Перейти на мобільну версію сайту


02.12.2016

ТАКИ ДОБРЕ, ЩО В НАШОМУ МІСТІ СТОЯТЬ ВІЙСЬКОВІ

Напевне, Кам’янець без військових ніхто й не уявляє. Вони йому надавали особливого шарму, підтягнутості. Під звуки військового оркестру місто прокидалося. Відразу після війни в місті була прикордонна школа і два танкових полка.

Згодом почалася розбудова військової галузі: в Кам’янці з’явився понтонно-мостовий полк, артбаза і рембаза, військове училище (К-ПВВІКУ), яке згодом стало кузнею інженерних військ, сержантська школа, школа прапорщиків, Центр підготовки інженерних військ, Центр розмінування, і, звичайно, військкомат, військова комендатура, медсклади, КЕЧ та декілька військових представництв, які базувалися на підприємствах, що випускали продукцію для військової галузі. 

Навколо міста були підрозділи 50-ий ОБР - у Ластівцях, Скалі-Подільській, під і за Дунаївцями. Останні чотири підрозділи вмерли першими. Потім знищили понтонний полк, який рятував регіон під час повені. Його смерть можна назвати злочином проти людей, адже в регіоні, оточеному великими водними артеріями, знищити такий підрозділ... Така ж доля спіткала і Рудський підрозділ. Потім не стало медскладів, але від їхньої ліквідації виграли військові, адже на їхньому місці збудували житло для них. Щоправда, там мало бути набагато більше будинків, проте реформи з’їли сподівання. Хоча ще все можливо, адже армія розбудовується. Жирною крапкою розвалу був факультет військової підготовки, який кум подарував куму задля збереження Львівського вишу.

Війна на сході зумовила відродження інженерних військ і, зрозуміло, це сталося в Кам’янці, який був кузнею інженерних військ, адже жоден рід військ не може обійтися без інженерних підрозділів.

центррозмін родіковГАРНІЗОН

Нині Кам’янець-Подільський військовий гарнізон, який очолює полковник Володимир Родіков, об’єднує такі військові підрозділи: Центр розмінування, понтонно-мостова бригада, кафедра військової підготовки, військкомат і військове представництво на ЗТМ. Отже, в місті нині дислокується близько трьох тисяч військових.

ЦЕНТР РОЗМІНУВАННЯ

Центру розмінування вже 15 років, нині ним керує Володимир Родіков. Тут готують саперів, водолазів, є підрозділ підготовки кінологів та собак. 

Офіцери брали участь у миротворчих місіях у Лівані, Іраку, Афганістані, Косово, Конго, Ліберії, Анголі. Вони звідусюди привозили неоціненний досвід, яким ділилися під час навчань вдома. За досвідом у Центр розмінування приїздили фахівці з багатьох країн.

- Центр розмінування - єдиний в Україні підрозділ, який здійснює підготовку висококваліфікованих фахівців саперної справи, водолазів та кінологів, - розповідає Володимир Геннадійович. – Унікальність нашого Центру в тому, що особовий склад пройшов горнило війни на сході, брав участь у миротворчих місіях, майже всі мають величезний досвід, який вони передають військовослужбовцям не лише Збройних сил, а й інших відомств. Крім того, з 2015 року на базі Центру розмінування військові інструктори з Канади проводять підготовку фахівців за стандартами країн НАТО. Канадською стороною було передано спеціальне обладнання для розмінування на суму понад 2,5 млн доларів США. 

Радує той факт, що досвід, набутий в ході антитерористичної операції на сході, помножений на досвід закордонних партнерів нині створив нового військовослужбовця і творить нову армію, яка забезпечить обороноздатність держави.

бригадаПОНТОННО-МОСТОВА БРИГАДА

30 листопада свій перший День народження святкуватиме бригада А-2738. Його командир - полковник Віктор Коршок. Це бойовий офіцер, який пройшов випробування війною. Власне цей підрозділ і народився для потреб війни, щоб захищати інтереси нашої держави на сході. І робить це майже дві тисячі військових.

