Перейти на мобільну версію сайту


06.04.2018

ЦЕНТРУ ДОСКОНАЛОСТІ БУТИ

петренкоНа базі Центру розмінування планується створити Центр досконалості протимінної діяльності, який у перспективі має стати кращим у Європі. Ми маємо такий досвід – це Міжнародний центр миротворчості та безпеки на Львівщині. Про це 30 березня під час робочого візиту до Кам’я­нець-Подільського військового гарнізону повідомив заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції генерал-лейтенант Анатолій Петренко.

– Нам потрібно відпрацювати належну законодавчу і нормативну базу в загальнодержавній системі протимінної діяльності, завершити роботу і ввести в дію загальнонаціональні стандарти, які відповідатимуть кращим міжнародним зразкам у цій сфері, – підкреслив генерал Петренко. – Розвинути Центр розмінування і провести його міжнародну сертифікацію, щоб він мав усі ліцензійні повноваження і на контроль якості виконання робіт з розмінування, і на проведення сертифікації тих підрозділів, які залучатимуться до виконання завдань з розмінування.

Він також зауважив, що розуміння важливості побудови національної системи протимінної діяльності в Україні має сьогодні підтримку в усіх гілках влади. Прикладом такого розуміння є нещодавній круглий стіл, який відбувся в Києві.

Участь в обговоренні питань протимінної безпеки взяла група народних депутатів, представників міністерств і відомств та міжнародних партнерів. Результатом стало формування єдиного бачення того, якою повинна бути система протимінної діяльності в Україні. Наразі в Міністерстві оборони завершено розробку проекту Закону, який проходить відповідне міжвідомче погодження.

Центр розмінування – це Центр досконалості інженерної справи, який ми вже маємо. Але його потрібно нарощувати, розвивати. Тут створена і діє навчально-матеріальна база, є потужний колектив професіоналів і чітко налагоджений процес якісної підготовки військових саперів за найкращими стандартами. З нашими військовими працюють міжнародні партнери – військові інструктори з Канади, тут реалізуються відповідні проекти і програми по лінії ОБСЄ.

Заступник міністра ознайомився з процесом курсової підготовки українських саперів військовими інструкторами Збройних сил Канади, з проведенням тренінгів, навчальною матеріально-технічною базою Центру розмінування, яка використовується для підготовки саперів, водолазів та кінологів не лише для Збройних сил а й інших силових структур та відомств України.

Завершився дводенний робочий візит зустрічами з командирами військових частин і установ гарнізону. Замміністра ознайомився зі станом справ у військових колективах, спроможностями Центру розмінування та вручив сертифікати слухачам тренінгу за програмою підготовки операторів рівня «Користувач» системи управління інформацією у протимінній діяльності – ІМSМА.

– Висловлюю вдячність нашим партнерам від ОБСЄ, Збройних сил Канади за підтримку в розвитку наших спроможностей в протимінній діяльності, – зазначив генерал-лейтенант. – Збройні сили України розвиваються і набувають нових професійних навичок, запроваджуючи технологічні рішення зі збору та управління інформацією у цій важливій сфері. Перед нами стоять великі виклики, завдання по відновленню територіальної цілісності та суверенітету України. Ми маємо вмотивований, особовий склад, який розвивається і прагне професійного вдосконалення. Сподіваюсь, що всі ті знання, навички і досвід, які ви отримали під час тренінгу в Центрі, будуть корисними у виконанні завдань з протимінної діяльності, – підсумував заступник міністра оборони України.

На завершення робочого візиту генерал-лейтенант Анатолій Петренко взяв участь в урочистому врученні сертифікатів слухачам про завершення тренінгу та передав новий автомобіль Mitsubishi L-200 для оснащення групи розмінування Центру, комп’ютери, оргтехніку, GPS-навігатори, які придбано в рамках проекту «Розвиток потенціалу України з протимінної діяльності», що фінансується урядом Канади та реалізується координатором проектів ОБСЄ в Україні.

Андрій АГЄЄВ.


Теги: робочий візит генерала Анатолія Петренка, Центр розмінування

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.