Перейти на мобільну версію сайту


20.12.2019

«ТАНЧИКА», «ДОБРОГО»… НЕ ЗНАЙШЛИ

танчик18 грудня у Кам’янець-Подільському міському ліцеї відкрито шкільний музей бойової слави з 3D-інсталяцією двох воїнів-добровольців.

Відкриття музею було ініційоване Всеукраїнською ветеранською спілкою добровольців, учасників бойових дій та інвалідів війни в рамках всеукраїнського проєкту «Криївка слави», за підтримки Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України в рамках бюджетної підтримки стратегії національно–патріотичного виховання. Ця невеличка експозиція нагадуватиме про волонтерську діяльність ліцеїстів, про випускників закладу, імена яких пам’ятатиме вся Україна, про Героїв і війну. Це уже 4-те відкриття подібної експозиції в Україні – перше у Борисполі, згодом – у Києві та Львові.

Стратегічна мета проєкту – зберігати пам’ять та вшановувати героїв Українського народу, що воювали за соборність України, а також стимулювати молодь до опанування військових професій та готовності вступити до лав воїнів. Експозиція музею у Кам’янець-Подільському ліцеї буде постійно діючою та відкритою до відвідування.

Зі слів директорки ліцею Тамари Ковальської, увесь колектив закладу та батьки учнів завжди щиро підтримували наших воїнів і надзвичайно раді, що можуть зробити свій внесок у патріотичне виховання молоді та перемогу.

Але й не обійшлося без казусу. Місце в музеї знайшлося лише для дев'ятьох загиблих кам'янчана з шістнадцяти.

За словами ініціатора створення цього міні-музею вчителя української мови і літератури Людмили Пристай, вони не змогли знайти фотоматеріалів про загиблих Флерка, Кухара, Горного, Доброшинського, Откідова та інших загиблих героїв.

Дружина «Танчика» Натілія Якубовська не знає, яку знайти відповідь, коли її діти, які навчаються в сусідній школі, запитають: «А чому тут немає нашого батька?». Пані Наталя просто пішла з музею, але на прохання побратимів свого чоловіка все ж таки повернулася, аби вшанувати пам'ять тих, хто загинув. Уявіть собі, з яким болем у серці вона там стояла.

Підказка організаторам музею: щоразу перед початком сесійного засідання депутатський корпус вшановує хвилиною мовчання загиблих в АТО і на моніторі висвічуються їхні фотографії, також вони є у соцмережі, в книзі «Пам’яті». 

Пані Наталі пообіцяли в ліцеї, що якщо вона надасть фотографію загиблого чоловіка, то удостоять його честі на стенді.

Довідка: криївка – військово-оборонна та господарська споруда Української повстанської армії, розташована під землею. Найбільше поширення набула під час війни з каральними органами СРСР. Інженерні відділи УПА спроектували понад десять тисяч криївок для автомобільної техніки, гармат, мінометів, стрілецької зброї, боєприпасів, друкарень, швейних цехів, шпиталів Українського Червоного Хреста та родин вищого командування УПА.


Теги: музей пам'яті загиблих воїнів

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.