- До складу бригади входить шість військових частин, які є організаційно-самостійними, бойовими, - розповідає Віктор Миколайович, - а саме - в/ч А3290, якою командує підполковник Руслан Зелінський, в/ч А3479 – командир, майор Валерій Чеботар, в/ч польова пошта В1423 - командир, полковник Леонід Матвєєв, в/ч польова пошта В1527 - Дмитро Олійник, в/ч польова пошта В1579 - Андрій Хохлюк, в/ч польова пошта В1719 - підполковник Олександр Коноплястий.  

Усі підрозділи дислокуються на трьох майданчиках: два - на Суворова та один - на території колишнього військового інституту. Раніше це були офіцери, сержанти та солдати. Останніх майже повністю замінено на військовослужбовців за контрактом.

Бригада включена до складу сил та засобів, які залучаються до участі в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей, здійснюють забезпечення її проведення, в тому числі по всій ліні розмежування, інженерної розвідки місцевості, фортифікаційне обладнання районів (позицій), улаштування й утримання інженерних загороджень, підготовку й утримання шляхів руху військ, а також переправ, розмінування місцевості й об’єктів, маскування та електропостачання військ і об’єктів. Особовий склад бригади брав участь у навчаннях «Південний вітер–2016» та «Рубіж-2016». 

- Вікторе Миколайовичу, чому останні роки перед АТО армія не мала престижу, навіть, йшов її цілковитий розвал?

- Ви не праві, військова служба завжди була престижною, просто до мінімуму зводили її чисельність. А з чого виходить чисельність армії та рівень її оснащення? Це питання я ставив собі неодноразово. Вважаю, що чисельність армії залежить від рівня загроз, які йдуть на державу. Чим більша загроза, тим більша й сильніша армія й навпаки - чим менша загроза, тим менша армія. Чисельність армії свого часу скорочували, бо, як би там не було, але її утримання досить дорого обходиться державі. Коли в нас з’явився ворог, армії розгорнули. До прикладу, Київська Русь мала армію, яка захищала кордони, а от коли потрібно було протистояти ворогові, то піднявся увесь народ і відбивався від нього.  

КАФЕДРА ВІЙСЬКОВОЇ ПІДГОТОВКИвійськкафедра

- Кафедра військової підготовки К-ПНУ ім.І.Огієнка існує понад 45 років, - розповідає начальник кафедри Євген Брижатий. - До 1993 р. кафедра входила до складу К-ПСГІ і проводила підготовку офіцерів запасу для мотострілецьких і танкових військ. У 1993 році кафедра вже у складі військово-інженерного факультету, згодом - ВІІ, розпочала підготовку офіцерів запасу для інженерних військ. У 2012 році, відповідно до Постанови Кабміну, наказів Міноборони та Міносвіти, кафедра була включена до складу К-ПНУ, як військовий навчальний підрозділ.  

Кафедра проводить військову підготовку громадян України за військово-обліковими спеціальностями для інженерних військ, які визначені наказом Міноборони. Випускники кафедри можуть призначатися на офіцерські посади у Збройні сили України та інші частини й підрозділи спеціальних формувань органів виконавчої влади держави.

Матеріально-технічне забезпечення кафедри дає можливість впроваджувати новітні форми й методи навчання щодо засвоєння навчального матеріалу за програмою підготовки офіцерів запасу. На кафедрі працюють курси з вивчення іноземної мови за стандартами НАТО.

ВІЙСЬККОМАТвійськкомат

Кам’янець-Подільський міський військовий комісаріат заснований 5 квітня 1944 р. 

31 липня 1947 р. його перейменовано в Кам’янець-Подільський об’єднаний міський військовий комісаріат 4-го розряду з обслуговуванням міста Кам’янця-Подільського та Кам’янець-Подільського району.

Кам’янець-Подільський ОМВК є місцевим органом військового управління, що забезпечує виконання законодавства з питань військового обов’язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації в особливий період людських і транспортних ресурсів на відповідній території. 

