Перейти на мобільну версію сайту


18.08.2017

ТРАВМА – НЕ ВИРОК

округСьогодні травматологія розвивається семимильними кроками: з’являються нові методи лікування та протезування. У Центральній районній лікарні якісну травматологічну допомогу надають 24 години на добу, й у цьому неодноразово доводилося переконуватися, слухаючи розмови друзів та знайомих.

Лікар ортопед-травматолог першої категорії Володимир Гузак ось уже 10 років, як працює в ЦРЛ – приймає пацієнтів як у поліклініці, так і в травматологічному відділенні. Він з тих прогресивних медиків, котрі не лише займаються самоосвітою, а й впроваджують здобутий досвід на практиці.

Як сам зізнається, в лікаря навчання не закінчується ніколи. Володимир Дмитрович постійно навчається не лише в провідних травматологів країни, а й переймає кращі практики в колег-іноземців. Він неодноразово навчався на курсах в австрійському місті Грац, де знаходиться найбільший у Європі медичний музей анатомії, швецарському Цюриху, читав лекції в Давосі (Швейцарія), протягом місяця стажувався в Університетській лікарні та центрі травми І рівня м.Джексон (штат Міссісіпі), неодноразово читав лекції за кордоном та на території України, на курсах післядипломної освіти лікарів.

І цього року Володимир Гузак не зраджує своїм традиціям та вже запланував поїздку в уже давно знайомий інстутут м.Грац, подав заявку на навчання в Х’юстоні, також заплановано стажування в Зальцбургу.

– Наразі ми маємо всі умови для максимально швидкого й ефективного лікування пацієнтів з різними травмами, – розповідає Володимир Дмитрович. – У відділенні зроблено новий операційний блок, є нове обладнання та сучасні інструменти. Завдяки прогресивному головному лікарю Віталію Шевчуку, який намагається йти в ногу з часом, постійно відбувається оновлення медичної техніки. Маємо вже два апарати ЕОП (електро-оптичний перетворювач), які дуже допомагають у роботі. Завдяки цьому обладнанню ми можемо робити рентген-знімки під час операції та проводити її набагато швидше та якісніше.

Сьогодні в арсеналі лікарів-травматологів є засоби, які дозволяють врятувати хворого та швидко повернути його до звичного життя. Гіпс і скальпель дедалі частіше поступаються новим методикам – малоінвазивним, ендоскопічним, мікрохірургічним. З'являються біологічно інертні імплантати. У діагностиці й лікуванні використовуються комп’ютерні технології.

– Володимире Дмитровичу, який спектр послуг можуть сьогодні надавати районні травматологи пацієнтам?

– На сьогодні опрацьовані всі види скелетної травми, починаючи від переломів кінцівок і закінчуючи переломами тазу; від найпростіших до вкрай складних внутрішньосуглобних, коли оперативне втручання триває по 5-6 годин.

Після перелому кістки людини можуть зажити за період від місяця до півроку, це все індивідуально й залежить від особливостей організма пацієнта та ступеня тяжкості перелому. Головне, як провести цей час – лежати чи ходити, бути в гіпсі чи повноцінно жити! Ніхто не застрахований від складного випадку. При переломах можуть виникати різні ускладнення, найпоширеніші з них – неправильно зрощені переломи, утворення несправжнього суглобу, повільне зрощення кісток, посттравматичні артрози, контрактури. Тож займаємося лікуванням післяопераційних ускладнень.

Практикуємо коригуючі остеотомії. Вони виконуються для виправлення деформацій кінцівок. Прекрасно зарекомендували себе як методика, яка дає відмінний косметичний результат. До прикладу, в нас лікується пацієнт, який прийшов до нас після травми із вкороченням нижньої кінцівки на 12 см. Наразі нам вдалося витягнути нижню кінцівку на 8 см. Ще 4 см попереду!

Коригуюча остеотомія дозволяє усунути деформацію, відновити механічну вісь кінцівки та нормалізувати навантаження на суглоби. Своєчасно виконана остеотомія дозволяє запобігти руйнуванню суглобового хряща та прогресуванню артрозу.

– Якими імплантами користуєтеся в роботі?

– У відділенні застосовуємо найсучасніші імпланти провідних виробників зі всього світу. Перевагу віддаю швейцарським Synthes та Mathys, американським De Puy. Вони відрізняються за ціною від вітчизняних аналогів, але мають низку переваг – краща якість і матеріал, з якого зроблені, довший термін служби, мінімальна кількість ускладнень. Також проводимо ендопротезування суглобів – це хірургічна операція, за допомогою якої зруйновані хворобою суглоби замінюються штучними.

Ось уже 4 роки, як практикуємо протезування кульшового суглобу. Якщо раніше таке оперативне втручання частіше проводилося при переломі шийки стегна, то сьогодні більше звертаються люди із захворюваннями суглобів. Дивує, що пацієнти не знали, що можна лікуватися в звичайній муніципальній лікарні, точніше в нашій Центральній районній лікарні. І не потрібно їхати в приватні клініки, з дороговартісним лікуванням, чи інші області, й бути далеко від дому. 

Загалом у комплекс лікувально-діагностичних заходів входить діагностика з використанням інструментальних, рентгенологічних та лабораторних методів дослідження. У нас можна отримати повний спектр лікувальних заходів з використанням сучасних операційних втручань – ендопротезування суглобів, остеосинтезу блокуючими LCP-пластинами з кутовою стабільністю, остеосинтезу інтрамедулярними блокуючими стрижнями, накладення зовнішнього нашкірного компресійно-дистракційного остеосинтезу за методом академіка Г.А.Ілізарова, а також косметичну корекцію деформацій суглобів, сухожиль та шкірних покривів.

Відновно-реабілітаційні заходи проводяться з використанням фізичних, світло-променевих, електромагнітних методів, лікувальної фізкультури, масажу, лікувальної гімнастики.

– Під час минулої сесії районної ради прозвучала інформація, що незабаром Центральна районна лікарня поповниться новим обладнанням – лапараскопічною стійкою. Це Вам якось допоможе в роботі?

– Лапароскопічна стійка – це хірургічне обладнання, але разом із нею йде в комплекті артроскоп для малоінвазивного лікування та діагностики патології суглобів. 

Артроскопія дає змогу дуже швидко відновитися, час реабілітації набагато коротший, ніж після артротомії, тобто розтину суглоба для проведення операції. Реабілітація не лише займає набагато менше часу, а й легше переноситься пацієнтом.

З появою лапараскопічної стійки розшириться спектр показів до оперативного лікування малоінвазивними методами, покращиться якість лікування, зменшиться час оперативних втручань і відповідно ми матимемо позитивний загальний результат. Надзвичайно приємно, що Центральна районна лікарня завдяки головному лікарю Віталію Шевчуку прогресивно розвивається, впроваджуючи нові методи роботи на сучасному обладнанні.


Теги: госпітальний округ, ортопед-травматолог Володимир Гузак

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.