Перейти на мобільну версію сайту


14.06.2019

ТРИ ЧИ П’ЯТЬ?

реформаРеформа децентралізації невпинно рухається до свого другого етапу – створення районів. І якщо з ОТГ ситуація більш-менш зрозуміла, хоча деякі об’єднані громади на фініші чекає укрупнення, то питання з кількістю районів наприкінці травня набуло супе­реч­ливого характеру. Замість запланованих з початку впровадження територіальної реформи трьох, які би мали співпадати з межами госпітальних округів, в області заговорили про утворення п’яти районів. Ця інформація прозвучала наприкінці травня під час засідання міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів області. У запропонованому чиновниками варіанті Хмельницька область була поділена не на три, а на п’ять районів: Шепетівський, Старокос­тян­тинівський, Хмельницький, Кам’я­нець-Подільський та Городоцький.

Проте нещодавно у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №10348 «Про зміну меж районів Хмельницької області», авторами якого виступили народні депутати Сергій Мельник, Володимир Мельниченко та Микола Федорук.

Проект передбачає «розширення меж Хмельницького, Кам’янець-Подільського, Шепетівського районів». У пояснювальній записці до проекту значиться, що для обслуговування територій, які поки що не увійшли до складу жодної об’єднаної територіальної громади, до кінця каденції, а це до 2020 року, зберігаються районні ради. А ось функції районних державних адміністрацій здійснюватимуться реорганізованими Хмельницькою, Кам’янець-Подільською, Шепетівською РДА.

Отож, згідно із поданим проектом, на Хмельниччині планується три райони. Відтак Хмельницький район складатиметься із нинішніх Віньковецького, Волочиського, Городоцького, Деражнянського, Красилівського, Летичівського, Старокостянтинівського, Старосинявського, Теофіпольського, Ярмолинецького районів. До складу Кам’янець-Подільського району увійдуть Дунаєвецький, Новоушицький та Чемеровецький, а до Шепетівського – Білогірський, Ізяславський, Полонський, Шепетівський райони. Цікаво, що Славутського району взагалі немає в переліку проекту. Днями представники Славути оприлюднили звернення до місцевої та обласної влади з проханням повідомити механізм переходу міст Славути та Нетішина до Рівненської області. Одна із причин – вони проти того, щоб бути у складі Шепетівського району.

Володимир Мельниченко, до якого ми звернулися за коментарем щодо проекту закону, повідомив: «Вважаю цей варіант (утворення трьох районів – прим.Авт.) найбільш оптимальним. Розподіл проводився за принципом – Північ, Центр, Південь. Вважаю, що Південь має бути лише Кам’янець-Подільський район. Це логічно і зручно для тієї кількості людей, яких у майбутньому він об’єднає. І надалі буду підтримувати цю позицію. Адже такі укрупнення – це, насамперед, зменшення навантаження на державний бюджет, що на сьогодні особливо важливо».


Теги: реформа децентралізації, 2-ий етап

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.