З 5 грудня 2015 р. його очолює полковник Володимир Возний. За радянських часів військкомат був дуже серйозним закладом, без якого ні на роботу влаштуватися, ні в навчальний заклад вступити, ні поїхати за кордон. Поступово його значимість почала падати, а перед війною взагалі цей підрозділ максимально скоротили та планували знищити.

Але війна змусила проводити мобілізацію й збільшувати штат військкомату та відновлювати військовий облік. 

Майже всі військовослужбовці військкомату пройшли через військові дії в зоні АТО.

- Володимире Миколайовичу, які основні завдання військкомату нині? 

- Як і завжди, проведення призову громадян на військову службу в мирний і воєнний час, забезпечення добору кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом, участь у доборі громадян для проходження служби у військовому резерві Збройних сил, підготовка та проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів, забезпечення соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов’язаних та військовозобов’язаних учасників АТО, членів їхніх сімей та резервістів, призваних на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори до Збройних сил, ветеранів війни та військової служби, пенсіонерів з числа військовослужбовців Збройних сил та членів їхніх сімей, участь у військово-патріотичному вихованні громадян, здійснення заходів з підготовки та ведення територіальної оборони, інших заходів з питань оборони, відповідно до законодавства.

- А штати у Вас великі? 

- Ні, людей нам не вистачає. Сьогодні в ОВМК служать майори Вадим Жураковський (заступник військового комісара - начальник відділення комплектування), Андрій Шуханов (заступник військового комісара - начальник мобілізаційного відділення), Микола Грушка (начальник відділення офіцерів запасу і кадрів), Павло Шевчук (начальник відділення забезпечення), а також капітан Василь Авінов (офіцер мобілізаційного відділення), старший лейтенант Олександр Чорпіта (старший офіцер мобілізаційного відділення), старший лейтенант Дмитро Бартиш (старший офіцер відділення комплектування), старшина Валерій Марченко (начальник служби захисту інформації), солдат Олександр Раєвський (водій відділення забезпечення).

військпредставнВІЙСЬКОВЕ ПРЕДСТАВНИЦТВО

Військове представництво в нашому місті очолює Сергій Хєпін. 

Узагалі воно сформоване 13 березня 1972 р. і було акредитоване на заводі «Електроприлад». З 1996 р. на представництво покладені функції контролю випуску військової продукції на всіх підприємствах промисловості будь-яких форм власності.

- Сергію Валентиновичу, чим займається Ваше представництво? 

- Основним завданням є контроль якості продукції оборонного призначення. Якщо розглядати це питання в більш широкому аспекті, то в функції військового представництва входять обов’язки з супроводу військової продукції на всіх етапах розроблення, виготовлення та постачання у війська, контроль за витрачанням виконавцями коштів Державного бюджету, аналіз собівартості та трудомісткості продукції.

95% контрольованої продукції – це продукція, яку випускає ДП «НТК «Завод точної механіки». Це унікальне підприємство, якому немає аналогів в Україні. Його вироби ви можете побачити на всіх виставках зброї в Україні та світі, про нього неодноразово писалося в пресі.  

Під контролем та за участі військового представництва за часи незалежності підприємством поставлені на озброєння ЗСУ такі вироби, як 30 мм автоматичні гармати ЗТМ1; ЗТМ2, танкові кулемети КТ-7,62; КТ-12,7.

Розробляється та впроваджується у виробництво нова продукція ПАТ «Кам’янець-Подільськавтоагрегат», ПВ КП «Механік» та ТДВ «Кам'янець-Подільський електромеханічний завод». 

БУТИ ЧИ НІ?

Розмови про повернення закладу, який готує військових інженерів, що проіснував в місті майже півстоліття й називався К-ПВВІКУ і який пережив не одну реорганізацію та врешті було переведено у Львів, може повернутися. І на це сподіваються не лише військові, а взагалі Кам’янець.

Теги: військові, День Збройних сил

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.