тексту намалювала художниця Діана Корній. Вона була задіяна у роботі і над Статутом Хмельницького. Загальна ідея картинок – центральний персонаж приїжджає у гості до нашого міста, тут його зустрічають і ведуть на екскурсію двоє друзів. Гуляючи основними локаціями нашого міста, підлітки розмовляють про особливості роботи громади Кам’янця, у формі діалогів діляться знаннями щодо муніципального управління тощо. Таким чином, читачу досить легко сприймати непросту інформацію про принципи організації місцевого самоврядування у місті.

Завдяки креативній агенції «Рута-дизайн», видання вийшло накладом у 500 примірників, надруковане на переробленому папері і буде поширюватися серед молоді та школярів Кам’янця-Подільського. 

У рамках проекту було проведено шість просвітницьких заходів, які сприяли підвищенню громадянської свідомості кам’янчан.

«Екскурсія-вікторина «Історія мого міста» – 13 липня, Старе місто, Майстерня «Хата на узвозі», модератори Сергій Трасіух та Людмила Швабська. 

У першій частині заходу була поведена цікава екскурсія містом. Під час вікторини обговорювали історичні факти, що стосувалися міста, права та обов'язки громадян колись та в сучасності.

Дискусійний клуб на тему «Що треба зробити, щоб зрозуміти місцеву владу?» – 23 липня, молодіжний простір LoveKa, модератори Славко Полятинчук, Анна Сіра. 

Було обговорено поточний стан співпраці місцевого самоврядування та громади у місті, громадянські права мешканців Кам’янця, а також способи їх реалізації.
Тренінг «Повноваження місцевої влади: хто, що та як?» – 25 липня, бібліотека ім. Костя Солухи, модератори Славко Полятинчук, Анна Сіра.

статут-1Було детально роз’яснено присутнім усі повноваження місцевої влади, які суттєво розширилися завдяки реформі місцевого самоврядування за принципом децентралізації, яка триває в Україні уже 4 роки поспіль.

Інтелектуальна гра «Кам’янець-По­діль­сь­кий – осередок Магдебурзького права (брейн-ринг про місцеве самоврядування в Україні та Кам’янці-Подільському)» – 25 липня, бібліотека ім. Костя Солухи, модератор Олександр Поритко. 

У грі взяли участь дві команди, до яких увійшли і молодь, і громадські активісти, і зацікавлені громадяни міста. Питання стосувалися цікавих фактів із історії місцевого самоврядування у світі, українського муніципального управління, а також традицій магдебурзького права у Кам’янці-Подільському.
Тренінг «Інструменти участі громадян» – 30 липня, молодіжний простір LoveKa, модератори Славко Полятинчук, Анна Сіра).

Упродовж кількох годин присутні знайомились з інструментами участі громадян, розглянули суть кожного з них, законодавчі підстави та особливості застосування у Кам’янці-Подільському. Присутні моделювали ситуації для застосування інструментів участі громадян та обговорили дієвість кожного із них.

Дискусійний клуб «Як допомогти місцевій владі зробити життя у місті комфортнішим? (обговорення інструментів участі, можливостей для впливу на місцеву політику)» – 30 липня, молодіжний простір LoveKa, модератор Анна Сіра.

Присутні обговорили дієвість кожного інструменту участі, переваги та недоліки кожного методу, а також сформували кілька стратегій лобіювання рішень, які дадуть змогу більш ефективно вирішувати проблеми, що турбують місцеву громаду.

Проект реалізовано Агенцією сталого розвитку АСТАР за підтримки всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» від Інституту «Республіка» та Національного Демократичного Інституту «NDI». Партнери проекту: ВІ «Активна громада» у Кам’янці-Подільському, Кам’янець-Подільська центральна міська бібліотека імені Костя Солухи, Креативна агенція «Рута-дизайн», Майстерня «Хата на узвозі», ГО «Клуб інтелектуальних ігор «IQ», ПЛАСТ у Кам’янці-Подільському, регіональні консультанти проекту ПУЛЬС при Хмельницькому регіональному відділенні Асоціації міст України. Організатори вдячні також Кам’янець-Подільській міській раді та Молодіжному простору «LoveKa» за всебічне сприяння і підтримку проекту.

 В’ячеслав ПОЛЯТИНЧУК. 


Теги: Статут міста в коміксах

Дивіться також:





Повернення до списку





Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:










Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.